Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Gadżety / wyposażenie (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=253)
-   -   TUNING-czyli jak zrobić w *uja ekozboków. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30079)

madafakinges 31.08.2017 16:44

TUNING-czyli jak zrobić w *uja ekozboków.
 
Wiemy, że od 2017r. weszły normy euro4 do motocykli, dotyczy to również NAT. Niby moc maksymalna nie uległa zmianie ale normy mierzy się przy (chyba) 80% otwarcia przepustnicy. Silą rzeczy silniki przez zubożoną mieszankę musiały stracić moc, jednocześnie uboga mieszanka nie jest najzdrowsza dla trwałości silnika. Wydaje mi się że zmiana w dawce paliwa na taką, żeby AFR wynosiło 14,7 wcale nie musi oznaczać zwiększonego spalania, skoro uzyskamy optymalną mieszankę...
Tak myślę, jeśli się mylę proszę mnie poprawić.:confused:

Gadałem z kumplem, który ściga się na 1/4mili zx14r. z nitro, przedłużanymi wahaczami itp.
On używa zawsze powercomandery, ale to jest bardziej coś takiego, jak tylne drzwi które pomagają wejść do modułu i ustawić optymalną prace przy użyciu hamowni.

Dla przeciętnego użyszkodnika afry jest coś takiego.
http://allegro.pl/tuning-honda-crf-1...925715637.html
lub
http://ruggedroads.co.uk/epages/00cb...oducts/BP-9912
Miał ktoś styczność z tego typu ustrojstwami?
I takie rozwiązanie dla mnie to pokazanie faka zielonym i uwolnienie królowej z łap euro4.

Idąc dalej, jeśli chcielibyśmy trochę dołożyć do pieca
http://ruggedroads.co.uk/epages/00cb.../KRBEVO-123-EX
do tego fajnie byłoby wywalić katalizator/ewentualnie dać cały nowy kolektor i tłumik przelotowy.



Jako że dźwięk ori tłumnika to dla mnie poezja obstawałbym przy rapidbike easy i wycięciu kata.

sizyrk 31.08.2017 16:59

Mada bedac w Maroku spotkalem goscia na NAT wymienil kolektory wydechowe i tlumik - arrowa, nastepnie oddal gosiowi na hamowie , ktory to wgral mu mapy hondowskie od HRC. Jak twierdzi , nie widzialem wykresow, NAT ma teraz 115 KM na tylnym kole i mniej pali w pewnym przedziale obrotow. Jak twierdzil normalnie 94 km hondy sa na silniku....... Gosciu jezdzi motorami dosc sporo bo organizuje wyjazdy motorami, rocznie robi ok 40000tys km.....

jamcio 31.08.2017 18:08

Cytat:

Napisał sizyrk (Post 545754)
....... Gosciu jezdzi motorami dosc sporo bo organizuje wyjazdy motorami, rocznie robi ok 40000tys km.....

Faktycznie sporo jeździ :D (chyba szybciej jak św. Mikołaj)


ps. sorry za offfa

myku 31.08.2017 18:17

Jesli ktos ogarnie temat tych jetow i modlow jak zwal tak zwal to niech da znac.Ja nie rozumiem tego dzikiego jezyka.115 KM byloby fajnie miec :D

StrzeLuk 31.08.2017 18:28

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 545752)
Idąc dalej, jeśli chcielibyśmy trochę dołożyć do pieca
http://ruggedroads.co.uk/epages/00cb.../KRBEVO-123-EX
do tego fajnie byłoby wywalić katalizator/ewentualnie dać cały nowy kolektor i tłumik przelotowy.

Miałem kiedyś coś takiego w Mitsubishi Eclipse jak bawiłem się w Fast and Furious. Fajna zabawka, ale trzeba umieć to poustawiać. Jak rozumiem, to nie jest tak, że oni sprzedają ten moduł z gotową mapą dla Twojego motocykla. Tylko podpinasz kompa i jedziesz z suwaczkami na hamowni. Znalezienie magika który to dobrze zrobi to sztuka. Jak ktoś na namiar na takowego to ja się zgłaszam na ochotnika to przetestowania tego modułu.

madafakinges 31.08.2017 18:30

94 na silniku to na kole pewno ok 80 więc nie bardzo chce mi się wierzyć w 115 na kole... 35kuni... to chyba by trza było uturbić ten silnik...
Myślę że 15km to byłby grejt sukcess:)

http://www.4motoracing.pl/tuning-mot...apid-bike-evo/

Trochę mi się nie chce wierzyć, żeby było tak bajkowo że bez strojenia na hamowni ma to działać...

