Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ..jak w podróży ładować (np. aparat) nie chcąc mieć gniazdka na motocyklu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33975)

yeuop 10.01.2019 07:12

..jak w podróży ładować (np. aparat) nie chcąc mieć gniazdka na motocyklu.
 
Wybaczcie, ale nawet nie umiem się wyslowic.

Jak rozwiązujecie sytuacje, gdzie chcecie pare tygodni pojezdzic po zadupiach i ciężko będzie z ladowaniem aparatu? Nie chce slyszec o zadnym gniazdku 12V do motocykla!

Chodzi mi o to, czy istnieje jakiś inny sposób, by to zrobić? Jakis system solarny? Jakies cos? Istnieje w ogole cos, czego szukam?

chemik 10.01.2019 07:26

Yeuopie, masz dwa rozwiązania:

- powerbank
- ładowarka solarna

Po tych słowach kluczowych z uzyciem googla znajdziesz wady i zalety każdej z tych rzeczy.

yeuop 10.01.2019 07:40

A czy ktoś ma doświadczenie z takim ustrojstwem?
Ma to racje bytu? Będzie się to dobrze sprawdzalo do ladowania aparatow?
Lepszy markowy szit czy chiński szit?
Pamietam, ze kiedyś widziałem, jak pewien Amerykanin miał taka ladowarke do podtrzymywania akumulatora, bo mu gdzies w tadzykistanie harley padl :D No i ta jego bateria sloneczna to była taka zwijana mata - miękkie, male i fajne.
I cos takiego by mi się podobalo. Czy ktoś może kojarzy, jak to się w ogole może nazywać?
O! Chyba znalazłem: foldable solar battery!

CzarnyEZG 10.01.2019 08:19

Ładowarki solarne z solarem wielkości smarkfona są zajebiste, poręczne i w przystępnej cenie.

Mają tylko jedną wadę - nie działają.

Może jakbyś na plaży cały dzień plackiem leżał, ale przy normalnej (nie mówiąc już zachmurzonej pogodzie) nie naładują nic (niestety sprawdzone)

Emek 10.01.2019 08:32

Kupiłem z ciekawości goal zero nomad 7 używane za niecałe 190 ziko. Spokojnie ładuje telefon i wcale nie trzeba leżeć cały dzień na plaży. W pochmurny dzień ładowało bez problemu na balkonie.
Yeuop, jak zwykle chcesz wywalić otwarte drzwi bo najprościej zamontować gniazdo do ładowania i po sprawie. Ale jak już lubisz pod górę to najpierw zweryfikuj czy Twój aparat da się naładować poprzez gniazdo USB i czy solarna ładowarka da radę.
Ja mam 2 aparaty i żadnego z nich nie da się naładować ani solarem ani powerbankiem bo ma specjalną ładowarkę sieciową.
Ewentualnie możesz spróbować powerbanka z przetwornicą która pozwala na ładowanie jak z sieci. Ograniczenie bodaj do 100W. Przynajmniej takie spotkałem. Natomiast to półśrodki jak masz pod doopą źródło zasilania do tego te rozwiązania są drogie i ciężkie a przeca Ty jesteś minimalistą i wrogiem technologii. A przynajmniej byłeś ;).

calgon 10.01.2019 08:35

Może zdefiniuj sam w czym tkwi problem jeśli chodzi o gniazdo zapalniczki?
Może to tylko Twoja wewnętrzna obawa albo jakieś uprzedzenia?

Ładowarki oraz plecaki solarne jak było pisane nie działają a kosztują!

