Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Grzechu i Michał w drodze na Pamir. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31971)

Emek 07.06.2018 17:43

Cytat:

Napisał trolik1 (Post 585263)
hej

kilka pytań od mnie:

1. czy było paliwo w Iszkaszim?

2. byliście może w rezerwacie Zorkul i w Bartangu?

3. jak było z wriemiennym wwozem na na granicy Rus-Ukr? (my mielismy w zeszłym roku kwit z Kgz i pani trochę się zdziwiła)

4. jakies znaczące utrudnienia na drodze przez Rus/ Kaz/ Kgz?

to na razie tyle, ale będzie więcej :-)

z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam trolik



Chłopaki do ishkashim jeszcze nie dotarli,podobnie zorkul i bartang. Nie jechali tez przez Ukrainę. Utrudnienia na granicy rus-kaz to dziury w drodze.

Jan 09.06.2018 10:30

1. czy było paliwo w Iszkaszim?

Z tego co wiem, problemów nie ma, My nie dojechaliśmy - dużo by opowiadać (3 dni moto w Karakol robiłem). Paliwo tankujecie w Sary Tash a potem następne w Murgob, chyba, że będziecie skręcać w Bartang. Jeśli tak - to zadzwoń albo puść priva - powiem co i jak, bo My musieliśmy sie cofnąć z Bartang. W nocy minus kilkanaście stopni i mały śnieg.

2. byliście może w rezerwacie Zorkul i w Bartangu?

Jak pisałem wyżej, musieliśmy sie cofnąć z Bartang - mały wypadek ;-(
Do Zorkul załatwiasz permit w Chorogu. Podobno 10$/dzień.

3. jak było z wriemiennym wwozem na na granicy Rus-Ukr? (my mielismy w zeszłym roku kwit z Kgz i pani trochę się zdziwiła)

Wracaliśmy przez Moskwę na LV\LT i było małe zamieszanie na granicy ale puścili. Rok temu znajomi koczowali dobe na granicy.

4. jakies znaczące utrudnienia na drodze przez Rus/ Kaz/ Kgz?

Utrudnieniem jest droga za Saratowem do Uralska. Po stronie RUS zaraz za Saratowem robi się asfaltowy cross a za granicą w KZ walisz po polach w sumie jakieś 400km. KZ robią drogę i częściowo jest już asfalt ale dylasz po polach. Na granicy ruscy nas mocno przetrzepali, łącznie z rozkręcaniem jednego moto bo pies wyczuł narkotyki. Trzy godziny poszło.
Nie opłaca się rozstawiać namiotów, noclegi tanie w KZ i przyzwoite. Droga monotonna strasznie., chyba, że namierzy Was Policja jadąca z Naprzeciwko. U nas tylko raz po 10$. Paliwo nie problem, choć zdarzają się stacje co 150km. Więc jak możecie - tankujcie.

Wszystko masz opisane na moim FB Janusz Wawrzyniuk.

Pisz na priv, powiem resztę.Dopiero wczoraj wszedłem do chaty.

Janusz

henry 09.06.2018 22:33

Coś utknęli w Osz … chyba, że się resetują :)

Sylwek_76 10.06.2018 19:36

Henry,
w Osh, mało kto się nie resetuje :).

Jan 10.06.2018 19:50

Osz, to jeden wielki targ :-)

Emek 10.06.2018 20:17

Reset a jakże był. Chłopaki złapały ekipę Kowala i mieli kawałek razem pociągnąć ale nie wiem czy się udało.

henry 11.06.2018 21:01

Śpią w Karakul, ciekawe czy jutro wjadą w Bartang.

Emek 12.06.2018 12:53

Pojechali w kierunku Ishkashim. Mają w ciul czasu więc mogą dowolnie planować trip.

Grzechu2012 14.06.2018 19:25

Jutro dzien przerwy. Pamir i Wahan dal ostro w dupe.
Kimamy w Duszanbe, pozniej sie ustali detale gdzie jechac. Po jutrze jedziemy z Kowalami na polnoc nad jezioro Iskanderkul fajna i wesoła ekipa.
Pozniej na Osh i może Pik Lenina ogarniemy, czas oraz checi pokaza co dalej.
Niema sztywnego planu a na Bartang chyba nie mamy checi.
Paliwa nam nie zabraklo jeszcze, afryka na 80-tce w gorach malo ducha nie wyzionie ale idzie donorzodu :at:

bukowski 14.06.2018 19:53

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 586288)
Jutro dzien przerwy. Pamir i Wahan dal ostro w dupe.
Kimamy w Duszanbe, pozniej sie ustali detale gdzie jechac. Po jutrze jedziemy z Kowalami na polnoc nad jezioro Iskanderkul fajna i wesoła ekipa.
Pozniej na Osh i może Pik Lenina ogarniemy, czas oraz checi pokaza co dalej.
Niema sztywnego planu a na Bartang chyba nie mamy checi.
Paliwa nam nie zabraklo jeszcze, afryka na 80-tce w gorach malo ducha nie wyzionie ale idzie donorzodu :at:

A to ciekawe, moja tam na 80 szła bez różnicy, na 4.5k tez.
Ale wam zazdroszczę, no!

Sent from my G8441 using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.