Cytat:

Napisał StrzeLuk (Post 545774)
Miałem kiedyś coś takiego w Mitsubishi Eclipse jak bawiłem się w Fast and Furious. Fajna zabawka, ale trzeba umieć to poustawiać. Jak rozumiem, to nie jest tak, że oni sprzedają ten moduł z gotową mapą dla Twojego motocykla. Tylko podpinasz kompa i jedziesz z suwaczkami na hamowni. Znalezienie magika który to dobrze zrobi to sztuka. Jak ktoś na namiar na takowego to ja się zgłaszam na ochotnika to przetestowania tego modułu.

Myślę że jest w Polsce ktoś kto ma pojęcie o strojeniu moto... w końcu ludzie się scigają, ktoś im te sprzęty musi ustawiać. Wiem że ten mój kumpel jeździ do kogoś do Katowic.

sizyrk 31.08.2017 18:48

Ten gosciu 40 tys to robi na swoim moto, ma motory wszedzie, ale nie o tym....
Zakupil takie cos:
http://ruggedroads.co.uk/epages/00cb...oducts/72521PO
I pojechal na hamownie , tam mu wgrali mapy i ustawili wszystko, jakby ktos chcial , to moge wiadomosc wyslac.
Tu jego strona:
http://www.worldmotorcycletours.co.uk/

chinol 31.08.2017 19:33

Nie dawno pytałem w serwisie czy maja jakieś mody map wtryskowych zwiekszajacych moc, co by nie tracić gwarancji. Odpowiedzieli ze nie mają czegos takiego.
Robili klientowi zmiane wydechu na full akropovicu i przed zmianą moto miał mniej koni niż podawała fabryka na kole, a po załlozeniu przelotu bez katalizatora miało dokładnie tyle co w katalogu. Doszło 15 koni. sonda była przed katalizatorem. sam sie nad tą opcją zastanawiam.

madafakinges 31.08.2017 20:23

Nie wierz w takie rzeczy. Bez zmiany map, zmiana tłumika z kolektorem da Ci najwyżej kilka koni.
https://www.remus.eu/news/BIKE-INFO-02-16-E/

Jack_*Daniels 01.09.2017 11:33

:mur: a po co to się robi?? skoro NAT takie fajne

madafakinges 01.09.2017 11:56

A po co zmieniałes zawieszenie w lc8 skoro takie fajne?
A po co wywalałeś tłumik, i jedną tarcze, skoro takie fajne?;)
A po co mapy zmieniałeś skoro tak zadupca?

Jack_*Daniels 01.09.2017 12:33

nie twierdze że KTM jest wspaniały.....
Czekałem tez na stwierdzenie że NAT też ma jakieś braki ...
Nie ma doskonałego sprzęta...
A inna sprawa jest taka że nawet jak by NAT była doskonała to i tak byś ją zgrzebał dla zasady.

Powiem więcej: mogę kibicować z piwkiem w garażu

madafakinges 01.09.2017 12:38

Kto nie grzebie ten nie jedzie.
Lepsze jest wrogiem dobrego:)

KORNIK 01.09.2017 13:44

Mada po prostu zaspokaja swoją ciągłą potrzebę zmian, albo zmienia moto albo coś w moto:D

Pirania 01.09.2017 14:27

Cytat:

Napisał KORNIK (Post 545912)
Mada po prostu zaspokaja swoją ciągłą potrzebę zmian, albo zmienia moto albo coś w moto:D

A w końcu i tak wróci do KTM'a.. ;) Już grzebie "przy mocy" chociaż w NAT podobno nie brakuje..:p

Jack_*Daniels 01.09.2017 14:34

Cytat:

Napisał Pirania (Post 545916)
A w końcu i tak wróci do KTM'a.. ;) Już grzebie "przy mocy" chociaż w NAT podobno nie brakuje..:p

jeszcze ponoć da się ją na zawiasie dzwignąć ....