Ps. Ewentualnie wiatraczek na kasku to może spełni Twoje oczekiwania,tak trochę pół żartem....

redrobo 10.01.2019 08:47

Ładowarki solarne dzialaja, musza byc jedynie dobrane wielkoscia do warunkow pogodowych, dlugosci mozliwej ekspozycji, wielkosci baterii, ktora chcemy naladowac.
Posiadam chinski skladany panel 15w i twierdze, ze w sloneczny dzien wrecz szokuje swoja wydajnoscia... smartfona laduje od zera w 2 godziny, pol dnia zaladuje powerbanka 10000mah.
Nie zmienia to jednak faktu, ze jesli sie jezdzi to lepiej ladowac wlaczonym silnikiem:)

Fihu 10.01.2019 09:16

Fajnie po prostu wbić czasem na stacje paliw, zatankować, poprosić czy można trochę podładować baterie, pogadać, coś zjeść, komuś zatankować, pokręcić się, i pojechać dalej ;) wiem że to dośc oczywiste ale nie zapominajmy o tym
To tak jak jesteś daleko ale nie za daleko, bo wiadomo że nie wszędzie jest prąd

Emek 10.01.2019 09:18

Jak dotąd to prąd był mi potrzebny jedynie do navi. Telefon to miałem wyłączony i uruchamiałem jak był potrzebny czyli prawie wcale. Aparat trzyma mi miesiąc a w razie awarii mam zapasowe aku.

yeuop 10.01.2019 09:24

Dzieki za sluszna uwagę, najpierw sprawdze, czy moje aparaty w ogole daloby się ladowac z powerbanku. Jestem wrogiem technologii, owszem. Ale jeszcze większym wrogiem ingerowania w motocykl. Gniazdko to dla mnie temat tabu. Nie i już.
Kilka razy już czytałem o gościach, którym nagle się skonczylo ladowanie z powodu zle zalozonego gniazdka wlasnie. Wyobrazacie sobie taki temat w Tadzykistanie? ;-)
Jak pol roku temu wloczylem się po Norwegii, to wlasnie zatrzymywałem się na stacjach, w sklepach i czasem ladowalem aparat. No ale w Pamirze jest inaczej ;-)

matjas 10.01.2019 09:35

Wiesz co Yeuop, masz talent

Do komplikowania prostych kwestii.

M

czosnek 10.01.2019 09:44

Myślę że papierowa mapa, kompas i aparat Zorka 5 rozwiążą twe elektryczne dylematy.

Emek 10.01.2019 09:49

Cytat:

Napisał yeuop (Post 619006)
Kilka razy już czytałem o gościach, którym nagle się skonczylo ladowanie z powodu zle zalozonego gniazdka wlasnie. Wyobrazacie sobie taki temat w Tadzykistanie? ;-)

Mnie zdechło gniazdo zapalniczki w Iranie. Brak zasilania całą drogę w obie strony. Nic strasznego :D. Gorzej jakby ci się DCT zacięło i biegi nie chciały wskakiwać w takim Tadżykistanie choć i to byłoby do ogarnięcia :D.

redrobo 10.01.2019 09:50

Wlasnie w Pamirze jest jeszcze prosciej, kazdy wezmie Cie pod dach i pomoze, nawet jesli mialby Cie karmic przez tydzien. Obys tylko cos opowiedzial, zagral czasem na jakims instrumencie i ogolnie nie byl aspoleczny:)

yeuop 10.01.2019 09:53

Cytat:

Napisał Emek (Post 619016)
Mnie zdechło gniazdo zapalniczki w Iranie. Brak zasilania całą drogę w obie strony. Nic strasznego :D. Gorzej jakby ci się DCT zacięło i biegi nie chciały wskakiwać w takim Tadżykistanie choć i to byłoby do ogarnięcia :D.

