Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Apetyt na olej (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=496)

bartol 25.04.2008 11:59

Apetyt na olej
 
You!!
Pany, proszę o doractwo. Po reanimacji wałka zdawczego (mysle że się sprawdzi) została mi jedna sprawa do rozgryzienia. Afri mi wp...dala olej. I to dużo zadużo. Przy kupnie zalana była h... wie czym - wymieniłem jak Bozia nakazała na półsyntetyk GPS 10W40 i się zaczeło. Za poradą, przy wymianie zalałem gęściejszym GP 20W40 i niestety niewiele to dało.
Powiedzcie jakie mogą byc przyczyny apetytu na olej, jak je rozpoznać i zdiagnozować?

Zdrowia.

Babel 25.04.2008 12:58

Duzo to znaczy ile?
Przyczyny moga byc dwie :
1.uszczelniacze zaworowe
2.brak cisnienia na cylindrach - zuzyte pierścienie i gładzie cylindórw

Nic więcej mi nie przychodzi do głowy (wykluczam dramatyczny wyciek oleju z silnika).
To pierwsze się objawia tym że jak postawisz motorek po jezdzeniu np na godzine dwie i po tym odpalisz na poczatku pojdzie z rury niebieski dym pozniej go nie bedzie
Drugie przy wejsciu na wyższe obroty silnik bedzie przykopcał niebieskim dymem.
Moznaby tez zmierzyć cisninie na cylindrach - zastosowac metodę z nalaniem oleum przez otwór swiecy przy drugim pomiarze jak cisninie na cylindrze znacznie wzrosnie to masz problem "gładziowo pierscieniowy".
To tyle co ja bym zrobił - jak cos pokręciłem to poprawcie i nie bijcie ;)

motormaniak 25.04.2008 15:24

Jak dużo oleju bierze? Przy uszkodzonych uszczelniaczach będzie też puszczać dymka przy pompowaniu gazem- szczególnie przy odpuszczaniu. Co do próby olejowej to również nie jest takie proste- jeśli silnik jest zdrowy to ciśnienie po wlaniu trochę oleju i tak mocno podskoczy. Trzeba dużo doświadczenia żeby poprawnie zdiagnozować......

bartol 25.04.2008 18:34

Jak dużo? Aż wstyd się przyznać, musze ze 100ml na 200-300km dolać zależy jak się jeździ. Wycieku nie ma na pewno. Co do dymków z wydechu to przykopca ale tylko przy pompowaniu gazem i raczej na ciemnawo a nie niebiesko. Innych dymków niezaobserwowałem. A w temacie pomiaru ciśnienia w cylindrach to ile ma być?

kamek 25.04.2008 22:18

Nie wiem jaka jest norma na afrykę ale 3setki na tysiac km jak piszesz to chyba nie jakiś dramat...Mi tyle paliła Dr650 z nalotem ok 50tys km i uważałem to za....no że tak już musi być:) więc w dalsze trasy brałem butelkę z oleum i dolewałem...myśle że powyzej 500ml/1000km staje sie top uciążliwe i warto zająć się szukaniem i naprawianiem przyczyny. N ie wiem ile km ma twoja czwóreczka, ale myslę że w tym wieku ma juz prawo troszkę sobie golnąć oliwki...takie prawo..

siwy 26.04.2008 16:07

mój stary trampek palił 1l/1000 i z czasem się do tego przyzwyczaiłem. Troche to uciążliwe może być i kosztowne ale zaleta jest taka że masz zawsze świeży olej w silniku :)

wieczny 26.04.2008 16:38

Bo byś wlał olej a nie Castrola :).

motormaniak 26.04.2008 20:07

eeee tam, ledwo co Ci pali tego oleju a zamęt siejesz.... Jeździj w spokoju i nie szukaj dziury w całym.....................

Andrzej_Gdynia 26.04.2008 21:21

No to ja Wam powiem że moja babcia co to jej 20 roczek idzie nie bierze nic. Od wymiany do wymiany, a nie wymieniam co 5 tys....
Wyglada na to że powinienem sie cieszyć !

motormaniak 26.04.2008 21:43

W jednym moim moto (suzuki big) to nie tylko nie ubywało, ale nawet przybywało oleju.... Tylko coraz jaśniejszy był i coraz bardziej benzyną śmierdział...............:)
Ale wierze ze może brać bardzo mało. Ale jak bierze do 0,5 /1000 to też tragedii nie ma.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.