Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Acaerbis Active z blendą czy Shoei Tour X2 bez (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23732)

Mateusz93 24.04.2015 19:20

Acaerbis Active z blendą czy Shoei Tour X2 bez
 
Witam!

jestem na etapie kupna pierwszego kasku- stawiam pierwsze kroki w szeroko pojętym motocykliźmie. w związku z tym rodzi się następujące pytanie:
mam okazję kupić w bdb stanie Arai Tour X2, cena podobna jak Acerbis (trochę droższy, ale nie w tym rzecz), już miałem po niego jechać, ale współlokator powiedział, żebym sobie przemyślal, bo blenda ponoć baaaaardzo ułatwia życie i bez niej ciężko się obejść. możecie powiedzieć z Waszego doświadczenia jak to wygląda?

co Wy byście wybrali na moim miejscu?

z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!
Mateusz

edit: błąd w temacie, nie wiem skąd mi się wzięło Shoei

Mirmil 24.04.2015 19:26

Jak ja pierwszy raz, dobrych kilka lat temu przejechalem sie w szczekowcu z blenda, to innych kaskow juz nie chce znac. Mowa oczywiscie o jezdzie turystycznej, wyprawowej.


Na enduro oczywiscie kask enduro.

voxan69 24.04.2015 19:36

Ja mam Acerbisa z blendą - problem jest na dużych dziurach czasami blenda opada sama

madafakinges 24.04.2015 19:42

Acerbis jest cieżki, ja nie lubię ciężkich kasków.

NUROFEN 24.04.2015 19:42

JA też wciąż myślę o kupnie kasku...To juz na 100 % będzie szczękowiec z blendą.
Może NOLAN 104 evo??

Mateusz93 24.04.2015 20:09

je jestem przekonany do takiego a'la enduro, tylko teraz kwestia:
bezpieczeństwo vs wygoda, bo Shoei to zupełnie inna klasa jakościowa. jednak jeśli brak bledny jest tak bardzo dokuczliwy to czy warto iść w tę drogę?

zbys 24.04.2015 20:33

Ja mam 3- kaski, jeden enduro, drugi Bayard z blendą a trzeci arai, w araiu mam załozoną przyciemnianą szybe i tak jezdze cały czas, blenda fajna jest ale mozna zyc bez niej :D, kupuj shoei i zapomnij o bajerach

Mhv 25.04.2015 08:33

Może zacznij od tego że przymierzysz te modele nad którymi się zastanawiasz..bo w końcu kupisz sobie wymarzony kask, który będzie niewygodny (kaski mają różne kształty i czasem po prostu źle leży).
I nie przesadzałbym z tą blendą. Kupujesz okulary lekko przyciemniane za parę groszy do jakiegoś ASG i możesz mieć kilka kolorów. Szyba raczej przezroczysta, jak jedziesz w nocy jest lepiej, a na słońce daszek/okulary.

voxan69 25.04.2015 12:04

Arai i Acerbis raczej pasuje lepiej na wąską twarz - shoei na bardziej okrągłą - przynajmniej ja mam takie odczucia

Mirek Swirek 25.04.2015 12:30

Cytat:

Napisał voxan69 (Post 429561)
Arai i Acerbis raczej pasuje lepiej na wąską twarz - shoei na bardziej okrągłą - przynajmniej ja mam takie odczucia

U mnie wrecz odwrotnie. Horneta zastapil Tour wlasnie z tego powodu. Hornet z ciemna szyba tez dawal rade. Do Arai przyciemniona jest fabrycznie zapakowana, bo kolejny kask mam z bleda. Do turystyki bledna tak. Inaczej zbedna jest dla mnie.
Kaski mierz. Kilka kaskow ktore chcialem miec rozczarowaly mnie wykonaniem i ulozeniem na glowie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.