Przestan. Mnie to przeraza.
Ja do dzisiaj nie wiem, czy jak laduje akumulator, to plus do plusa czy plus do minusa :D
Niemniej ostatnio zapomniałem się pochwalić. Udalo mi się podladowac akumulator. Pierwszy raz go wyciagalem z motora, zeszlo na to z pol godziny, polamalem tylko kilka elementow, wiec ogółem uważam to za sukces.
Ale trzeba przyznać, ze okropnie to tam jest zrobione.

wojtekk 10.01.2019 09:54

Cytat:

Napisał yeuop (Post 619006)
(...)
Jak pol roku temu wloczylem się po Norwegii, to wlasnie zatrzymywałem się na stacjach, w sklepach i czasem ladowalem aparat. No ale w Pamirze jest inaczej ;-)

Chłopie - nie dramatyzuj. Pamir to cywilizacja. Jest paliwo, jest prąd, są gniazdka i nawet ludzie. Nie musisz brać procy do polowania oraz wędki do łowienia. Nakarmią.


Cytat:

Napisał yeuop (Post 619006)
(...) Jestem wrogiem technologii, owszem.

To widać jak na dłoni - bije to z Twoich postów jak gejzer na nietechnologicznej Islandii :)

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618975)
(...) ciężko będzie z ladowaniem aparatu? (...)

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618975)
(...) Jakis system solarny? (...)

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618978)
(...)
Lepszy markowy szit czy chiński szit?

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618978)
(...) ladowarke do podtrzymywania akumulatora (...) ,

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618978)
(...) bateria sloneczna to była taka zwijana mata - miękkie, male i fajne.
I cos takiego by mi się podobalo. (...) O! Chyba znalazłem: foldable solar battery!

Na dziewczyny na stacji, gdy tankujesz swojego rumaka naszpikowanego technilogią, te deklaracje o wrogości wobec techniki rozumiem działają? :)

Cytat:

Napisał czosnek (Post 619012)
Myślę że papierowa mapa, kompas i aparat Zorka 5 rozwiążą twe elektryczne dylematy.

I rower bez światełek (którym tam dojedziesz jako prawdziwy niepodtatusiowaty podróżnik, gdyż wszystko inne co Cię wiezie jest naszpikowane elektroniką) i..... NAPISZESZ RELACJĘ!!! :) Ale ale.... na czym? Na elektronice? Fuj :* W zeszycie, a my zeskanujemy i wrzucimy :)

yeuop 10.01.2019 10:00

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 619020)
Na dziewczyny na stacji, gdy tankujesz swojego rumaka naszpikowanego technilogią, te deklaracje o wrogości wobec techniki rozumiem działają? :)

No wlasnie niebardzo.
Ale jak tak probuje czasem na siebie z boku spojrzeć, to ze mnie rzeczywiście jakiś dziwak jest.

wojtekk 10.01.2019 10:08

Cytat:

Napisał yeuop (Post 619022)
No wlasnie niebardzo.
Ale jak tak probuje czasem na siebie z boku spojrzeć, to ze mnie rzeczywiście jakiś dziwak jest.

No to klops. Jednak one też się orientują w tej ściemie, że nie lubisz technologii oraz masz potrzebę kreowania się na dziwaka.

Nie ma bata: musisz przestać udawać i masz wtedy dwie opcje (jedziesz na technologii i nie piszesz, że jej nie lubisz albo jedziesz rowerem - i dalej jak opisano wyżej).

Więcej - mimo szczerych chęci - nie umiem pomóc. Bo reszta to technologiczne rozwiązania:
a) bierzesz ładowarkę do aparatu i ładujesz w Pamierze (Pamirze??? ło matko!!!! - zakrzykną owe dziewoje na stacji)
b) kupujesz kilka akumulatorków dedykowanych i.... bierzesz ładowarkę (łoooooo matkoooooo!)

Jełopie - zamknąć temat? Bo chyba liczba opcji wyczerpana. Na razie zrobię edycje tytuły.

