Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pompa Facet w RD04 prośba o poradę. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38127)

spider2you 20.09.2020 23:15

Pompa Facet w RD04 prośba o poradę.
 
Na początku proszę o nie zlinczowanie mnie....
Wiem, temat poruszany wiele razy, aleeee.... najczęściej w stosunku do montażu tej pompy w RD07 i 7A.
Ktoś wspominał, że w 04 montował, ale coś nie banglało, poprawiał, ale nie kojarzę, aby zdał relację, że działa i czy dobrze działa.
Jeżdżę czasami z Nomadem i widzę jak jego 07 zap.... la na tej pompie, a spalanie ma cholercia 4,5÷5 litrów, a jedziemy razem tą samą trasą.
Moja Królowa łyka 7 literków i mniej nie chce, a nie ma takiego kopa jak Nomadowa. Nie to, że narzekam na spalanie, ale wolałbym lepsze odejście czasami, szczególnie jak mam wyprzedzać.
Nomad przekonuje do wymiany, a Szynszyl odradza i bądź tu mądry!
Zapytuję zatem praktyków, warto wymieniać?
Operacja przeszczepu w 04 jest prosta?
Coś trzeba dokupić, aby ewentualnie to wymienić?
Jak trzeba, to co i gdzie?

Ze mnie lajkonik nie machanik.

Będę dźwięczny za wszelkie porady i sugestie.

P.S.
Gaźniki były serwisowane u Szynszyla na koniec tamtego sezonu, membrany wymienione na nowe.
Jeździ lepiej niż przed serwisem, ale nie mogę nawet się zbliżyć do osiągów prędkości max, niektórych Czarnuchów na RD04. Maciej 33 mówił, że jego lata 180, a moja zdycha przy 140-150.

ArtiZet 20.09.2020 23:56

Nie bardzo widzę zwiazek spalania i max. predkosci z pompą.

CzarnyCzarownik 21.09.2020 07:47

Mi się wydaje że na ssaniu latasz. Albo linka jakoś naciągnięta, albo zaworek ssania ma coś uszkodzonego i nie jest szczelny.

Pompa tylko pompuje do odciecia przez zaworek iglicowy i nie powinno być różnicy czy pełny bak bez pompy, czy pompa X, czy pompa Y.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

spider2you 21.09.2020 08:28

Czarny, sprawdzę, dzięki za podpowiedź.

Afro_BAU 21.09.2020 15:39

Może czas ciśnienie pomierzyć w garach?

Majster 21.09.2020 15:50

Jak silnik dostaje za dużo paliwa niż powinien to ma prawo mulić i zużycie większe wychodzi bo bardziej odkręcasz. Jak świece wyglądają?

Kazmir 21.09.2020 18:13

Cytat:

Pompa tylko pompuje do odciecia przez zaworek iglicowy i nie powinno być różnicy czy pełny bak bez pompy, czy pompa X, czy pompa Y.
Święte słowa, ale..... wydatek jest ważny, a sposób na jego sprawdzenie banalny!
W serwisuwce jest opisane jak to sprawdzić i jaki ma być min wydatek w czasie.
Jeśli pompa jest Ok to szukaj gdzie indziej przyczyn słabych osiągów

CzarnyEZG 21.09.2020 18:53

Spalanie pod 7 litrów u mnie w czwórce też się pojawia i z tego co gadałem z innymi czwórkowcami to jest całkiem normalne.