bicio 01.09.2017 14:48

Ja tam go rozumiem, u mnie zadowolenie z dopiero co wydłubanej rzeczy trwa max 2 tygodnie, potem zaczyna się rozkmina kolejna :D

nabrU 01.09.2017 18:40

Tu w UK Hilltop ogarnia takie coś (i nie tylko dla NAT). Nie słyszałem niezadowolonych opinii. Tutaj trochę więcej:

http://www.africatwinforum.com/forum...898-remap.html

http://www.hilltopmotorcycles.co.uk/

madafakinges 19.09.2017 11:31

1 Załącznik(ów)
Gadałem z przedstawicielem na Polskę Rapidbike. Gość grzebie tiry, traktory, koparki, samochody i moto jest przedstawicielem BCM filter, arrowa powercomandera itp.
Pytałem jakiego rapida itp.
Polecił mi EVO. Zapytał od razu co jeszcze chce z moto zrobić, ja mu że może bym kata wyciał.
On mnie pyta, a co chcesz dół stracić? Zmiana tłumnika/kolektora na przelot zawsze wiąże się ze stratą dołu. Jedyny sens ma to w celu uzyskania niższej masy. Można odzyskać dół ale wiąże się to ze wzrostem spalania. Tłumnikami przelotowymi głównie uzyskujemy "górę" kosztem dołu.
Doradził mi jeżeli chce używać moto na codzień zostawić tłumik i filtr powietrza ori, zamontować jedynie RB EVO co spowoduje pokazanie faka euro4. Mocy maksymalnej przybeje max 2-3kuni ale w środkowym zakresie to już będzie 6-8kuni. Co ważniejsze znacznie poprawi się moc przy częściowym otwarciu TPS czyli na pół gazu. Raczej na pewno dzięki temu zmiejszy się spalanie, dzięki prawidłowej mieszance zwiększy się żywotność silnika i jego moc.
Od razu po zamontowaniu otrzymujemy bazową mapę poprawiającą moc o 3 konie i 6nm
Załącznik 73091
Po czym po przejechaniu 500km EVO tworzy sobie mapę specjalnie pod twój motocykl, następnie koryguje ją na bierząco np, ze względu na zmianę wysokości na której się znajdujemy, stan filtra powietrza itp.
Będziemy testować Rapidbike jest P&P w każdej chwili można go bez śladu wymontować i powrócić do oryginalnych ustawień więc nie ma problemu z gwarancją.


PS taka ciekawostka kolega ma CBR1000rr sc59. fabrycznie bez doładnowania 176kuni i 115nm. Zamontował K&N i kompletny ukląd wydechowy two brothers. Policzył sobie że wydech to z 15koni i filtr to pewno z 5... więc ponad 190 jak nic.
Pojechał na hamownie i 161koni i 110nm.... paru godzinach strojenia wyciągneli z niej 174konie i 124nm TJUNING.

voxan69 19.09.2017 14:30

Ile sobie ceni za taką przyjemność?

tommi 19.09.2017 15:01

Liczby pewnie nie kłamią, ale ja zawsze miałem wrażenie, że po zdjęciu ori wydechu afra lepiej idzie z dołu. W crfie nie zauważyłem różnicy - dla mnie zapindala ona i tak za szybko jak na moje możliwości ;)

madafakinges 19.09.2017 15:07

Rapid bike evo w Polsce kosztuje 2300zł, a że funt tani ściągam z RR za 300 funtów. Montujesz sam, wpinasz się pod ori kostki, tyle że trzeba bak ściągnąć, a to jest trochę roboty.
Nie potrzeba hamowni nowych map, nic.

Mam w domu jakiś przelot gpr z ciekawości przyłożę jak będzie gadać.

QrczaQ 20.09.2017 12:22

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 548714)
Rapid bike evo w Polsce kosztuje 2300zł, a że funt tani ściągam z RR za 300 funtów. Montujesz sam, wpinasz się pod ori kostki, tyle że trzeba bak ściągnąć, a to jest trochę roboty.
Nie potrzeba hamowni nowych map, nic.

Mam w domu jakiś przelot gpr z ciekawości przyłożę jak będzie gadać.

To kibicuje i przygladam sie, a chetnie tez pojde w slady.

Ktos tam pytal dlaczego? Bo po co? Bo, ze niby NAT ma malo kuni? To moze lepiej Kata kupic?
Nie, dlatego, zeby silnik chodzil jak powinien. Niech se dymi jak musi. Ja jezdze rowerem do roboty i sam czuje jak smierdza nowe i stare auta, skutery i moroty, autobusy itd. To jeden CH... czy nowy czy stary. Roznica taka ze nie widac dymu. Co do szkodliwosci to raczej tak samo. Mniej CO2, wiecej NOX, SOX itd. Takie nowe auto jak smierdzi to od razu bol glowy daje. CO2 sie bardzo latwo rozklada w naturze na C i O O. NOX i SOX to juz nie tak prosto.

