Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Rd03 słabe ładowanie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28209)

motormaniak 13.01.2017 08:59

problem kostki opisany był na tym forum pewnie za 100 razy, ale dobrze że i Ty wrzuciłeś swoje fotki - Im więcej tym świadomość większa a poczciwym AT i TA lat nie ubywa.

Kazmir 13.01.2017 09:23

1 Załącznik(ów)
Cytat:

problem kostki opisany był na tym forum pewnie za 100 razy
Niech będzie 101;):haha2:

Widmo80 13.01.2017 15:52

To ameryki widzę nie odkryłem :D Dobrze że zwarcie w kostce nie popierdoliło innych rzeczy . Zapobiegawczo pozagladam dzisiaj do innych wtyczek i przepsikam jakimś kontaktem czy nawet zwykłym wd40 żeby odchamić .
To jeszcze w temacie . Czy regulator , a to co mam wygląda na oryginał ma mieć styk z masą ( radiator ) czy nie ?

Kazmir 13.01.2017 21:20

1 Załącznik(ów)
Cytat:

przepsikam jakimś kontaktem czy nawet zwykłym wd40
To niedługo znowu będą problemy:Thumbs_Down:To już lepiej maścią do du...y posmarować;):haha2:

Widmo80 13.01.2017 22:37

Ze schematu wnioskuję że styku z masą ma nie być , no chyba że ma być, to juz co innego :D
Tak sie zastanawiam

szynszyll 14.01.2017 09:21

Obudowa reglera nie ma styku z masa. Zielone to masa. WD40 to chujowka nie nadajaca sie do niczego. Istnieje od lat ale nie bardzo wiadomo do czego sluzy. Wyrzuc to i wiecej nie kupuj. Homeopatia :)

Fazmin 14.01.2017 09:58

12,5 v akumulator ?

trochę mało, kiedyś czytałem że od 12,6 poniżej zaczyna się zasiarczać. Co najmniej 12,8. Chyba że aku jest stary to już może nie trzymać jak należy.

Są w sumie prostowniki regenerujące ale czy to prawda kto wie.
np. Ctek 5.0.

szynszyll 14.01.2017 10:08

Prostownik regenerujacy :) brzmi prawie jak pompka do penisa :) co niby ma 'regenerowac' takie cudo?

Widmo80 14.01.2017 23:53

Cytat:

Napisał Honda (Post 514345)
12,5 v akumulator ?

trochę mało, kiedyś czytałem że od 12,6 poniżej zaczyna się zasiarczać. Co najmniej 12,8. Chyba że aku jest stary to już może nie trzymać jak należy.

Są w sumie prostowniki regenerujące ale czy to prawda kto wie.
np. Ctek 5.0.

Napięcie 12,5 bo ładowanie było słabe - na światłach i stopie wręcz poniżej 12v spadało na zapalonym silniku . Teraz jest prawidłowe . Dodatkowo aku osłabiło ustrojstwo co podłączyłem ostatnio pod aku - gniazdko zapalniczki do ładowania telefonu itp. Ma ono jeszcze oprócz standardowego 12v gniazdka zapalniczki , gniazdko USB juz pod zwykły kabel do ładowania . Nie podłanczałem przez stacyjke, bo wqrwia mnie jak musze włączać zapłon na postoju żeby mi się telefon ładował i uznałem że samo w sobie ma to pobór żaden .. no i byłem w błędzie bo okazuje sie że to gówienko , nawet jak niczego nie ładuje i jest zatkane pobiera jakies tam miliampery jednak . Pół biedy jak moto często jest palone , to wiadomo się doładuje , gorzej jak postoi z 2 tygodnie albo dłużej - zaczęło mi brakowac prądu na rozruch . Muszę to inaczej popodłanczać , uwzględniając jeszcze halogen 40 wat jako oświetlenie takie ofowe , załączane gdy orginalne nie świeci .
Szynszyl - nie gadaj WD40 sprawdza się u mnie dobrze zamiast pasty do butów ;) Poważnie , Moje trapery jak umyte i sucze juz spsikuje wudekiem i mam fajny wygląd , nie przemakają i robie to 10 sekund , bez pastowania , czyli do czegoś tam sie nadaje :D
Co do ładowareczek z lidla cudownych , to ja tego nie uważam - uzywam prtostownika " normalnego" z pokrętłem i amperomierzem - niezawodny . A aku jak pada to się wymienia - nie wymienia sie przxeciez co sezon .

Widmo80 13.10.2017 20:13

Problem ładowania w mojej trójce powrócił .
Napięcie na żółtych kablach ok . Reszta kostek ok - przeczyszczona.
Ładowanie chwilami jest , ale częściej nie ma .
Regulator gorący jak sqr....syn .. Nie mam pomysłu co może być nie tak . Jak zapalę światła to na wolnych obrotach spada nawet do 11v a na wyższych już całe 12.6v :vis: Regulator wygląda na oryginalny jeszcze .
Co może być powodem ? Jakaś kostka gdzieś przy zegarach ?
Ewentualnie od którego transalpa by pasował regler


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.