Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Archiwum (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=237)
-   -   SIDI Adventure Gore-Tex. Gdziie naprawić (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23506)

hebi 28.03.2015 23:07

SIDI Adventure Gore-Tex. Gdziie naprawić
 
Witam brać motocyklowa
No i stało się , po kilku latach użytkowania puściły szwy na jednym bucie. szkoda wyrzucać bo generalnie w dobrym stanie , gwarancja się skończyła.
Gdzie można naprawić takie buty - trzeba by podeszwę odkleić , membranę podwinąć i zszyć ten wredny uśmiech - zna ktoś jakiegoś dobrego szewca, zakład jakiś , czy może do producenta się odsyła ? - jakieś sugestie ?

redrobo 29.03.2015 09:07

Mysle ze prosciej bedzie od zewnatrz to zszyc. dwoch fachowcow jednak nie podjelo sie zadania.

sluza 29.03.2015 11:22

W Białymstoku zaniósłbym do Rzemieślnika na Bema, ale w Rzeszowie?

Paweł - K 29.03.2015 20:03

W Warszawie na Bemowie przy ul. Sołtana 2 jest szewc który zajefajnie ogarnia takie tematy. W moich Formach, przetarły się szycia, podeszwy były zdarte i się odklejały. Gość dołożył nowe podeszwy, podkleił, podszył,i buty jak nowe. Po naprawie będzie już trzeci sezon i jest super. Koszt naprawy 80 zł.

tyran 29.03.2015 20:17

Dobry, starej daty szewc poradzi.
Tylko zostało ich na lekarstwo.
Na szczęście w swoim miasteczku mam takiego. Żonka naprawia u niego kozaczki. ;)

hebi 18.05.2015 20:56

Dzięki za odzew
buty zszyte , szewc przeszył na wylot przez membranę , ściegi zapuszczono woskiem i impregnatem . Buty wytrzymały jazdę ponad 600 km od zlotu IZI-iego, miejscami jechały w masakrycznych ulewach i wytrzymały.
Wniosek - można takie buty naprawić , jak trwałość to się okaże

spider2you 19.05.2015 17:22

Herbi, a napisz, gdzie w Rzeszowie to zrobiłeś?

hebi 21.05.2015 19:06

W Rzeszowie u szewca na końcu Dąbrowskiego.

rambo 21.05.2015 20:22

Moje chyba wyśle gościowi.

Jaka kasa taka naprawa?

Jenes 22.05.2015 21:05

Więc koszt naprawy był gó....y bardzo, bo koło 20zł chyba(pośrednik w transporcie ;)) Fakt że przeszyte na wylot ale zgrabnie podwójny szew, w środku jeszcze gość miał dać na kleju między warstwami skóry. Hebi stwierdził że jak orginał, fakt że nie rozszedł sie aż do podeszwy ale brakło niewiele. Po nawoskowaniu, natłuszczeniu mocnym zrobił trase na zlot IZI, ok 1200km, w drodze powrotnej lało konkret no i w bucie było sucho chyba bo nie czułem zimna;). Po zdjęciu buciorów nie sprawdziłem od razu, a później skarpetka była mokra bo ze spodni sie lało:D. Drugi też sie pruje ale jeszcze niedużo, nie szyłem obu naraz żeby zobaczyć róznicę. Jak narazie wygląda nieźle, tylko pewnie trzeba pamiętać o woskowaniu, impregnowaniu czy co tam kto woli, ja pewnie zapomnę:rolleyes:
Za odklejanie podeszwy i walkę z membraną nikt nie chciał sie zabrać, mówiąc że nie da sie tego potem zrobić jak oryginał. Testy będą trwały ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.