Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   OFF - jak wytyczyć trasę? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38417)

Dredd 30.10.2020 09:39

OFF - jak wytyczyć trasę?
 
To moje początki z drogami nieutwardzonymi i nie bardzo radzę sobie ze znalezieniem ciekawych tras (na razie w okolicy).
Próbując błądzić gruntówkami wśród pól droga zaraz się kończy, albo przechodzi w asfalt, albo zaorana... Kręcę się tylko i żadna ciekawa wycieczka z tego nie wychodzi :mad:

Próbowałem odnajdywać takie drogi "śród pól" w mojej okolicy w google earth, ale też nie wypaliło - wbrew widokowi z satelity - drogi już nie ma, bo zaorana, na środku stoi przedsiębiorstwo, itp.

Owszem, jak dostanę tracka, to aż miło się jedzie :D
Ale jak wytyczyć trasę samemu?

Jak wytyczacie ślady na późniejszą wycieczkę:
- korzystacie z map papierowych (jakich szukać?) ?
- może jakieś mapy elektroniczne, a jeśli tak - na co patrzeć?
Jak się za to zabrać, bo coś mi to nie idzie...

redrobo 30.10.2020 10:00

Na telefonie zainstaluj osmanda do odtwarzania GPX. A na tablecie lub kompie rysuj w www.alltrails.com po najslabszych drozkach...

pattryk 30.10.2020 10:01

Trzeba to robić na spokojnie, mieć czas na nawigację, jazdę i oglądanie widoków.
Ja jeżdżę na tzw. azytmut + do tego najcieńsza przerywana dróżka na gps'ie (z której jest wyjazd lub wygląda że nie jest ślepa) i wio. Max to 200-250km offem jakie zrobiłem dziennie, jeśli potrzeba więcej musi nadgonić asfaltem.
Z większości zapisuję ślad, chociaż bardzo rzadko nim jadę w przyszłości, bardziej go używam żeby wiedzieć czy jest gdzieś droga przejezdna lub nie ma ślepego zaułka.

lub aplikacja z którejś aktualnej wersji, np. Osmand, Maps me, Mapy CZ i puszczasz ścieżkę, czy to pieszą, czy rowerową i też jest fun.

dawid8210 30.10.2020 10:18

Spróbuj Locusa i tryb pieszy:)

CzarnyEZG 30.10.2020 10:21

Jak masz trochę czasu i samozaparcia to na google maps wytyczysz itinerer (da się, ale początki są żmudne) Do tego pomagają mapy papierowe, które możesz dostać w centrach informacji turystycznej. Są dosyć dokładne i masz na nich potencjalne cele podróży, z których warto skorzystać.

managa 30.10.2020 11:00

Jeśli chcesz wcześniej przygotować tracka, to polecam stronie alltrails.com albo gpsvisualizer.com i rysujesz po brązowych i przerywanych ścieżkach (czasami cienkie białe to też szutr). Ja się wspomagam też mapami satelitarnymi z google (część dróg nie jest zaznaczonych) i online mapach topograficznych z wyd. Compass (gdzie znowu części dróg już nie ma). No i google street view, jak się da, żeby zobaczyć, jak wygląda(ła) ta droga, którą chcę jechać :)

pałeł 30.10.2020 11:52

Jeśli tak naprawdę ma być off to...
musisz znać przeszkody których nie jesteś wstanie pokonać np rzeka bo za głęboko itym podobne musisz na tej przeszkodzie znaleźć punkt do przejazdu czylinp most i tylko podążasz w jego kierunku im więcej punktów docelowych tym łatwiejsza trasa w planowaniu. Reszta wychodź w praniu jeśli to jednak onroad ale drogami ostatniej kategorii jest jeszcze prościej bo podążasz jednak po trasie widok satelitarny i punkty współrzędnych numerowane 1, 2 ,3.... etc.Im więcej punktów tym łatwiejsza jazda punkty obierasz skrzyżowania i lecisz od punktu do punktu po zjeżdżeniu odcinka ślady podaj weryfikacji i satraj sie wyrzucać ślepe drogi oraz łącz punkty nawet co 1km i planuj traka dla potomnych

CzarnyEZG 30.10.2020 12:06

Jeżeli będziesz używał Street View do weryfikowania/ustalania trasy, to zwróć uwagę z którego roku jest, bo czasem można się mocno zdziwić na przykład w okolicach autostrad, przy których są świetne drogi szutrowe żeby sobie pobrykać. (Tylko wtedy to będzie raczej tak jak Pałeł pisze szuter party a nie offroad)

#Gibon# 30.10.2020 14:56

OSMand, wybierasz profil rowerowy, ustawiasz cel i jazda. Chyba najprostrza opcja.

Chudy 45 30.10.2020 15:51

Cytat:

Napisał #Gibon# (Post 703148)
OSMand, wybierasz profil rowerowy, ustawiasz cel i jazda. Chyba najprostrza opcja.

Tak jak piszesz, jest naprawdę dobrze i do tego ustaw omijanie dróg asfaltowych.:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.