Edyta - wyniosłem z wątku o afryce, bo jej nie dotyczy i dałem do ogólnego działu. Lepiej pasuje, bo pytasz o rozwiązania w sumie na motocykl, ale niekoniecznie afrykański. Jeżeli coś pokręciłem wbrew Twoim intencjom pisz proszę priv i będę poprawiał

Tomas_XRV 10.01.2019 10:09

Jak zawsze temat na najwyższym poziomie ;)

yeuop 10.01.2019 10:17

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 619025)
Edyta - wyniosłem z wątku o afryce, bo jej nie dotyczy i dałem do ogólnego działu. Lepiej pasuje, bo pytasz o rozwiązania w sumie na motocykl, ale niekoniecznie afrykański. Jeżeli coś pokręciłem wbrew Twoim intencjom pisz proszę priv i będę poprawiał

Jest ok. Prawie dobrze.
Jeszcze tylko dwie kropeczki przed tytulem (żeby było wiadomo, ze to ja zalozylem temat) oraz z malej litery proszę po kropeczkach.
Dziekuje :*

A w odpowiedzi na poprzednie zarzuty - należy chyba uczciwie przyznać, ze spośród porównywalnych pojazdow konkurencji to wlasnie Afryka jest najmniej elektroniczna. Ba! Wrecz ascetyczna ;-)

Emek 10.01.2019 10:24

Ascetyczna to jest Twoja stara Yama (no electronic gadgets) a NAT to już zaawansowana technologia naszpikowana elektroniką i czujnikami.

wojtekk 10.01.2019 10:25

Cytat:

Napisał yeuop (Post 619031)
Jest ok. Prawie dobrze.
Jeszcze tylko dwie kropeczki przed tytulem (żeby było wiadomo, ze to ja zalozylem temat) oraz z malej litery proszę po kropeczkach.
Dziekuje :*

(...)

Już - przepraszam :* Nie chciałem Cię urazić, że nie będzie widać, iż to Twój wątek. TWÓJ WATEK! :D Poprawione



Cytat:

Napisał yeuop (Post 619031)
(...)

A w odpowiedzi na poprzednie zarzuty - należy chyba uczciwie przyznać, ze spośród porównywalnych pojazdow konkurencji to wlasnie Afryka jest najmniej elektroniczna. Ba! Wrecz ascetyczna ;-)

Jaki zarzut :) Sam go sobie postawiłeś :) Asceza i NAT. Tia.... :)

dawid8210 10.01.2019 10:27

"Crf ascetyczna..." Jak trafić do człowieka, któremu mówi się że czarne jest czarne, a on swoje że czarne jest białe

Franz 10.01.2019 10:45

Jelopie, najprostszy sposób ładowania akumulatora
to właśnie przez gniazdo 12V.
Za cenę Crf 1000 miałbyś dwa niezajebliwe proste i prawie nowe motocykle XT 600 i Transalp 600
Jeszcze są do dostania..

matjas 10.01.2019 10:53

Już widzę jak rozwinie się ten wątek: do zakończenia napierdalanka. Ale poczekajmy...

M

czeczen 10.01.2019 11:06

Ech.... po co uszczypliwości i prowokacje?

Tez nie rozumiem awersji do ładowarki na moto ... lecz każdy ma wybór - np. https://pl.aliexpress.com/item/Small...AbTest=ae803_4

voytas 10.01.2019 11:52

a tak misie skojarzyło z gościem co to parę lat temu pojechał nowym junakiem z wózkiem i se dołożył alternator(bodajże do łady) z rolką aby napęd brać od koła wózka :)

rrolek 10.01.2019 20:03

Wieczór

No i znów czuję się jak stara pierdola.
Mam jeszcze (stary bo stary) cyfrowy sonyiak na paluszki. Jakoś nie kumam, na obecnym poziomie rozwoju techniki i technologiji, czemu nie ma opcji doładowania w stylu "powerbank" elektroniki z np 4x paluszkow R6 czy AAA. Wszędzie to kupisz, nic nie waży itp itd.
Pomijam kwestie ze zdjęć z wyjazdów i tak nikt nie ogląda wiec po co ten aparat taszczyc?

