Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Wzmacniacz TDA 7294 Super cooling bulit by Kazmir (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9371)

Kazmir 05.05.2011 22:04

Wzmacniacz TDA 7294 Super cooling bulit by Kazmir
 
Mój dziadek nie był elektronikiem:D, ale pochwalę się taką zabawką;)

Tylko się nie śmiejcie!!! Niby to tylko wzmak, ale czuję się jak bym bronił pracy magisterskiej. To bardzo...........specyficzne forum. Kiedyś było tam inaczej.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...474309#9474309
Pozdr...

tomekc 05.05.2011 22:20

No ladne cacko zes wasc wyrzezbil!

Mecia 05.05.2011 22:55

Zajebisty.Chłodzenie zacne. Zrobiłem kiedyś wzmacniacz klasy A na obrone pracy dyplomowej. Nagrzewał się na radiatorach do 90 stopni :D Jajka smażyć.

matjas 05.05.2011 22:58

nie znam się na elektronice ale super, że Ci się udało zrobić coś takiego. i działa. i cieszy!!c:bow:
co do elektrody - trza wiele pokory chyba i ... poczucia humoru coby się tam forumować.

u nas lepiej ;)

matjas

Lepi 06.05.2011 08:11

Budowałem podobne cudo na zaliczenie przedmiotu. Trochę przedobrzyłem starając się uzyskać jak najmniejsze zniekształcenia nieliniowe. Ofiarą padły oczywiście wszystkie zabezpieczenia i nie tylko. Wszystko działało na laboratoryjnych zasilaczach w trakcie zaliczenia. Zniekształcenia były niemierzalne :)
No a potem jak to w życiu, podłączyłem do sieci i było wielkie bum :D

tomkow 06.05.2011 09:28

Bardzo ciekawa konstrukcja :Thumbs_Up:. Nie raz widziałem miny posiadaczy hi-endowych klocków za tłustą kasę po odsłuchu tego typu "wynalazków" :D. Na grzebanie w elektronice nigdy się nie porwałem, ale za to zestawów głośnikowych trochę zbudowałem. Zwykle na bardzo tanich przetwornikach, a efekty bywały więcej, niż dobre. I właśnie często dzięki takim "nadwymiarowym" rozwiązaniom przy wykonaniu zwrotnic czy obudowy. Więc nie ma co się przejmować krytyką w tym zakresie - to jest właśnie piękne w samodzielnym grzebaniu, że każdy zauważony czy domniemany problem staramy się rozwiązać jak najlepiej, często przeginając w formie i kosztach.

Co do chłodzenia - może przejrzeć patenty stosowane przez komputerowych "podkręcaczy"? - są tam rozwiązania efektywne i ciche (choć na ogół kosztowne).

Kazmir 09.05.2011 22:21

Cytat:

Napisał tomkow (Post 175912)
Bardzo ciekawa konstrukcja :Thumbs_Up:. Nie raz widziałem miny posiadaczy hi-endowych klocków za tłustą kasę po odsłuchu tego typu "wynalazków" :D. Więc nie ma co się przejmować krytyką w tym zakresie - to jest właśnie piękne w samodzielnym grzebaniu, że każdy zauważony czy domniemany problem staramy się rozwiązać jak najlepiej, często przeginając w formie i kosztach.

Dzięki! za dobre słowa:bow:. Widzę, że jest tu kilka osób umiejących wyczarować lutownicą ciekawe konstrukcje:Thumbs_Up: Wsparcie ludzi potrzebne jest do nowych pomysłów (tym razem mam w planie sterowniki światła)
To zupełnie jak przy przeróbkach moto. Czasami cel przysłania wydatki.
Dłubanina w różnych spejalnościach ma tą zaletę, że z jednej dziedziny można czerpać pomysły i rozwiązania do rozwiązywania problemów w zupełnie innych tematach.:)

rambo 09.05.2011 22:46

Kazik, może do mnie na odsłuch przywieziesz..?
Podstawimy moje inne wzmaki i różne kolumny :Thumbs_Up: :)

Kazmir 09.05.2011 23:37

Nie ma sprawy! Tylko jakieś spotkanko w wolnej chwili zorganizuj. Pamiętaj, że jak chcesz mieć pełen i wiarygodny odsłuch to muszą też być lejdiski:D:haha2:

puntek 10.05.2011 07:59

Cytat:

Napisał tomkow (Post 175912)
...
Co do chłodzenia - może przejrzeć patenty stosowane przez komputerowych "podkręcaczy"? - są tam rozwiązania efektywne i ciche (choć na ogół kosztowne).

takie cieczowe chłodzenie z wolnoobrotowymi wenylatorami na ten przykład ...

kompa kiedyś wyciszałem tego rodzaju rozwiązaniami.. ale to nie audiofilskie tylko pecetowskie :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.