Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Gdzie na majówkę w Tatry? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34353)

Borkow 25.02.2019 20:00

Gdzie na majówkę w Tatry?
 
Czołem,
Wybieram się ze swoją na majówkę w polskie góry. Plan jest na 4 dni. Wstyd się przyznać nie byłem tam już bardzo dawno a moja jeszcze dawniej. Podpowiedzcie jakimi dróżkami, jakie miejsca a nawet jak znacie to noclegi i atrakcje (jedziemy na bogato). I takie pytanko dodatkowe. Gdzie można wjechać najwyżej (z pasażerem) w Tatrach?

GregoryS 25.02.2019 20:11

Dla paddzierzenia razgawora powiem tylko ze pomimo ze Tatry uwielbiam i bywam czesto, to na majowke bylem raz. I nigdy wiecej na dlugi weekend majowy sie tam nie wybiore !
Napisz czego oczekujesz po tym wyjezdzie, latwiej bedzie doradzic...

Borkow 25.02.2019 20:50

Co ja mogę chcieć. Ze starą jadę i z psem. Najważniejsze to punkty widokowe i ciekawe trasy. Reszta jest mniej istotna. Hotele ogarnąłem koło Zakopca.

Gilu 25.02.2019 20:55

Cytat:

Napisał Borkow (Post 625800)
Co ja mogę chcieć. Ze starą jadę i z psem. Najważniejsze to punkty widokowe i ciekawe trasy. Reszta jest mniej istotna. Hotele ogarnąłem koło Zakopca.

Zostaw starą w termach i z psem przyjedź do mnie,ustalimy trasę:)

Borkow 25.02.2019 21:23

Pewnie, czemu nie. W hotelu jest spa to niech siedzi. Odezwę się.

bukowski 25.02.2019 22:53

Cytat:

Napisał Borkow (Post 625809)
Pewnie, czemu nie. W hotelu jest spa to niech siedzi. Odezwę się.

Z tego, co pamiętam, na teren TPN z psem nie wejdziesz.
Ja jeżdżę od lat na Gąsienicową, bo stamtąd najblizej w wysokie. Piątka też ma swój urok i też blisko. Ogólnie to nie cierpię Zakopanego i miejsc typowo turystycznych, ale jeśli zdecydujesz się w góry, to moim zdaniem te dwie doliny są najładniejsze po polskiej stronie i dużo fajnych tras trekkingowych.
Jeśli chcesz bardziej hotelowo, to po słowackiej stronie jest Popradskie Pleso, taki górski hotel nad jeziorem. Tylko w słowackie Tatry w maju może być dużo ograniczeń.

Sent from my G8441 using Tapatalk

Lis 26.02.2019 09:21

Jak Tatry to tylko Słowacja. U nas tłumy, za granicą względny luz.
Popradzkie jest fajne, bo jest łatwo dostępne i można zrobić kilka tras.
Do 15 czerwca obowiazuje zakaz wychodzenia powyżej schronisk, dokładny wykaz zamknietych szlaków: klik
Zwierzeta, patrz na przepisy TANAPu: klik

Wysoko można wyjechać do Żarskiej Chaty: klik
Jak zamówisz pokój, możesz wyjechać samochodem. Oczywiście jeśli pozwolą warunki.
Natomiast niestety większość szlaków z Żarskiej jest zamknieta do 15 czerwca - patrz pkt. 28, 29 ww. listy zamkniętych szlaków.
Więc to dobre miejsce, żeby pobyć wysoko w górach niekoniecznie wychodząc na szlaki...

GregoryS 26.02.2019 09:33

Zalezy wlasnie czego sie w Tatrach szuka, jesli spokoju, relaksu itd to majowka to nie jest dobry termin - to glowny powod dlaczego bylem w tym terminie tylko raz. Ja zdecydowanie "pieszy włóczykij" wiec w wypadku tras na moto nie pomoge. Ale...
Na majowke jechalem tam puszką z Zabrza (slaskie) trasa okolo 200 km. Normalnie (chociaz to slowo w wypadku zakopianki to taki paradoks) ta trasa zajmuje jakies 3h, w majowke zajelo mi to.. 8. A znajomi dojechali do mnie na kwatere dopiero nad rankiem nastepnego dnia, z Warszawy jechali.. 18 godzin. Wiec ten tego.
Dla mnie majowka i Tatry kompletnie sie nie "spinaja".

Edit: Pisze oczywiscie o naszej stronie Tatr.

Emek 26.02.2019 09:56

Z Trójmiasta w obie strony to majówki może braknąć. Tez bym szukał spokoju po drugiej stronie. Zakopane to dramat.

mygosia 26.02.2019 10:15

Na majówkę do Zakopanego przyjeżdża ok. 100.000 turystów. Nawet nie chodzi o tłumy na szlakach, czy Krupówkach (niektórym nie przeszkadza), ale sam dojazd staje się drogą przez mękę. I wyjazd...
Weźcie to pod uwagę :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.