Pozdr rr

tyran 10.01.2019 20:19

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 619020)
Chłopie - nie dramatyzuj. Pamir to cywilizacja. Jest paliwo, jest prąd, są gniazdka i nawet ludzie. Nie musisz brać procy do polowania oraz wędki do łowienia. Nakarmią.




To widać jak na dłoni - bije to z Twoich postów jak gejzer na nietechnologicznej Islandii :)











Na dziewczyny na stacji, gdy tankujesz swojego rumaka naszpikowanego technilogią, te deklaracje o wrogości wobec techniki rozumiem działają? :)



I rower bez światełek (którym tam dojedziesz jako prawdziwy niepodtatusiowaty podróżnik, gdyż wszystko inne co Cię wiezie jest naszpikowane elektroniką) i..... NAPISZESZ RELACJĘ!!! :) Ale ale.... na czym? Na elektronice? Fuj :* W zeszycie, a my zeskanujemy i wrzucimy :)

Pięknie to podsumowałeś!
Stawiam flaszkę z tej okazji. :)

Yeuopie, ćwicz na pianie i nie wymyślaj takich tematów ..z dupy!

Widmo80 11.01.2019 08:29

1.Mozesz zawsze ze sobą wozić agregat prądotwórczy, jak nie chcesz gniazdek 12v na motocyklu. Poważnie. Używam takiego do zasilania campingu, betoniarki, elektronarzedzi itp , to i pewnie z aparatem sobie poradzi ..

2.Kup aparat na baterie. np 4 razy aaa 1,5V

MrWaski 11.01.2019 09:12

Próbowałem różnych rozwiązań. Obecnie najbardziej sprawdza mi się pociągnięcie okablowania do ładowania różnych urządzeń. Gniazdka na kierownicy też nie lubię.

Ładowarkę USB mam pod siedzeniem, na stałe podłączoną przez bezpiecznik do akumulatora, z niej wychodzą dwa kable - jeden do kiery dla telefonu lub nawigacji, jeden do sakwy bocznej do podładowywania telefonu plecaczka. Kable polutowałem sam - muszą być grube, żeby nie było spadków. Oprócz tego mam w drugiej sakwie kable i dwa zasilacze na 12V do ładowania akumulatorków kamerki i interkomów.
Akumulator w motongu ma 9 Ah, tak więc nie raz ładowałem z niego, nawet po przyjeździe na nocleg i spoko dawało to radę. Jestem minimalistą. Lubię małe i wygodne rozwiązania. Dodatkowy powerbank, nawet 2Ah, to póki co jest mi zbędny.

Najważniejsze w moim rozwiązaniu jest zamontowanie homologowanych świateł dziennych LED, które nie obciążają instalacji dużym prądem i akumulator jest cały dzień na wyprawie dobrze doładowywany. Bez tego zawsze miałem deficyt energii.

dawid8210 11.01.2019 09:42

Mam rozwiązanie dla Yeuopa. I wcale się nie nabijam. Prąd niepotrzebny, elektroniki ZERO. Lustrzanka na klisze. I fajny aparat za grosze dostanie i zdjęcia do albumu wrzuci. Zero bezmyślnego pstrykania i ten klimat ;)

wojtekk 11.01.2019 09:52

Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 619223)
Mam rozwiązanie dla Yeuopa. I wcale się nie nabijam. Prąd niepotrzebny, elektroniki ZERO. Lustrzanka na klisze. I fajny aparat za grosze dostanie i zdjęcia do albumu wrzuci. Zero bezmyślnego pstrykania i ten klimat ;)

Było :)

Cytat:

Napisał czosnek (Post 619012)
Myślę że papierowa mapa, kompas i aparat Zorka 5 rozwiążą twe elektryczne dylematy.


dawid8210 11.01.2019 10:13

ups :D

Franz 11.01.2019 10:32

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 619223)
Mam rozwiązanie dla Yeuopa. I wcale się nie nabijam. Prąd niepotrzebny, elektroniki ZERO. Lustrzanka na klisze. I fajny aparat za grosze dostanie i zdjęcia do albumu wrzuci. Zero bezmyślnego pstrykania i ten klimat ;)

