Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Sprzegło (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18679)

zipo 19.09.2014 23:58

2 Załącznik(ów)
foty.....

zipo 20.09.2014 00:01

5 Załącznik(ów)
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

zipo 20.09.2014 00:03

2 Załącznik(ów)
kolejne fotki

zipo 20.09.2014 00:14

No i tyle :)
Na potrzeby nauki mialem zamiar ponownie wszystko rozebrac i zrobic szczegolowe foty dla pasjonatow i moze za kilka tysiecy przy wymianie tarcz z oryginalnych na geco tak zrobie. Na razie jade sobie cicho jak nigdy przed tem co mnie cieszy i nie mam ochoty.Ale jak zrobie to sie pochwale no nie:)

mdxmd 20.09.2014 00:20

mam pytanie do kogoś kto kosz roznitował czy przyczyną luzu są siadające sprężyny czy wyrobienie dołka w aluminiowej części kosza przez te sprężyny??

tak myślę zipo, że takie podkładki to powinny być w oryginale... może nie na spawy mocowane ale powinny

zipo 20.09.2014 00:26

Cytat:

mam pytanie do kogoś kto kosz roznitował czy przyczyną luzu są siadające sprężyny czy wyrobienie dołka w aluminiowej części kosza przez te sprężyny??
Co prawda nie roznitowalem ale widzialem wyrobione gniazda sprezyn i luzy swiadczace o specznieniu sprezynek.Moim zdaniem glownie siadajace sprezyny dzwonia.

mdxmd 20.09.2014 07:52

jeżeli dobrze liczę to takie ułożenie podkładek kasuje 3mm luzu dodając do tego 1-2mm wybicia w gnieździe sprężyny to razem mamy max 5mm i jest to bardzo dobrze i pewnie przedłuży żywot kosza o następne kilkadziesiąt tys. km,

zastanawiam się tylko, czy sprężyny nie będą wysuwać tych blaszek na zewnątrz może przyłapać je jeszcze migiem zaraz przy zagięciu i ile nie wpłynie to na nadmierną zmianę trwałości tej podkładki

fajnie gdyby ktoś dobrze to rozmierzył i wyciął te podkładki nie wiem - laserem czy wodą, chodzi o to aby obejmowały one zawsze odpowiednią część sprężynęy bo wtedy pewnie jej nie wypchnie, ale jakieś zabezpieczenie też by się przydało.

mdxmd 20.09.2014 08:09

Cytat:

Napisał zipo (Post 396749)
Co prawda nie roznitowalem ale widzialem wyrobione gniazda sprezyn i luzy swiadczace o specznieniu sprezynek.Moim zdaniem glownie siadajace sprezyny dzwonia.

dzwonienia nie powoduję same sprężny, kończy się zakres roboczy tego tłumika drgań i metal wali o metal, sumuje się na to pewnie z 30% siadająca sprężyna i z 70% wyrobienie gniazd, gdyby powodem była tylko sprężyna to podkładki nic raczej by nie dały

zipo 20.09.2014 10:30

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 396755)
jeżeli dobrze liczę to takie ułożenie podkładek kasuje 3mm luzu dodając do tego 1-2mm wybicia w gnieździe sprężyny to razem mamy max 5mm i jest to bardzo dobrze i pewnie przedłuży żywot kosza o następne kilkadziesiąt tys. km,

zastanawiam się tylko, czy sprężyny nie będą wysuwać tych blaszek na zewnątrz może przyłapać je jeszcze migiem zaraz przy zagięciu i ile nie wpłynie to na nadmierną zmianę trwałości tej podkładki

fajnie gdyby ktoś dobrze to rozmierzył i wyciął te podkładki nie wiem - laserem czy wodą, chodzi o to aby obejmowały one zawsze odpowiednią część sprężynęy bo wtedy pewnie jej nie wypchnie, ale jakieś zabezpieczenie też by się przydało.

Jesli chodzi o wybicie gniazd sprezyn,to zaobserwowalem nie wiecej niz max 1mm z obu stron.Wiekszosc luzu powoduje sama sprezyna.Nie trudno zauwazyc,ze pracuje ona w srodowisku ok.100 st.C wiec sama temperatura dziala odpuszczajaco na stal i sprawia ze wszystko.meczy sie szybciej.

Wlasnie.Ja tez mialem dylemat czy podkladki wypadna i po jakim czasie moze sie to stac.
Jednak ich szerokosc , gwarantuje bardzo pasowne/ciasne umieszczenie ich w gniazdach sprezyn.Trzeba bylo je wbijac lekkim mlotkiem by weszly.
Generalnie przyswiecala mi idea dania nadzieji afrykanerom na cichy kosz i maly koszt.
Chyba sie udalo:)
Sprawa przyspawania podkladek "ciasniej" przy powierzchni pracujacej ze sprezyna wydala mi sie bledna.Dlatego,ze usztywniloby to podkladke zbyt blisko miejsca nacisku sprezyny i tym samym doprowadzilo do pekania blaszek tuz za spawem.
Zagiecie blaszek 90 st. i spawanie ich do korpusu od czola kosza kieruje stress point na cala powierzchnie podkladki i pozwala na jego rozlozenie.
Sprezynki nie sa w stanie wysunac podkladek, tym bym sie nie przejmowall.Tez na poczatku myslalem o wywierceniu pomiedzy zagieciami blaszek otworu,nagwintowaniu go,dac jakas m6 klasy 12.9,klej... ale spaw byl wystarczajaco szybkim rozwiazaniem bym zaniechal ;)

Co do zrobienia tego profeshonalnie jako wyrobu hi tech , to jestem za ;)

marekmoto1 20.09.2014 11:59

Co z wyważeniem kosza? Jaki to będzie miało wpływ na łożyska?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.