Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Jaki motorek dookoła Świata?....jachtem :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17379)

madej61 25.03.2013 21:29

Jaki motorek dookoła Świata?....jachtem :)
 
Witam. Mam dylemat i pomyślałem ze zapytam expertów :) . Projektujemy jacht(12m) pod podróż dookoła, ( bo dużo już mi nie zostało :)) i najwyższy czas coś tez zobaczyć :). Chciałbym wziąć motorek, podobny do AT ale wolałbym coś lżejszego. Oczywiście najlepiej coś co jeździ w Am. Południowej i chodzi o dostępność ew. części.
Musze zaprojektować "ładownię" :) by to ustrojstwo, najlepiej po wykręceniu kół i przedniego widelca , było tak zgrabne jak laski w Tajlandii :))), i właziło przez w miarę najmniejszą dziurę (czytaj: luk)
Macie jakiś pomysł? Z góry dzięki .Ps.Jak się znam to wezmę swoje Tesco....
Świeżych jaj wam życzę, pod te Wielkanoc, paka. Tomek M

czosnek 25.03.2013 21:32

DR'ka chyba będzie ok. Sporo tam tego jeździ (przynajmniej w Kolumbii) sprawdzone na wyjazdach a i niewielkie :)

Mirmil 25.03.2013 21:38

wez sobie jakis skuterek,zeby sie go dalo samemu wyladowac z lajby

sluza 25.03.2013 21:55

projektujesz jacht, żeby pływać z motorem?!!! jakiś absurd stary...
taki motorek jaki chcesz ze sobą wziąć to tam kupisz za jakieś śmieszne pieniądze, a będziesz brał na łajbę balast, zabierał miejsce, które możesz wykorzystać na coś innego, o wiele bardziej potrzebnego...
kompletnie nie rozumiem...

gdziala 25.03.2013 22:28

Jeden plywa z motocyklem a inny ze 120kg.pasazerem! i jemu tez powiesz ,ze zabral balast?:D nie podcinaj skrzydel... Madej ma wizje i marzenia...jest moze prekursorem nowego trendu;)

puszek 25.03.2013 22:44

Weź motor z chlodnicą wody..Zrób dziurę gdzieś na końcu statku gdzie się zmieści i ewentualnie posłuży jako zapasowy napęd śruby. Można kupić ustrojstwo ,które trzyma manetkę w odpowiednim położeniu...Wrzucisz piątkę i pyr pyr ...

bajrasz 25.03.2013 23:49

Łał, co za pomysł...już mi się podoba:) Zanim jeszcze wsiadłem na motor, podróżowałem trochę droga morską. Rowery na jachcie to nie nowina, rowery z małym silnikiem także. Motura nigdy nie widziałem nawet u tych długodystansowych żeglarzy, ale to nie znaczy, ze się nie da. Motocykl jako narzędzie do podróżowania, wziął się u mnie właśnie z żeglarstwa. Pomyślałem sobie kiedyś, że fajnie by było zobaczyć tych kilka miejsc widzianych od strony morza, również od strony lądu. No i teraz przyjaciele z żagli boczą się na mnie, bo mi się motura zachciało;) Bardzo mnie interesuje projekt jachtu i samego pomysłu rejsu. Możesz udostępnić jakieś plany, dziennik budowy, stronę projektu, kilka słów więcej na temat realizacji?

jagger 26.03.2013 01:36

Pomysł fajny. Taki motór na jachcie to może mógłby od razu za generator awaryjny robić? :)

Brambi 26.03.2013 08:34

Ja jak bym mógł to bym spał z motorem to czemu z nim nie pływać ! Ja się człek pobuja kilka tygodni to potem dobrze na kółkach pion złapać jadąc do monopolowego, który może być bardzooo daleko :)

gumbas24h 26.03.2013 09:57

Cytat:

Napisał Brambi (Post 302889)
Ja jak bym mógł to bym spał z motorem to czemu z nim nie pływać ! Ja się człek pobuja kilka tygodni to potem dobrze na kółkach pion złapać jadąc do monopolowego, który może być bardzooo daleko :)

Najlepsze jest przyspieszanie po bujaniu jachtowym to dobrze kierownicy trzeba się trzymać.
Co do załadowania motóra na 12 metrowy jacht przygotowany do żeglugi oceanicznej to ja sobie tego niewyobrażam, no chyba że jakieś mikrus w dużym forpiku w częściach dobrze zaształowany ale słonego to raczej nie uniknie, pozatym w dużych portach zawsze jakiś środek lokomocji wynajmiesz/kupisz a na dziko z kotwicy na pontonie motóra woził nie będziesz, lepiej dwa rowery zapakować a na dalsze eskapady szukać czegoś lokalnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.