Mam taki praktycznie nieużywany.Z futerałem
oddam za 150 . Wysyłka gratis

tyran 11.01.2019 11:03

A może powiedz Yeuopie skąd twoja awersja do gniazda zapalniczki na motocyklu?

dawid8210 11.01.2019 11:12

Tyran, domniemam że z niewiedzy mechaniczno- elektrycznej. Wszak Yeuop wspominał tutaj że dużym osiągnięciem było dla niego wyciągnięcie baterii z moto.

kristoch 11.01.2019 12:30

A ja proponuję zmienić tytuł wątku na „..jaki aparat ma Yeuop?”, bo to jest kolejne egzystencjalne zagadnienie warte wyjaśnienia. Moim zdaniem tego właśnie nie wiadomo - Emek już pytał i nie dostał odpowiedzi.
1. Lustrzanka na kliszę już była, ale lustrzanka cyfrowa też nie zużywa akumulatora tak szybko jak bezlusterkowce - w moim EOS650D mam od 5 lat jeden akumulator, który wystarcza na kilkaset zdjęć na ładowanie. Na tygodniowe wyjazdy nie zabieram nawet ładowarki. Na miesięczny wyjazd wystarczy wziąć 2 dodatkowe i naładowane aku i wystarczy.

2. Jeśli ma być koniecznie ładowany to najbezpieczniej udać się do dealera Hondy i poprosić o montaż gniazda zapalniczki (OEM Hondy) pod złącze akcesoryjne, zasilane tylko po włączeniu zapłonu - nic się nie rozładuje. Koszt z robocizną 100€. I Yeuop - nic sam nie robisz.

3. Fajną opcją jest poprowadzenie USB pod siedzenie (jak mam tak np. z Garmina Zumo). Przez cały dzień jazdy ląduję tam powerbank 15Ah, którym potem przez noc ląduję wszystkie potrzebne w dzień gadżety.

4. Wreszcie można kupić powerbank z solarem i ładować go przez dzień na motku by wieczorem użyć do ładowania gadżetów. Nawet kiedyś kupiłem tylko to się ładuje bardzo powoli, za mały panel. https://www.amazon.de/OUTXE-24000mAh.../dp/B07BQJMTRD

Dżeferson 11.01.2019 15:03

Gniazdo pod kanapa to najprostsze skuteczne rozwiazanie. Jak cos dziala, to po co komplikowac?

Skeeb 14.01.2019 13:35

Przy takich obostrzeniach to przychodzi mi do głowy ładowarka podłączana pod dynamo 6V3W. Co prawda jest pomyślana pod dynamo rowerowe w piaście. ale może spreparujesz butelkowe tak, że to wytrzyma? Powodzenia ;] 0% ingerencji w instalację.na moto.

konrade 11.02.2019 12:05

Uzywam od roku powerbanka Anker 20100mah i laduje nim wszystko od telefonow, ipadow, gopro po aparaty itp. Gniazdka w moto nie uzywalem od tego czasu w ogole, bo po prostu jest nie potrzebne. W pelni naladowany starcza na codzienne ladowanie iphona przez tydzien albo i dluzej i korzystam z tego praktycznie codziennie zapominajac o ladowarce ;) A tak wrzucam do tankbaga i w spokoju laduje wszystko co potrzebuje podczas jazdy nie obciazajac instalacji moto.

myku 11.02.2019 12:19

Wsxystko firmy Anker jest top. Ladowarki gniazda i przede wszystkim kable.

yeuop 08.03.2019 08:47

Ok, zrobiłem wstępny rekonesans i sprawa wygląda tak.
Mój aparat (a w zasadzie oba aparaty) posiadaja tylko zewnętrzne ładowarki (brak usb w aparacie). Wiec proszę o rade o powiedzcie, czy taki zestaw zalatwia sprawę?

