Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Dziwny przypadek z pompą paliwa.. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13899)

zimny 18.06.2012 10:24

Dziwny przypadek z pompą paliwa..
 
Witam!

Że oryginalne pompy bez płytki R2D2 się psują to wszyscy wiedzą. Mi się pompa psuje inaczej niż wszystkie - otóż jakieś 300km po wymianie zaczęły się objawy następujące: szarpanie, twarda praca, po odpuszczeniu gazu i dodaniu zadławienie na około 1,5sek. Jak nic objawy niedoboru paliwa...

Pomyślałem że to jakiś syf w baku lub coś - bo przecież pompa ma nowiutkie styki. Poza tym wszystko wskazywało na to że pompa pracuje poprawnie.
A jednak...podmieniłem na drugą - objawy ustały, wszystko jest OK.

Czyli...pompa działa ale pompuje za mało paliwa :Sarcastic:. Czy ktoś miał coś takiego? Na logikę wydaje mi się że to jakiś mechaniczny problem w pompie. Stresu nie mam bo zapas miałem i mam też nową Mikuni, ale fajnie byłoby ją zreanimować

Pozdrawiam
zimny

Dzieju 18.06.2012 11:14

Ostatnio kolega miał podobny problem , w 07a oczywiście ,mimo założenia nowych styków pompa odmawiała współpracy.

zimny 18.06.2012 11:46

Zmienił pompę?

Mam teraz drugi oryginał założony ale w rezerwie nową mikuni..

RAFWRO 18.06.2012 12:28

Może przewody elektryczne w pompie uciskają na kowadełko styków. Mogły się źle ułożyć po założeniu dekla.
Jeśli membrana jest ok, to obstawiam na jakiś banał.
Warto też sprawdzić stan kostki do podłączenia pompy.
R

Marcin-BB 18.06.2012 13:32

Miałem podobny objaw ostatnio. Styki profilaktycznie wymieniłem przed feralnym wyjazdem na Izimeeting na nowe z Larssona. I motor zdechł 30 km od Bielska. Pół dnia kombinowałem co jest nie tak- w końcu to nie pierwszy raz wymieniam! Nie ma tu przecież jakiejś filozofii. I nie doszedłem. Założyłem stare styki i pompa chodzi prawidłowo. To już któryś przypadek tego typu tu na forum. Może coś jest nie tak z tymi zamiennikami styków?? Rok temu wymieniałem w mojej poprzedniej AT, Miętusowi wymieniałem w jego zapasowej pompce i było OK. A ta ostatnia wymiana- kicha. Najpierw myślałem, że to to co Rafwro napisał- rozbierałem i składałem pompę kilka razy uważając by nic nie zagiąć czy poplątać, ale to nie to. Pompa z "nowymi" stykami chwilę chodzi a potem przestaje.
Czary kur...... czy co??:(

Rychu72 18.06.2012 14:31

Wczoraj wracam z Jury Krakowsko - Częstochowskiej i koło Lublińca afra zatrzymuje się. Myślę, pewnie paliwa brakuje, ale zrobiłem w sumie 235 km od tankowania. Hm?????
Wrzucam na rezerwę, kręcę z 10 razy i zaskoczyło. Myślę dalej, że pewnie licznik w acewellu coś nie bangla, ale zajezdrzam na stację i dolewam tylko 12 litrów. Ki hu....
Błąd zrobiłem, że nie ściągnęłem wężyka z baku (przy pompie) przed tankowaniem i kranikiem na ON. Wiedziałbym wtedy, czy paliwo leci, czy nie lub czy pompka miała chwilową niedyspozycję.
Trzeba będzie pompkę dzisiaj rozebrać i skontrolować.

ex1 18.06.2012 16:28

moja pompa wariuje i się przytyka przy dużych lub powtarzalnych skokach. np. na przy hopach co 2 m. ostatnio też zadławiała się też na podjazdach z bardzo dużymi kamieniami.
gdzie motocykl dużo skakał. nie wiem czy mają tak wszystkie wasze Afriki.?

zimny 18.06.2012 19:40

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 245338)
Wczoraj wracam z Jury Krakowsko - Częstochowskiej i koło Lublińca afra zatrzymuje się. Myślę, pewnie paliwa brakuje, ale zrobiłem w sumie 235 km od tankowania. Hm?????
Wrzucam na rezerwę, kręcę z 10 razy i zaskoczyło. Myślę dalej, że pewnie licznik w acewellu coś nie bangla, ale zajezdrzam na stację i dolewam tylko 12 litrów. Ki hu....
Błąd zrobiłem, że nie ściągnęłem wężyka z baku (przy pompie) przed tankowaniem i kranikiem na ON. Wiedziałbym wtedy, czy paliwo leci, czy nie lub czy pompka miała chwilową niedyspozycję.
Trzeba będzie pompkę dzisiaj rozebrać i skontrolować.


Mialem dokładnie identyczną sytuację. Po około 240km objawy braku paliwa. Lekki szok bo słyszałem że na przelotowym wydechu Afra może więcej palić ale żeby aż tak???

Na stacji dolałem 13l. Tyle że następnym razem zaczęło się pierd.......ć po 100km.

Widzę że nie jestem osamotniony :)

Pozdr
zimny

RAFWRO 18.06.2012 20:55

Zimny, gdyby się Tobie chciało, to zamień styki z tej pompy co działa, do tej co wierzga. Potwierdzenie teorii o tym, że styki z larsona działają losowo, może być przydatne dla wszystkich. Jeszcze bardziej gdy zdiagnozujemy czym się różnią te które nie działają. Przed rozpakowaniem i zalutowaniem będzie można natychmiast reklamować.
R

Rychu72 19.06.2012 06:59

Cytat:

Napisał zimny (Post 245390)
Mialem dokładnie identyczną sytuację. Po około 240km objawy braku paliwa. Lekki szok bo słyszałem że na przelotowym wydechu Afra może więcej palić ale żeby aż tak???

Na stacji dolałem 13l. Tyle że następnym razem zaczęło się pierd.......ć po 100km.

Widzę że nie jestem osamotniony :)

Pozdr
zimny

Po zdechnięciu afry do domu jeszcze miałem 60 km i w tym czasie wszystko banglało. Wczoraj rozebrałem pompę i wszystko w środku ok. Poczyściłem wszystkie styki i zobaczymy .
Pompę mam na przekaźniku i jest jeszcze opcja, że może przekaźnik miał chwilę słabości.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.