Niech po prostu cos wymysla zeby te auta po miescie nie jezdzily...

chinol 29.09.2017 09:32

Cytat:

Napisał QrczaQ (Post 548866)
To kibicuje i przygladam sie, a chetnie tez pojde w slady.

Ktos tam pytal dlaczego? Bo po co? Bo, ze niby NAT ma malo kuni? To moze lepiej Kata kupic?
Nie, dlatego, zeby silnik chodzil jak powinien. Niech se dymi jak musi. Ja jezdze rowerem do roboty i sam czuje jak smierdza nowe i stare auta, skutery i moroty, autobusy itd. To jeden CH... czy nowy czy stary. Roznica taka ze nie widac dymu. Co do szkodliwosci to raczej tak samo. Mniej CO2, wiecej NOX, SOX itd. Takie nowe auto jak smierdzi to od razu bol glowy daje. CO2 sie bardzo latwo rozklada w naturze na C i O O. NOX i SOX to juz nie tak prosto.

Niech po prostu cos wymysla zeby te auta po miescie nie jezdzily...

oj z tymi nowymi samochodami to przesadziłeś ;)
z racji pracy staje u mnie czasem nowe auto.ostatnio Audi A5 diesel,chodził z 5 min włączony w warsztacie i potem odpalany jeszcze kilka razy byliśmy zdziwieni nawet nie trzeba było bramy otwierać żeby przewietrzyć. Nic nie było czuć, moje auto 2015 w dieslu też w garażu chodzi i luzik nie wyczuwam spalin ale może ja mam coś z nosem ;)))

QrczaQ 29.09.2017 21:32

Cytat:

Napisał chinol (Post 550282)
oj z tymi nowymi samochodami to przesadziłeś ;)
z racji pracy staje u mnie czasem nowe auto.ostatnio Audi A5 diesel,chodził z 5 min włączony w warsztacie i potem odpalany jeszcze kilka razy byliśmy zdziwieni nawet nie trzeba było bramy otwierać żeby przewietrzyć. Nic nie było czuć, moje auto 2015 w dieslu też w garażu chodzi i luzik nie wyczuwam spalin ale może ja mam coś z nosem ;)))

W moim 2001 przed zapaleniem w garażu już mam wbitą jedynke. Odpalam auto na sprzęgle. Odpala!, Gaz, puszczam sprzęgło i spierdalam.

Bo inaczej to aż dym przez klimę w oczy kłuje.

Garaż czarny. Ale tam jest 50 aut...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

madafakinges 29.09.2017 21:47

Zamontowalem właśnie rapida muszę jeszcze porządek z kablami zrobić bo do niego jest cała wiązka. Jutro testy.

nabrU 29.09.2017 22:15

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 550372)
Zamontowalem właśnie rapida muszę jeszcze porządek z kablami zrobić bo do niego jest cała wiązka. Jutro testy.

No myślę, że i jakiś opis tutaj też... :at:

madafakinges 30.09.2017 09:40

9 Załącznik(ów)
http://ruggedroads.co.uk/WebRoot/Sto...structions.pdf
Jest z tym trochę jebacki.
Najbardziej śmiałę się z punktu nr.2 ściągnij siedzenie i bak... siedzenie ok ale bak to już nie takie proste. Chodź już drugi raz pójdzie szybciej. Już raz ściągałem owiewki, więc rach-ciach 10 min i były ściągnięte.
Przy okazji wymieniłem sobie filtry powietrza po 10tyś były już paskudne.
Załącznik 73399
Załącznik 73400
Załącznik 73401
Kupiłem hilfo za 50zł/sztuka zamiast ori 200zł/szt
Załącznik 73402
Załącznik 73403
W środku airboxa trochę zaolejone. To ten olej który później spuszczamy z słynnej rureczki.
Załącznik 73404
Załącznik 73405


Tak wygląda ogołocona afra.

Załącznik 73406
Załącznik 73407
Rapid bike evo składa się z komputera i wiążki którą wpinamy w wtryski, tps, ecu, i lambde.
Na początku trochę się przeraziłem, że tyle tego jest, ale pomału po instrukcji ubywalo kostek do wpięcia i jakoś to poszło.
Dziś muszę jakoś sensownie ułożyć tą wiązkę, potrytkować wszystko i zastanowić się jak zamocować komputer z pod tylnym siedzeniem. Jakąś gąbkę i dwustronną taśmę czy coś:confused: będę główkował.

machoni 30.09.2017 10:21

:) ciekaw jestem wrażeń z jazdy.

