Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Coroczne kolarskie przełęcze Tour de France i Giro d'Italia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35636)

Mallory 21.08.2019 18:21

Coroczne kolarskie przełęcze Tour de France i Giro d'Italia
 
10 Załącznik(ów)
Relacja, krótka.
Zdjęciowa.
Zabrałem moje pociechy (oj jedna już studentka) i żonę na kolarską "wyprawę" zdobycia kilku przełączy Tour de France...
Za taki wyjazd na "mojego młodu" bym matkę i ojca sprzedał, więc przelałem swoje dawne, acz ciągle aktualne, marzenia i ruszyliśmy.
Stara golfina obładowana maksymalnie, aż szorowała tyłem:::)))
Już szukam nowego auta, ale nie będzie to proste - przez ostatnie 8 lat mnie ten samochód tak ekonomicznie popsuł, że trudno mi się zdecydować na zmianę - wiem, że tak tanio już nie będzie.
Wyjazd to pomysł mój całkowicie. Żona wali ze mną maratony, biegi ultra po górach, wyprawy na pięciotysięczniki - wychowana od lat:::))) więc w zachwyt wpadła od początku.
Dzieciaki - najmłodszy, raczej na tak i generalnie nie wiedział co go czeka, środkowa córka - idzie do liceum a i trenuje w klubie kajakarstwo z małymi sukcesami - też była bardzo na tak... ale studentka??? tu było bardzo trudno... nie chciała jechać... ciągle coś... ale się uparłem, zaparłem, postawiłem i ... na siłę, ale pojechała.
Dla wszystkich, po kilku już dniach, była to niesamowity wyjazd ... nie chcieliśmy wracać.
Dzieciaki dostały tak po gaciach, że opieka społeczna nie powinna się chyba o tym dowiedzieć.... dlatego twarzy dzieciaków na zdjęciach nie ma:::))) (zresztą nigdzie ich twarzy nie umieszczam).
Więc moje chęci i pomysł był taki, żeby gdzieś na kempingu się umieścić i codziennie "walnąć" kolarzówkami jedną przełęcz Tour de France... czyli najpierw jedziemy 2-3 godziny pod górę cały czas 7-10% a potem ponad 10 km ostrego zjazdu... tyle (acha keping z basenem – to musowo… i książka wieczorem).
Udało się następujące:
- col du galibier
- col d'izoard
- col d vars
- col de la bonette
- col du granone....
Col du Galibier - najpiękniejsza.
Col de la Bonette - niesamowita, majestatyczna.
I żeby trochę o motorach było - na każdej przełączy było mnóstwo motocykli, i afryk nowych liczebnie dużo… zaraz po gs-ach.

Mallory 21.08.2019 18:23

10 Załącznik(ów)
cd...

Mallory 21.08.2019 18:28

9 Załącznik(ów)
kolejne...

Mallory 21.08.2019 18:30

5 Załącznik(ów)
i na koniec.
PS. mam wylot z FAT za post pod postem?::)))

zbys 21.08.2019 18:43

Z 15-lat temu dał bym wiele za taki wyjazd :drif:, gratuluje wypady :Thumbs_Up:

Zmyler 21.08.2019 19:01

Mallory wielkie, wielkie, zajewielkie gratulacje za pomysł, realizacje, za pozytywnego kręćka i konsolidacje rodziny w realizacji takiego wypadu.

RAVkopytko 21.08.2019 22:08

Marcin ,juz Cie podpier....łem do Mopsu,nie będzie 500+ oj nie bedzie :D
teraz Będziesz miał niebieską kartę na komisariacie ;)
Fajna wyprawa ... golfina dała radę ?

Mallory 21.08.2019 22:21

Cytat:

Napisał RAVkopytko (Post 648260)
Marcin ....
Fajna wyprawa ... golfina dała radę ?

Dała, dała golfina radę.... spalanie 6.6 średnio... na autostradach cały czas 120... do tego góry - czasami na 1 i 2... silnik w sumie na dzisiejsze czasy duży bo legendarne 1,9::))) przejechane 4000 tyś km i oleju zniknął może z 1 mm - załadunek jak widać 5 rowerów, box, 5 osób, namioty duży, sprzęt campingowy itd... nawet gumy na sprzężny założone żeby nie siadł na bardzo... i jazda .... czasami 140 bez problemu.
Ciasno podobno z tyłu - ale to nie mój problem::))

Nie chcę sobie samemu oftopa robić, ale myślę od jakiegoś czasu na kupieniem nowego auta, bo to już mnie nudzi... myślę nad Land Criserem J120 itp... ale jeszcze to odkładam ... głownie z powodu świętego spokoju jaki mi stare auto daje - czasami nuda jest OK... ale to na inny temat.

wojtekk 22.08.2019 04:18

Ale czad ! I rodzinnie !!!!

zz44 22.08.2019 07:48

Piękne trasy! Wbijam je do planu na kiedyś-tam:)
Gratulacje dla młodych!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.