Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   brak ladowania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=379)

TOFAKT 14.04.2008 21:47

brak ladowania
 
..padlo mi ladowanie panowie..ktos zna jakiegos dobrego elektryka? :mur:

R2D2 14.04.2008 22:04

Cytat:

Napisał TOFAKT (Post 3847)
..padlo mi ladowanie panowie..ktos zna jakiegos dobrego elektryka? :mur:


Ale co padlo w tym ladowaniu ? poprostu nie laduje , jakie napiecie jest na aku podczas pracy silnika
sprawdz kostki polaczeniowe miedzy alternatorem a regulatorem , jezeli jest ok ( nic nie jest stopione , zasniedziale ,zgnite ) to sprawdz napiecia miedzy fazami ( miedzy kazdym z 3 przewodow z silnika z odlaczonym regulatorem ) powinno byc 12~20V napiecia zmiennego na wolnych obrotach , jezeli jest i ladowania nie ma czeka cie wymiana regulatora napiecia.
Sprawdz jeszcze akumulator.

TOFAKT 14.04.2008 22:15

nie znam sie kompletnie (jeszcze) ..podjechalem do elektryka (samochodowego) zeby sprawdzil czy aku. czy cos wiecej no i pan po podlaczeniu zajebistej aparatury stwierdzil ze nia ma ladowania..ale on tego nie zrobi bo nie umi...

No ale postaram sie pouczyc i sprawdzic co szanowny kolega sugerowal....lansowalem sie przed biurowcem w ktorym pracuje latajac po parkingu odpalajac na pych :haha2:zostawilem tam pluca i kawalek dumy hehe

SOLO 21.05.2009 12:46

ładowanie
 
hej, wyjaśniło sie z tym ładowaniem? u mnie za mało ładuje a jak włącze swiatła mijania to rozładuje akumulator, bez swiateł ładowanie jest w granicach 12,5-13V, może ktoś cos doradzić. Moze jest jakiś elektryk w okolicy Oleśnicy?
Łukasz

zbuju 14.10.2009 23:53

u mnie podobnie:
brak ładowania: akumulator nowy bo tamten się wysypał podczas jazdy przerywała afryka i zdechła. na nowym i naładowanym akku to samo po 100km jazdy.

sprawdzone i nie ma ładowania: na jałowych obrotach jest 12V jak włączam światła to spada do 11V. przy dodaniu gazu podnosi się ale tylko na 12.6V i dupa....

co padło? regler czy alternator?

poradzcie plis...

Zbuju

TOFAKT 15.10.2009 16:42

wtedy akurat u mnie byl regulator ..wymiana i smiga bez problemu.

zbuju 15.10.2009 18:01

dziś sprawdzone te 3 żółte kable - dają po 8V rożnicy międzyfazowego a do masy to mniej i to różnie...

a co podobno najistotniejsze, jest przebicie między obudową regulatora a masą...

Gradient 03.12.2009 16:35

No i dupa. Wcześniej tylko czytałem ten wątek, a teraz temat dotyczy też mojej afryczki.Wczoraj padło mi ładowanie w trakcie jazdy na środku skrzyżowania i nie powiem żebym nie miał problemu z powrotem do domu. Z auta odpalałem i na 3 razy próbowałem przejechać 8km.Ostatnie 200m już tylko pchałem.Ostatecznie 10min. podróż zamieniła się w 2h agonię.Królowa chciała już chyba odpocząć. Narazie wyjąłem aku i wstawiłem w ciepłe miejsce do doładowania, choć nie wiem czy jeszcze będzie zdatne. Z drugiej strony moto odpaliło, nagrzało się i po przejechaniu ok.4km dopiero się wyłączyło, więc nie powinna to być wina aku, prawda? Regulator zapasowy mam, więc mogę wymienić, lecz czy to jest po prostu standardem, że to regler pada czy komuś się zdażyło,żeby alternator jebł ?? Zimno w sumie i spore różnice temperatur, więc fucktycznie elektryka może siadać. Czy ktoś mial w ogóle jakieś problemy w Africe z alternatorem??

Vooytas 03.12.2009 17:10

Jak śpiewała Rodowicz "ale to już było...."

Już od dawna wiadomo jest ze 90% uszkodzeń reglera jest z winy zaniedbania łączek/wtyczek (mnie też to dotkneło jeszcze w transalpie).
Zwałaszcza tej z trzema żółtymi przewodami (fazy z alternatora).
Sprawdz stan elektrolitu w aku, podładuj zainstaluj.
Możesz sprawdzić czy na wszystkich 3 przewodach biegnących z alternatora (po rozłączeniu od reglera) masz napięcie takie jak tu już na forum było podawane, nie chce wprowadzić w błąd ale przy wyższych obrotach między żółtym kablem a masą ma być w okolicach 80V. Pomierz każdy żółty z masą.

Na forum również był poruszany temat śmigania z włączonymi światłami poto aby regler odciążyć (regler nadmiar prądu gubi poprzez puszczanie na "masę" (dlatego się grzeje).

Nie jestem elektrykiem więc proponuje poczytać, było naprawde wiele postów o tej tematyce.
Powodzenia życze!

Gradient 05.12.2009 19:58

1 Załącznik(ów)
Długo nie trzeba było sprawdzać.Tak wyglądała wtyka od reglera. Cud,że nic się nie popaliło innego. Ciężko było w ogóle wtyczkę rozłączyć. Końcówka odchodząca od Africi jest w jeszcze gorszym stanie.Wie ktoś, czy końcówkę bez problemu dostanę w Larssonie, co by zamienić (chodzi oczywiście o tę wychodzącą z motocykla) ? Regler mam. Boję się tylko,że za niedługo może to samo się stać. Czy taki stan rzeczy może powodować akumulator?? Styki sprawdzałem i o nie dbałem.

P.S. RAFWRO dzięki za priva i chęć pomocy. Dzwoniłem, ale komórę miałeś wyłączoną. Zadzwonię w poniedziałek i chętnie posłucham o rozwiązaniach technicznych dotyczących regulatora napięcia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.