Novy 30.09.2017 10:48

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 548714)
Rapid bike evo w Polsce kosztuje 2300zł, a że funt tani ściągam z RR za 300 funtów.

Dasz jakiegoś linka, gdzie znalazłeś za 300?

madafakinges 30.09.2017 11:02

Rugged roads

Novy 30.09.2017 11:09

Ha! I już wiem, że kilka rzeczy sobie kupię.
Dzięx.

nabrU 30.09.2017 12:54

Czekam na wrażenia z jazdy bo też rozpatruję RB Evo albo tuning w Hilltop.

Na razie skłaniam się w kierunku Hilltop bo to typowy tuning z hamownią w cenie (mam zniżkę więc byłoby też koło 300 elżbietek). Odpada też rozgrzebywanie moto.

yeuop 30.09.2017 19:01

No ale taki tuning nie odbije się negatywnie na silniku?
Bo do mnie nie przemawia tok myslenia, ze w celu dostosowania się do coraz ostrzejszych norm czystości spalin producent po prostu zastosowal ubozsza mieszanke. Kij z tym, ze będzie się troszkę bardziej grzal - pomyśleli inżynierowie z Hondy!

madafakinges 30.09.2017 21:58

Właśnie, że na dobrą sprawę to nie jest tuning tylko optymalizacja pracy.
Powinno to wpłynąć korzystnie na trwałość, a nawet na zmniejszenie spalania-teoretycznie

nabrU 30.09.2017 23:27

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 550480)
Właśnie, że na dobrą sprawę to nie jest tuning tylko optymalizacja pracy.
Powinno to wpłynąć korzystnie na trwałość, a nawet na zmniejszenie spalania-teoretycznie

Dokładnie jak Mada pisze. Mocy to może z 5 KM przybędzie, ale zoptymalizowanie dawki paliwa (czytaj. pominięcie normy Euro ileśtam) spowoduje zwiększenie momentu i jego zoptymalizowanie.

Poniżej wykres AT z hamowni z Hilltop. Jak widzicie moc wzrosła niewiele, ale
moment w dolnym zakresie do 4000 rpm już znacząco i jest lepiej ułożony:

https://photos.smugmug.com/Motorcycl...1-and-2-X4.jpg

yeuop 01.10.2017 00:51

Zgoda, w teorii to powinno dzialac, niestety to pozostanie raczej nie do zmierzenia, w jaki sposób to wpłynie na trwalosc. No chyba ze komus po sezonie silnik stanie i tyle.

Tank 01.10.2017 06:49

Na trwalosc nie wplynie , a przynajmniej w sposob mierzalny. To nie czasy wiatrowcow, gdzie bogatsz mieszanka pomagala zapobiegac przegtzewabiu. Chlodzenie wiatrem dlatego poleglo- przez euronormy. A chlodzenie cieczą ogarnia temat podw. temp glowic przy ubogich mieszankach. Mniejszego zuzycia paliwa tez nie nalezy się spodziewac. Wzbogacenie mieszanki skutkuje wikszym spalaniem.

Wysłane przy użyciu Tapatanka

madafakinges 02.10.2017 14:13

Wszyscy twierdzą że po zamontowaniu EVO spalanie nie wzrosła, a nawet spadło. Masz więcej mocy-mniej odwijasz.
Zobaczymy.

lukasz_vip 02.10.2017 14:47

Dokładnie. Mam Paśka 1.9TDI kiedyś 130KM teraz 200KM. Spalanie jak było między 5l a 7l tak cały czas jest. Niżej moment, inaczej dobrane SOI i DURATION i przy takiej samej dawce lepiej idzie.

QrczaQ 02.10.2017 15:47

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 550681)
Dokładnie. Mam Paśka 1.9TDI kiedyś 130KM teraz 200KM. Spalanie jak było między 5l a 7l tak cały czas jest. Niżej moment, inaczej dobrane SOI i DURATION i przy takiej samej dawce lepiej idzie.

Mi więcej pali A3 19TDI ale chcę opony i przeguby spalić. Może przy okazji coś tam jeszcze.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

07 A-gent 03.10.2017 22:49

"Masz więcej mocy-mniej odwijasz."
:D:D:D taaaaaaa jasne!