https://www.duracelldirect.co.uk/dig...r-charger.html - ladowarka USB
+do tego powerbank+do tego duzy składany panel solarny

I jeszcze pytanie: gdzies na YT znalazłem filmik, jak gość podlaczal panel solarny bezpośrednio do telefonu i dzialalo. Czy w moim przypadku (interesuje mnie tylko ladowanie aparatu) powerbank jest niezbędny?

bukowski 08.03.2019 09:02

Powerbank zawsze się przyda. Czasem nie ma czasu lub miejsca żeby rozstawić panel, czasem pada, czasem wygodniej ładować w trakcie jazdy w torbie czy kieszeni. Jak jesteś gdzieś stacjonarnie, możesz zostawić panel podpięty do powerbanka a telefon zabrać ze sobą.

yeuop 08.03.2019 09:09

Ale ja nie mam telefonu. Po prostu nie posiadam ;-)
Ale przyznaje, ze meczy mnie już bycie dziwakiem i rozważam kupno smarkfona.

Dobra, wróćmy do tematu. Wiec czy ja dobrze rozumuje, ze podany przeze mnie zestaw będzie dzialac? A w sumie finansowo to nawet taniej wyjdzie niż gniazdko do motocykla.
Ladowarka z 15-20 funtow, powerbank 20-30 funtow, składany solar panel może ze 30 funtow.

bukowski 08.03.2019 09:26

cokolwiek masz tam do ładowania, zawsze mieć lepiej możliwość ładowania w dowolnym miejscu i mieć też w zapasie trochę prądu na nieoczekiwane sytuacje.
Tak, ten zestaw będzie działał. Przy zakupie powerbanka weź taki, który daje prąd 2A lub więcej.
Powerbank ma też pewną wadę - w samolocie trzeba go przewozić w bagażu podręcznym.

yeuop 08.03.2019 09:30

Wlasnie, a o co dokładnie chodzi z tym pradem? W sensie musi być przynajmniej 2A, bo inaczej nie będzie miał 'sily' ladowac?
Jak patrze na tego wspomnianego wcześniej Ankera 20100, to u niego jest podawany output 4.8A.

bukowski 08.03.2019 09:37

Będzie miał siłę, ale będzie robił to długo. To co prawda zdrowsze dla akumulatorów, ale upierdliwe. Smartfona z duza bateria z 20 do 80% podładowuję z powerbanka 2A w 30 minut.

yeuop 08.03.2019 09:42

I czy w takim razie dobrze to rozumiem, ze taki powerbank dajacy 4A naladuje telefon/aparat/cokolwiek po prostu jeszcze szybciej, tak?
I pytanie praktycznie - taki powerbank o pojemności 10 czy 20000mAh powinien być w stanie kilkukrotnie naladowac telefon czy cos, tak?
Przepraszam za tak podstawowe pytania, ale nie dość, ze z fizyki miałem same paly, to jeszcze generalnie w ogole się nie znam na tej wspolczesnej technologii....
Ale jak mi kazecie kupic smarkfona, to tez wezme to pod uwagę ;-)

bukowski 08.03.2019 09:49

zwykle dawkowaniem prądu steruje ładowarka. 4A na taki mały akumulator zagotowałoby go raz-dwa, więc raczej na pewno tyle prądu ładowarka nie puści. Gorzej, jak nie może puścić więcej niż 1A, wtedy to trwa.

Na każdym akumulatorze masz pojemność, zwykle wyrażoną w mAh, czyli tysięcznych amperogodziny. Jeśli na aku jest napisane 2 000 mAh a powerbank ma 20 000 mAh, to teoretycznie możesz naładować 10 razy do pełna, praktycznie czasem trochę więcej, czasem mniej, ale to będzie od 8 do 12 razy mniej więcej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.