Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   ..Chiny (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34102)

yeuop 25.01.2019 07:23

..Chiny
 
..ale bez motocykla!!

Krotko i na temat.
Czy realne (i LEGALNE!!) jest pozostawienie motocykla na kilka dni np. w Kirgistanie oraz udanie się na pare dni na własne reke przykładowo do Kaszgaru? Ktos zrobil kiedyś cos takiego?

chemik 25.01.2019 07:44

Cytat:

Napisał yeuop (Post 621596)
Czy realne (i LEGALNE!!) jest pozostawienie motocykla na kilka dni np. w Kirgistanie oraz udanie się na pare dni na własne reke przykładowo do Kaszgaru?

Tak, jest to realne i legalne. Ale pamiętaj, że pozostawiasz wtedy motocykl na terenie unii celnej Wspólnoty Niepodległych Państw, więc będziesz musiał za pozostawienie motocykla zapłacić jakąś formę cła.
Dodam, że do Chin potrzebujesz wizę.

Luti 25.01.2019 10:27

Chemik z tym moto to wydaje mi się, ze nie będzie problemu.
W 2016r zostawiałem na kilka dni swoją suze w dagestańskim Derbencie. Wcześniej jak robiłem "wycof" z azerskiej granicy zgłębiłem temat u rosyjskiego celnika.
Który tylko przestrzegał, aby nikomu motocykla nie użyczać, bo tylko ja mam prawo się nim poruszać po drogach publicznych. No i wiadomo moto musiało opuścić obszar celny Związku Celnego przed datą ważności deklaracji celnej.

chemik 25.01.2019 10:31

Luti, jeśli jechałeś z Dagestanu do Azerbejdżanu to pozostawałeś na terenie celnym WNP, więc tematu cła nie było.
Temat cła pojawia się, gdy opuszczasz teren celny WNP bez pojazdu zadeklarowanego w WW.

Luti 25.01.2019 11:07

Mylisz pojęcia WNP I EUC to nie są tożsame organizacje.
Azerbejdżan nie należy do Euroazjatyckiej Unii Celnej, za to do WNP jak najbardziej. WW obowiązuje na terytoriach krajów zrzeszonych w EUC.
Patrz: odprawa na granicy Kirgisko-Tadżyckiej.

Emek 25.01.2019 11:23

Cytat:

Napisał chemik (Post 621601)
Ale pamiętaj, że pozostawiasz wtedy motocykl na terenie unii celnej Wspólnoty Niepodległych Państw, więc będziesz musiał za pozostawienie motocykla zapłacić jakąś formę cła.

Z jakiego powodu miałby cło płacić? Jak dostałeś WW w danym kraju to jest on czasowy (3 -6 miesięcy) i nie ma związku z tym czy jesteś wraz z pojazdem czy też nie. Możesz spokojnie zostawić moto u zaprzyjaźnionego Kirgiza, wyjechać do Chin a potem wrócić i wyjechać z KRG na moto. Ważne tylko żeby kwitu nie zgubić bo mogą być kłopoty ale to wiadomo.

bukowski 25.01.2019 19:45

Już dawno ekspansja Indii i Chin na rynku usług IT się zatrzymała. Tam też rosna pensje I dziś w Bangalore placa programistom tylko 20% mniej niż w Polsce czy na Ukrainie. Na minus jest różnica czasowa i problemy kulturowe względem rozdajacych karty Europejczyków i Amerykanów.
Akurat siedzę w tej branży i bez problemu wygrywam z nimi :) Dużo trudniej jest z amerykańskimi firmami z hubami na Ukrainie czy Białorusi.

Sent from my G8441 using Tapatalk

Novy 25.01.2019 20:12

@fassi

@sneer

Chyba nie w tym temacie odpowiadacie.

Zaś mod będzie miał robotę...

matjas 25.01.2019 20:14

Faziku czy aby na pewno chciałeś pisać w tym wątku???


;)

wojtekk 26.01.2019 09:46

Sneer. Mógłbyś proszę wskazać , gdzie przenieść Twoja wypowiedź ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.