Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Padnięty obrotomierz (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6943)

maeco 09.07.2010 13:21

Padnięty obrotomierz
 
Witam,
Czy znacie jakiegoś magika, który zajmuje się naprawą obrotomierzy? Ewentualnie, czy ktoś ma do sprzedania używkę do RD07 (’94)?
Po przygodzie z padniętym reglerem jeszcze taka pamiątka mi została jak właśnie martwy obrotomierz.
Pozdrawiam
maeco

R2D2 09.07.2010 14:11

Cytat:

Napisał maeco (Post 123036)
Witam,
Czy znacie jakiegoś magika, który zajmuje się naprawą obrotomierzy? Ewentualnie, czy ktoś ma do sprzedania używkę do RD07 (’94)?
Po przygodzie z padniętym reglerem jeszcze taka pamiątka mi została jak właśnie martwy obrotomierz.
Pozdrawiam
maeco

Jak się da to mogę naprawić , po dane zapraszam na PRIV.

BLOB 13.07.2010 09:25

W jakiś sposób pośredni interesuje mnie czy wskrzeszony został ten zegar ??
Czasami siada z przyczyny innejjak byśmy chcieli i chciałbym do statystyki.
Pozdrawiam Maciek

R2D2 13.07.2010 14:35

Kawa wypita , pogawędka ucięta , zegar zrobiony , piwo się chłodzi :)

falcon500 07.02.2011 17:56

Witam
Nie chcę zakładac nowego posta wiec walę tu !!!
Podczas przegazówki obrotomierz w Afri troszku szaleje. np. gdy przekręce manete i ustawie np .3000 obrotów ,wskazówka obrotomierza przeskakuje co chwilkę o 1000-1500 obotów wyżej. A np. jak ustawie 4000 to potrafi szarpać do 5-6 tyś. Im wyżej tym więcej skacze.
Nadmienie ,że obroty silnika są stałe. Chodzi tylko o wskazanie obrotomierza. Czy ktoś wie co może byc powodem ??
z góry dzieki za info ..
Pozdrawiam

R2D2 07.02.2011 21:15

Podłącz zegar do innej afryki , jak będzie to samo to można wkładać tam łapki.
Jak będzie ok. to znaczy że masz coś z instalacją , CDI lub napięciem w instalacji nie tak jak być powinno.

LegacySVX 25.02.2011 23:25

Witam mam male pytanko zauwazylem ze w mojej Afryce obrotomierz kreci sie tylko do ok 3000rpm czy to moze byc wina obrotomierza czy cos z instalacja (a jak z instalacja to mniej wiecej gdzie szukac usterki) ???
Pozdrawiam

yasiu71 27.02.2011 10:07

Mój kręcił się do 4tys obr. Wymieniłem na nowy (inny) i jest OK.

mirkoslawski 04.08.2012 10:15

No to tak: wymieniłem obrotomierz na nówkę sztukę, bo od 4 tyś obrotów przeskakiwał do przodu i generalnie szalał i sytuacja bez zmian...mam założony dodatkowo akcesoryjny (elektroniczny) - i ten nie szaleje...przeczytałem wątek ale nie znalazłem odpowiedzi, tzn. gdzie szukać, co sprawdzić, o co generalnie caman???:mur:

Dajcie jakieś wskazówki...dziękuję z góry:)


aaa - mam podłączony woltomierz hondowski (pod pozycyjne) i pokazuje non stop ładowanie na 12 V ale na aku jest 14,1...piszę gdyby to miało jakieś znaczenie przy diagnozie;)

EDIT: to RD07

Podkreślam, że silnik chodzi miarowo, jak skacze obrotomierz, z silnikiem nie dzieje się nic złego (tzn. buja samą wskazówką). Jeśli ktokolwiek ma pomysł - będę wdzięczny bo ja z czymś takim się nie spotkałem jeszcze...

Wojak 05.08.2012 17:29

W sprawie obrotow nie jestem w stanie Ci nic pomoc ale nie widze sensu podlaczania voltomierza do pozycyjnych skoro tam jest napiecie stale 12v Najbardziej miarodajny jesli sie nie myle jest pomiar bezposrednio z akumulatora, radze to zmienic jesli bedziesz mial chwile na grzebanie ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.