U mnie sprzęt się mocno ożywił po wymianie łańcuchów rozrządu przez Motomaxa (jesteś spod Rzeszowa, to masz do niego blisko, podjedź może coś poradzi) i regulacji gaźników (ale to masz już zrobione)
Zobacz też, skąd pochodzi sprzęt - może masz jakąś skastrowaną wersję z Szwajcarii czy inne Austrii.

szynszyll 21.09.2020 20:48

nowe lancuchy to wlasciwy tzw. timing. pomierzyc tez sprezanie warto no i to co napisal poprzednik - upewnic sie na 100% jaka to wersja. pompy facet nie polecam bo jest nieodpowiednia do AT. gdzies zanalizowalem jej parametry i sa zdecydowanie przesadzone do AT. jest o tym watek. zbyt duze cisnienie i praca ciagla + brak zaworu zwrotnego. to co jest jest OK i ma robic.

p.s. miewalem juz AT po 5 na cylindrach - nie palila bez samostarta juz. 7 to smutna polska norma co by licznik nie pokazywal. lakierem silnikowi zycia nie wróci... a RD to juz weterany nie motocykle.

qbaRD07 24.09.2020 15:03

Facet śmiga u nie od nastu tysięcy, wcześniej przerobiłem pompę od Rambo, padła po kilkuset km, ze 2 z netu. Wyjeżdżałem na jednej, w drodze zakładałem drugą, a wracałem na grawitacji. Zestawów naprawczych turmax zakładałem dwa.
Dopiero po założeniu faceta, wyjeżdżam ze spokojem.

PS o ile się nie mylę pompa facet powinna być założona pod kątem, a w Bialym Brzegu wiele afryk miało faceta zamontowanego poziomo. Chyba juz nie mam instrukcji, może ktoś potwierdzić?

RAVkopytko 24.09.2020 20:34

Tak jak Qba Pisze , miałem faceta 40105 w RD03 , to jest pompa do latajacych sprzętów.

szynszyll 25.09.2020 07:46

a ja znam setki motocykli z pompa Mitsubishi - bo wkladano ja do wielu modeli nie tylko hondy - ktore jezdzily jezdza i beda jezdzic. nt Facet napisalem w osobnym watku. dziwnym trafem tylko w AT jest z nimi problem. a zeby bylo weselej to uzywka z cbr kosztuje 100pln a do AT taka sama juz 250pln :)

klanol 25.09.2020 10:12

Ori Mitsubishi kupiłem za 350 zł. W czym więc problem?

CzarnyEZG 25.09.2020 10:37

Kurde - trochę nie rozumiem.
Przecież przyczyna padania pomp w AT jest znana i rozpisana na FAT do granic możliwości, łącznie ze sposobami jak ją usunąć.
Wiadomo także, że to nie pompa jest problemem.

Po co rzeźbić z czymś co jest dobre zamiast usuwania rzeczywistego problemu? (ja wiem, że w wielu dziedzinach życia jest to ostatnio bardzo trendi, ale do polityki mamy inne wątki ;) )

sluza 25.09.2020 10:59

Od 2014 roku po wstawieniu Faceta, zapomniałem o problemach z pompą paliwa. Dziwny traf. Wiadomo, wyjątek potwierdza regułę

rakiet 25.09.2020 12:37

Moja AT 13 lat z jednym Facetem.

szynszyll 25.09.2020 17:34

4,5 PSI (0.31 bar) ma facet 40105 i prace ciagla - sam producent zaleca szeregowe dodanie regulatora cisnienia. dla zaworkow iglicowych w gaznikach zaleca sie cisnienie nieco mniejsze... wydajnosci sa zblizone i facet w ciagu godziny jest w stanie przepompowac cztery zbiorniki z afry...

qbaRD07 30.09.2020 12:19

Szynszylu, nie śmiem kwestionować, ale fakt jest taki że ten facet działa. Nie słyszałem o problemach. Może naszym czarnulkom to ciśnienie nie straszne??
Spalanie w normie, wszystko hula jak trzeba, i to w kilku/kilkunastu kobyłach które znam, w mojej 3-ci rok.
PS ma ktoś instrukcje, jak to jest z tym montażem pompy pod kątem?

