Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Mapy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Mapy Polski do Igo (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9242)

czosnek 19.04.2011 16:04

Mapy Polski do Igo
 
Z tego co się orientuje w IGO występują mapy Polski 3 producentów: TeleAtlas, Emapa, Navteq.

Czy mógłby ktoś mający z nimi styczność powiedzieć,
która z nich jest optymalna na użytek samochodowo/motocyklowy?

Zwłaszcza interesują mnie boczne dróżki.

Dzięki:)

rambo 19.04.2011 18:31

Na boczne drogi to Emapa

czosnek 19.04.2011 21:14

A to się nawet dobrze składa :) Dzięki za informację.

diverek 20.04.2011 09:32

Cytat:

Napisał rambo (Post 173020)
Na boczne drogi to Emapa

Ja akurat używam na Polskę Teleatlasa i sobie chwalę. W Nawteqowych mapach też nie jest źle. Ale zdarzyło mi się raz że chciał mnie prowadzić drogą, która jeszcze jest robiona. Szkoda że w Kłodzku się nie zgadaliśmy. Miałem przy sobie iGO Primo 1.2, mapy całej Europy w tym 2 wersje Polski, Navteqa i Teleatlasa.

Wolo 20.04.2011 09:45

Cytat:

Napisał diverek (Post 173132)
Ja akurat używam na Polskę Teleatlasa i sobie chwalę. W Nawteqowych mapach też nie jest źle. Ale zdarzyło mi się raz że chciał mnie prowadzić drogą, która jeszcze jest robiona.

:haha2: Bo updaty są konikiem Country Managera na Polskę.
Z drogami "under construction" jest tak, że aby u finalnego klienta w nawigacji została "uruchomiona" w terminie zgodnym z rzeczywistym, musi być dodana w mapie bazowej jakieś pół roku wcześniej, zatem jeśli w robotach drogowych zdarzy się obsuwa, wówczas może dojść do takich sytuacji, że prowadzi po niedokończonych drogach.

Pozdrawiam

rambo 20.04.2011 11:33

Ja też wole teleatlasa ale do auta. Na siutry czo to polskie czy ukrainskie lepsza zawsza była Emapa.

diverek 20.04.2011 16:51

Cytat:

Napisał rambo (Post 173169)
Ja też wole teleatlasa ale do auta. Na siutry czo to polskie czy ukrainskie lepsza zawsza była Emapa.

Mnie do Kłodzka przeczołgał po asafaltach 3 kategorii i lekkim offie Teleatlas także. Fakt że nie mam żadnego porównania z mapami do iGO od Emapy. Ale prowadził bez pudła. Natomiast mam porównanie z najnowszymi mapami Automapy (trasy terenowe w Polsce). I ta jest niesamowita. Chyba lepsza od iGO. Nawet w przysłowiowej czarnej dupie znajdzie ścieżkę. Dodatkowo jest specjalna wersja szukania trasy terenowej i to także sprawdza się jako nawigator terenowy nawet do ciężkiego off'u.

rambo 21.04.2011 02:16

Wrzuć jakieś foto tej czarnej dupy z Automapy, porównamy jpg z konkurencją (Igo Garmin) bedziem mądrzejsi

diverek 21.04.2011 10:16

Cytat:

Napisał rambo (Post 173357)
Wrzuć jakieś foto tej czarnej dupy z Automapy, porównamy jpg z konkurencją (Igo Garmin) bedziem mądrzejsi

Mogę to zrobić. Jednak nie teraz, a dopiero jak odbiorę swoją Afri od Szparaga. A porównać moge jedynie iGO i AM. Garmina nigdy nie miałem i nie mam z tym sprzętem i softem żadnego doświadczenia.

rambo 21.04.2011 10:23

SPoko spoko, wrzuć foty, se porównamy co i jak się prezentuje w krzokach :Thumbs_Up:

Sam jestem ciekawe, bo każda firma ma swoje dobre strony


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.