Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   sponsoring (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9069)

7Greg 31.03.2011 10:54

sponsoring
 
Ostatnio znalazłem w necie korespondencję pomiędzy pewnym pasjonatem podróży, a dużą znaną firmą na temat sponsoringu wyjazdu.
Jestem ciekawy Waszego zdania. Co robić, aby sponsoring byl skuteczny?

"Serdecznie witam Państwa.
Jestem młodym człowiekiem z wielką pasją. Oserwując na różnych portalach internetowych wielkich podróżników podziwiam ich wielkie dokonania. Moim marzeniem jest być takim jak oni.
Ostatnio z grupą dwóch przyjaciół postanowiliśmy wyjechać motocyklami do Rosji. Kilka lat zajęło nam uzbieranie pieniążków na motocykle. Wybór padł na najlepszy motocykl na świecie - Hondę AT.
Przez całą zimę wspólnie z przyjaciółmi przygotowywaliśmy motocykle do podróży Przeglądy, naprawy, konserwacje... zajęło to dużo czsu i kosztowało sporo gotówki.
Teraz kiedy plan jest już tak blisko, nasze marzenia mogą się spełnić, niestety okazło się, że brakuje na finansów na podstawowe akcesoria, ktore są niezbędne podczas wyjazdu.

I tu właśnie pojawia się moja wielka prośba o pomoc Pomóżcie proszę spełnić mi moje marzenie. Nie bądźcie Państwo nieczuli na chart ducha, pasję i zaangażowanie.
Gdyby wspomogli mnie Państwo oponami i olejem do mojego motocykla to radość ma będzie ogromna. Zapewne Państwo czyniąc tę dobroć również poczujecie się inni, poczujecie się lepsi, jak wybrańcy.

Z góry dziękuję za szczere serce i pomoc w realizacji dziecięcych marzeń.
Serdecznie pozdrawiam" podpis nieczytelny

=========================================

"Dzień Dobry Młody Człowieku,

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszym sklepem! Dziękujemy, że zwróciłeś się do nas o pomoc w realizacji swoich chłopięcych marzeń, pisząc ten wzruszający, trzymający za serce od początku do samego końca list. Rozczuleni do kresu możliwości postanowiliśmy Cię wspomóc w dążeniu do przygody. Opony, oleje, odzież czy kask to wszystko jest banalne i miałkie w porównaniu z tym co chcemy Tobie zaoferować! Twój hart ducha, Twoja chęć realizacji marzeń, Twoja nieugiętość w dążeniu do celu, to ile wysiłku i pracy włożyłeś w przygotowanie swojego motocykla do wyprawy, to wszystko skłoniło nas do podjęcia niełatwej decyzji. Uważamy, że jesteś jedyną osobą zasługującą na ten niezwykły, szczególny podarunek. Prosimy Cię i przestrzegamy zarazem abyś dar ten wykorzystywał w sposób należyty. Posiada on bowiem niezwykłą moc! Pewien australijski major ranny w nogę w trakcie ciężkich walk, przyłożył tą naklejkę do rany nie rokującej ocaleniu i po godzinie nie dość, ,że o własnych siłach to jeszcze zniszczył własnoręcznie gniazdo ciężkich karabinów maszynowych nieprzyjaciela! Owa naklejka doskonale sprawdza się w trakcie wypraw motocyklowych! Leczy ból, koi nerwy a przyłożona do lędźwi przynosi ulgę w dyskopatii. Ma również zastosowanie przy przebitych dętkach. Pewien podróżnik znalazłszy się w beznadziejnym położeniu na wyprawie do Karwi, kiedy to smagany wiatrem walczył z uciekającym z głośnym sykiem powietrzem przypomniał sobie o naklejce! Nosił ją w bucie bowiem tam noszona zapobiega odparzeniom i haluksom! )Noszona na wysokości klatki piersiowej leczy refliuks a w tylnej kieszeni hemoroidy). Wyciągnął naklejkę i przyłożył ją do opony. Po czterech minutach powietrze przestało uciekać a po kolejnych dwóch ciśnienie w oponie wynosiło 2,2 at. Jeszcze raz prosimy o rozwagę w zastosowaniu. Podobno naklejona na kufer nie wymaga zastosowania stelaża! Radzimy abyś nigdy nie próbował naklejać jej w okolicach silnika! Pewien Niemiec na wakacjach w U.S.A postanowił sprawdzić jej moc. Nakleił ją na silnik w swoim BWM G6500 Xchallange. Świadkowie twierdzą, że jego zniknięciu towarzyszył głośny huk i błyskawice a owego śmiałka do dzisiaj nieodnaleziono.