HarryLey4x4 10.10.2017 08:53

Czy ktoś z Was może odnieść się do tematu zmiany map w silniku w kontekście pracy z DCT ? Chodzi mi o to czy przy zmianie parametrów pracy silnika , komputer zawiadujący ustawieniami na skrzynie nie będzie wariował bardziej ?
Przy skrzyni manualnej każda taka zmiana koryguje samego kierownika, ale w przypadku skrzyni automatycznej nie wiem czy nie wprowadziłoby dodatkowego zamętu. Pytam, bo nie znam się na tym.

Emek 10.10.2017 09:02

Cytat:

Napisał HarryLey4x4 (Post 551958)
Chodzi mi o to czy przy zmianie parametrów pracy silnika , komputer zawiadujący ustawieniami na skrzynie nie będzie wariował bardziej ?

Czy to znaczy że komputer sterujący skrzynią DCT wariuje?

madafakinges 10.10.2017 09:05

Na fejsbukowym profilu NAT wypowiadają się ludzie którzy montowali Rapida również w DCT. Każdy jest zadowolony.

siwy 10.10.2017 09:15

Mada, były już testy, czemu taka cisza w temacie ?

madafakinges 10.10.2017 09:24

Bo wyciągali i ostatnio żelastwo z nogi i jestem niechodliwy...
W przyszłym tyg dopiero będę składał moto.

nabrU 10.10.2017 23:12

Cytat:

Napisał HarryLey4x4 (Post 551958)
Czy ktoś z Was może odnieść się do tematu zmiany map w silniku w kontekście pracy z DCT ? Chodzi mi o to czy przy zmianie parametrów pracy silnika , komputer zawiadujący ustawieniami na skrzynie nie będzie wariował bardziej ?
Przy skrzyni manualnej każda taka zmiana koryguje samego kierownika, ale w przypadku skrzyni automatycznej nie wiem czy nie wprowadziłoby dodatkowego zamętu. Pytam, bo nie znam się na tym.

Nie sądzę, aby był tu jakiś problem.
Inaczej wszystkie samochody z grupy VAG ze skrzynią DSG nie dałoby się chiptuningować.
Ja osobiści po zabiegu zmiany map w NAT zrobiłbym profilaktycznie reset sterownika DCT.

madafakinges 16.10.2017 09:45

Zamontowane przetestowane.
Montaż jest uciążliwy, bo trzeba bak ściągać, po drugie jak zobaczyłem tą dodatkową wiązkę, to się przeraziłem:dizzy: jak ja to ogarnę, okazało się że idzie to w miarę sprawnie, a poskładanie do kupy nie zajęło tyle ile rozbieranie(robiłem to pierwszy raz następnym razem będzie 2xszybciej).
Przekręcam kluczyk wszystko świeci, odpalam silnik działa nie świeci się czekendżin sukces!
Pierwsze testy odbyłem we czwartek koło 21. Więc było to dosłownie wokółkomina, przejechałem może 5 km. Kręciłęm go na maxa, wróciłem i byłem załamy wywalone 1500zł w błoto, może coś tam lepiej idzie, a może nie... nie byłem w stanie stwierdzić.:(
Trudno trzeba jeździć:at:
Wczoraj piękna pogoda nawinąłem sobie 500km wokół tatr, później beskid niski radocyna itp. Na pełnym otwarciu przepustnicy nie ma różnicy, ale przy naormalnej jeździ czy odwijanie do 1/2 gazu moto wyrywa do przodu jak złe, koni nie przybyło, ale moment w środkowym zakresie zdecydowanie wzrósł, najbardziej odczówalne jest to od 4tyś. nawt moja babina stwierdziła że afra przyspiesza jak KTM i się musi mocniej trzymać('przyspiesza jak KTM' to komplement:D)
Co więcej pod koniec dnia moto ciągnęło jeszcze lepiej, czyli wychodzi że sobie naprawdę koryguje mapy to ustrojstwo.
Pierwszy zbiornik i spalanie wyszło 5.8 dokładnie tyle ile pokazywał komputer-czyli pali troszkę więcej, komputer zawsze pokazywał o 0,3-0,4l więcej, niż było rzeczywiste spalanie. Drugiego baku nie zdążyłem wyjeździć, a sam Rapid ma się dostrajać do 1000km więc testy będą trwać.:Thumbs_Up:

ps. myślę że z kompletnym układem wydechowym to by dopiero robotę zrobiło.

Jack_*Daniels 16.10.2017 11:23

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 552724)

ps. myślę że z kompletnym układem wydechowym to by dopiero robotę zrobiło.

Warto sprawdzić ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.