Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Amortyzator przod i tyl do BMW R1200GS (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35595)

przemo77390 14.08.2019 10:45

Amortyzator przod i tyl do BMW R1200GS
 
Moze tu znajde jakies odpowiedzi. W glownej mierze chodzi o progresywna sprezyne i jej twardosc - wydaje mi sie ze w GSie ori to liniowa.

Zgłębiam temat ponieważ wiem że mój GS ma wszystko co potrzeba i na razie na wodotryski związane ze zwiększeniem elektroniki się nie nastawiam a co za tym idzie zmianę moto..

Jednak chciałbym posiąść jakąś głębsza wiedzę odnośnie zawieszenia. Chodzi o amortyzatory firmy Hyperpro. Do mojego modelu idą amory:

Przód: BM12-0AB ale można go wzbogacić o HPA (hydrauliczna regulacja napięcia) i zmienić wagę. W standardzie ustawione na wagę motocyklisty w zakresie od 70kg do 95-100 kg

Tył: BM12+0FB i to same pytanie o wagę.

Jazda w czasie podróży z pasażerem i bambetlami. Ostatnio zgłębiałem poprzez czytani na FAT że w Honda Afrika Twin poprzez zmianę wagi na sprężynie Afra znacząco poprawia swoje parametry jezdne.

przemo77390 14.08.2019 16:28

Pogadalem troche i wychodzi ze tylko sprezyny liniowe robi sie pod wage - progresy nie.
Jak cos to wyprowadzcie mnie z bledu. Ciekawe jak dobrac amor do powiedzmy ponizszych parametrow. Czy ktos kiedys dobieral i robil takie jak ponizej zalozenia:
Model motocykla: BMW R1200GS Adventure
Rok produkcji: 09.2007
Waga z paliwem i plynami: 260 kg
Waga kierowcy: 100 kg
Waga pasazera: 50-60
Waga bagazu z 3 kuframi alu: 90 kg
Jazda we dwojke i z bagazem: 40%
Jazda solo i z bagazem: 30%
Jazda solo i bez baagazu sam kufer centralny: 20%
Jazda off: 20-30%
Jazda on: do 70%

consigliero 14.08.2019 21:11

Amortyzator przod i tyl do BMW R1200GS
 
Zasadniczo to podajesz wagę kierowcy w rynsztunku. U siebie mam już drugie akcesoryjne zawieszenie i najważniejszy przy wyborze jest dostęp do serwisu. Teraz mam TT suspension, parametry znajdziesz na stronie. Z przodu mam level 1 z tylu extreme.

przemo77390 15.08.2019 05:54

Cytat:

Napisał consigliero (Post 647619)
Zasadniczo to podajesz wagę kierowcy w rynsztunku. U siebie mam już drugie akcesoryjne zawieszenie i najważniejszy przy wyborze jest dostęp do serwisu. Teraz mam TT suspension, parametry znajdziesz na stronie. Z przodu mam level 1 z tylu extreme.

Choc jedna odpowiedz w temacie. Dzieki
Skoro jest to u Ciebie juz drugie zawieszenie akcesoryjne to mozesz wyszczegolnic plusy i minusy wzgledem oryginalnego montowanego (Ty masz chyba ten sam rocznik co ja wiec tam bylo chyba showa na liniowej sprezynie).

consigliero 15.08.2019 07:09

Tak naprawdę to mogę tylko powiedzieć że oryginał zaczął dobijać po przebiegu 60 kkm, gdy musiał intensywnie pracować w zakrętach, intensywnych zakrętach na odcinku ponad 100 km. Akcesoryjne było zupełnie inną bajką, najlepszy upgrade dokonany w motocyklu, ale ja nigdy nie zastanawiałem się na liniowością czy też progresywnością, dla mnie motocykl miał się lepiej prowadzić. Tylko tyle i aż tyle. Zadając pytanie co do zawieszenia na forum AT, czego się spodziewałeś ?
Pozdrawiam
P.S. Oryginał też ma swoje zalety, jest sporo tańszym rozwiązaniem, motocykl też będzie jeździł bez większych problemów.

czaja 15.08.2019 07:53

Mierzyłeś sag?
Jeśli siada za dużo to mocniejsza sprężyna.
Nie wiem czy w bmw występuje regulacja tłumienia, jeśli tak to odbicie zakręcone na max?
Weź pod uwagę że jeśli dobierzesz amor pod pasażera to z samym Tobą może być problem.
W obu katach mam tak że z pasażerem i bagazem napięcie wstępne daje na max i przysiada trochę za dużo, a z mocniejsza sprezyna pod samego siebie by siodło za mało bo ori mam prawie całkiem odpuszczony.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.