Jako, że jesteś młodym człowiekiem i z racji wieku pewnie skłonnym do niepotrzebnej brawury, przesyłamy Ci ograniczoną mocowo wersję naklejki. Nie posiada ona kleju a trzyma się dzięki wiązaniom kowalencyjnym które sama wytwarza. Wydrukuj ją, wytnij i jeszcze raz prosimy – używaj z rozwagą. " tu było zdjęcie owej naklejki

====================================

"Witam Państwa. Z niekłamanym wzruszeniem przeczytałem państwa list o chorej nodze majora. Zaiste, rana zagojona, a major pokonał nieprzyjaciela.
Muszę zmartwić państwa, gdyż nakleję mocy już posiadam i jest ona po dwakroć mocniejsza od państwa. Pańtwa naklejkę nakleilem ją na dupę mojego kota i nic się nie wydarzyło. Po naklejeniu mojej, kot zaszedł w ciążę.
Zwracam się ponownie o wsparcie oponowo-olejowe, gdyż tylko to pomoże mi w realizacji chłopięcych marzeń.

Jeżeli Pan nie jest w stanie mi pomóc (jest Pan w firmi za krótki) to prosze mój list przekazać do kogoś bardziej wladnego (najlepiej o stanowisku dyrektora), być może on sprawi, że na mej chłopiecej twarzy pojawi się uśmiech.
pzdr
młody podróżnik "

=================================

I tu korespondencja się kończy.
Chlopak nigdzie nie pojechał i tak skonczyly się jego marzenia.

czosnek 31.03.2011 11:03

Naklejki mocy powiadasz ? No to kilku by się znalazło zasponsorowanych tutaj, prawda Pastor ? ;)

puntek 31.03.2011 12:48

wiesz Gregu - świat jest pełen pasjonatów ...

ale tylko znajomi się liczą :) :mur::mur::mur::mur:

Poncki 31.03.2011 12:51

Nie wiem dokładnie jak wyglądał cały list ale szczerze mówiąc nie trafiają do mnie teksty które mają grać na emocjach i łapać za serce.

"Nie bądźcie Państwo nieczuli na chart ducha, pasję i zaangażowanie."

Sponsor to najczęściej firma, która daje kase ale też czegoś oczekuje. W liście który przeczytałem nie widzę żadnych konkretów. Nie wiadomo kim jest autor, co chce osiągnąć, dokąd dokładnie jedzie. W sumie z listu nie dowiadujemy się niczego poza tym że ktoś jedzie na AT do Rosji i potrzebuje oleju.

Moim zdaniem propozycja sponsoringu powinna zawierać:

- Informacje o uczestnikach ( kim są, co robią, co już osiągnęli lub planują)
- Informacje o planowanym przedsięwzięciu ( dokąd, jak długo, po co itp )
- Informacje świadczące o wiarygodności organizatorów. Mam na myśli przekonanie sponsora, że jesteśmy w stanie osiągnąć cel, że mamy przemyślane różne warianty i że jesteśmy ludźmi poważnymi którzy nie narobią wiochy.
- propozycje korzyści dla sponsora ( naklejki, relacja itp. )
- fajnie jeśli wykażemy związek sponsora z nami. Np regularnie kupuję u Pana paliwo, frytki lub oleje.
- Fajnie jeśli prezentacja jest zrobiona ze smakiem, zawiera fotki ( nasze z wyjazdów nawet słabej jakości )

Nie pisałem tego w kolejności i pewnie o czymś zapomniałem. Myślę że najlepiej jeśli uda nam sie doprowadzić do spotkania i wtedy zarazimy sponsora naszym pomysłem. Warunek jest jeden. Trzeba być przygotowanym i czuć temat. Jeśłi ktoś nie ma pomysłu i zależy mu tylko na kasce to nie liczyłbym na worek złota.

Dunia 31.03.2011 14:14

Cytat:

Napisał Poncki (Post 169250)
Jestem ciekawy Waszego zdania. Co robić, aby sponsoring byl skuteczny?

Tak sformuowac prośbę aby potencjalny sponsor poczuł, że jest to w jego interesie ( reklama) ...przykład?.... bardzo znane podróże bardzo znanego podróżnika ( MK)

Poncki 31.03.2011 14:22

Cytat:

Napisał Dunia (Post 169264)
Napisał Poncki
Jestem ciekawy Waszego zdania. Co robić, aby sponsoring byl skuteczny?

Dunia, przez przypadek wpisałaś mnie w cytacie a powinien być 7Greg ;)

Dzieju 31.03.2011 14:22

Cytat:

Napisał puntek (Post 169249)
wiesz Gregu - świat jest pełen pasjonatów ...

ale tylko znajomi się liczą :)

Właśnie , to bywa bezcenne.

Co do informacji dla przyszlego sponsora uważam iż zwięzłe techniczne informacje zadziałają lepiej niż lanie wody i pseudo techniki emocjonalne ( chyba że są prawdziwe i podparte dowodami).
Przynajmniej ja bym takich oczekiwał.

czosnek 31.03.2011 14:26

Wg mnie podstawą jest wykonanie telefonu lub osobista wizyta u ew. sponsora. Przy obecnym natłoku spamu i innych ofert jest 99% szans, że list od razu wyląduje w koszu.

Cezary 31.03.2011 14:36

Cytat:

Napisał czosnek (Post 169220)
Naklejki mocy powiadasz ? No to kilku by się znalazło zasponsorowanych tutaj, prawda Pastor ? ;)


Coś w rodzaju Pick of Destiny:D

calgon 31.03.2011 14:42

Sprawa jest prosta postawcie sie z drugiej strony..... i wszystko jasne


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.