DanielRD07a 30.09.2020 12:38

Wlot do pompy musi być niżej niż wylot. Miejsce po ori pompie jest dobre

szynszyll 30.09.2020 13:20

ja wiem ze Facet dziala OK i krzywdy nikomu nie robi ale nie widze zasadnosci w wymianie sprawnego Mitsubishi na Facet. jak pompy nie ma albo padla to jak najbardziej.

sluza 30.09.2020 13:34

Od chyba 30 lat wiadomo, że jeśli pompa w Afryce jeszcze nie padła, to padnie, i na 99,9% będzie to w najmniej właściwym momencie. Moja pierwszy raz zrobiła to o 4 rano kiedy śmigałem wkoło komina, ale bałem się zadzwonić do kogokolwiek o tej porze, a po wymianie stycznika, umarła po raz drugi w Maramureszu. Po co się oszukiwać?

szynszyll 30.09.2020 13:54

pytanie jak czesto pada pompa FACET...

sluza 30.09.2020 21:18

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 699439)
pytanie jak czesto pada pompa FACET...

nie słyszałem o takim przypadku, ale jest podejrzenie, że w LC8 FACET mógł być powodem następującego problemu:
- jeździmy w terenie (mała prędkość, przegrzewający się silnik),
- zatrzymujmy się na krótko, bo np czekamy na kogoś
- odpalenie, kilkaset metrów jazdy i KTM gaśnie, nie chce odpalić, i dopiero po 15-20 minutach odpala i jedziemy dalej.
Sytuacja powtarzała się. Przy sprzedaży została wstawiona oryginalna i z tego co wiadomo, nowy użytkownik nie spotkał się już z takim problemem

szynszyll 30.09.2020 21:56

ja znam jeden przypadek bardzo szybkiego padniecia Faceta w AT. instalacja byla OK. drugi Facet na to samo miejsce chodzi od lat do dzis.

Dubel 30.09.2020 22:31

W Afryce zakładałem faceta w 2011 albo 2012. Hybz czy dalej tam jest?

szynszyll 01.10.2020 06:51

na sieci znalazlem pompy z dalekiego wschodu identyczne jak asortyment Facet. pytanie czy chlopcy jak wielu przed nimi jyz tylko nie brenduja takich produktow :(

Tomas_XRV 01.10.2020 08:01

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...536f51d917.jpg
Za 20 zł :) biorę na zapas

szynszyll 01.10.2020 09:06

no wlasnie o tym pisze :( nie jest tajemnica ze wiele renomowanych firm zeby sie ratowac finansowo poszlo ta droga :( dobre juz bylo...

Hybz 02.10.2020 10:17

Cytat:

Napisał dubel (Post 699625)
W Afryce zakładałem faceta w 2011 albo 2012. Hybz czy dalej tam jest?

Tak, pompa działa bez zarzutu. :at:

sebol 03.10.2020 14:12

Też myślałem nad Facetem, jednak ostatecznie kupiłem Mitsubishi. Od oryginalnej pompy przełożyłem gumowe mocowanie i bez rzeźbienia zamontowałem jak fabryczną. Wadą Faceta jest to, że działa po przekręceniu kluczyka w stacyjce i jeśli chcesz coś pogrzebać jedynie na włączonym zapłonie, a nie koniecznie na uruchomionym silniku, Facet wciąż pompuje paliwo. Oryginał podaje paliwo dopiero w momencie rozruchu silnika. Pompa jest na alle... za 335 zyla.

Dubel 04.10.2020 16:11

Cytat:

Napisał sebol (Post 699961)
Też myślałem nad Facetem, jednak ostatecznie kupiłem Mitsubishi. Od oryginalnej pompy przełożyłem gumowe mocowanie i bez rzeźbienia zamontowałem jak fabryczną. Wadą Faceta jest to, że działa po przekręceniu kluczyka w stacyjce i jeśli chcesz coś pogrzebać jedynie na włączonym zapłonie, a nie koniecznie na uruchomionym silniku, Facet wciąż pompuje paliwo. Oryginał podaje paliwo dopiero w momencie rozruchu silnika. Pompa jest na alle... za 335 zyla.

Tym co steruję pompa jest przekaźnik i jedna czy druga pompa będzie działało tak samo


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.