Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Jakość wykonania CRF1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36705)

Maraki 16.02.2020 20:58

Jakość wykonania CRF1000
 
Drodzy forumowicze.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu NAT. Długo zastanawiałem się czy to dobry ruch a czytanie tego forum tylko oddaliło mnie od tej decyzji. Pomimo wielu minusów o których tutaj czytam motocykl bardzo mi się podoba. To chyba w zasadzie jedyny motocykl Adv który może się podobać. Ale do rzeczy. Kilka dni temu podjechałem do salonu Honda aby na żywo przyjrzeć się Afryce. Mam mieszane uczucia co do jakości wykonania. Kilka elementów było zwyczajnie wątpliwej jakości. Zmartwiona obejma lusterka, odpryski farby na klamce, rdza na spawie końcówki rury wydechowej, „zadziory” na hadbarach. Na tych elementach były białe kropki. Wyglada to jakby kontrola jakości zaznaczyła wybrakowane elementy. Całość sprawia wrażenie niskiej jakości wykonania a nie flagowca Hondy. Zaznaczam, ze motocykl z 0 przebiegiem. Zastanawiam się jak będzie wyglądał po przejechaniu 50 tkm. Czy wy posiadacze NAT możecie wypowiedzieć się o jakości użytych materiałów. Wykonaniu?
Mam wrażenie ze nie jest to to co 15-20 lat temu.

mdxmd 16.02.2020 21:19

Cytat:

Napisał Maraki (Post 668840)
Drodzy forumowicze.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu NAT. Długo zastanawiałem się czy to dobry ruch a czytanie tego forum tylko oddaliło mnie od tej decyzji. Pomimo wielu minusów o których tutaj czytam motocykl bardzo mi się podoba. To chyba w zasadzie jedyny motocykl Adv który może się podobać. Ale do rzeczy. Kilka dni temu podjechałem do salonu Honda aby na żywo przyjrzeć się Afryce. Mam mieszane uczucia co do jakości wykonania. Kilka elementów było zwyczajnie wątpliwej jakości. Zmartwiona obejma lusterka, odpryski farby na klamce, rdza na spawie końcówki rury wydechowej, „zadziory” na hadbarach. Na tych elementach były białe kropki. Wyglada to jakby kontrola jakości zaznaczyła wybrakowane elementy. Całość sprawia wrażenie niskiej jakości wykonania a nie flagowca Hondy. Zaznaczam, ze motocykl z 0 przebiegiem. Zastanawiam się jak będzie wyglądał po przejechaniu 50 tkm. Czy wy posiadacze NAT możecie wypowiedzieć się o jakości użytych materiałów. Wykonaniu?
Mam wrażenie ze nie jest to to co 15-20 lat temu.

Nie martw się tak samo będzie wyglądać przy 100.000km a gdybyś chciał zobaczyć to zapraszam :)

co do forum .... to jest to tzw. logika ujemna tzn. motocykl bardzo na plus ale tutaj nazywa się bublem ;)

kropki to kontrola dokręcenia elementów w hondzie od zawsze tak było

GregoryS 16.02.2020 21:30

Prawda, kropki maja byc - i to akurat w Hondzie dobrze swiadczy.
O jakosc sie nie martw, model mial pewne drobne bolaczki, byly wpadki przy pierwszych rocznikach, ale to wciaz honda. Daje rade. Jesli Ci sie podoba i masz fundusz to nie rozkminiaj tylko bierz i ciesz sie jazda :)

Maraki 16.02.2020 21:46

Rozumiem. Tylko ze te elementy były wyraźnie wyblaknięte. Zmartwione. Poszarzałe. Np ta obejmą od lusterka składa się z 2 części. Jedna miała normalny błyszczący lakier. Druga jakby stan 3 lata w palącym słońcu. -taka dygresja.

Żeby nie było - jeździłem NAT z DCT i po przejechaniu 2 km czułem się na tym motocyklu jakbym nim jeździł całe życie. Łatwość prowadzenia Trampka plus wszystko czego w Trampku brakowało -hamulce i moc.

Piękna jest linia tego motocykla. On się zwyczajnie podoba a to bardzo rzadkie w klasie.

Maraki 16.02.2020 21:47

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 668843)
Nie martw się tak samo będzie wyglądać przy 100.000km a gdybyś chciał zobaczyć to zapraszam :)

co do forum .... to jest to tzw. logika ujemna tzn. motocykl bardzo na plus ale tutaj nazywa się bublem ;)

kropki to kontrola dokręcenia elementów w hondzie od zawsze tak było

Ps. A co z rdza na ramie. To chyba nie jest Hondowska jakość ?

kristoch 16.02.2020 22:08

Mam taką propozycję:
0. Przeczytaj wątek o Bublu Hondy od deski do deski pamiętając, że wszystko tam to wyrafinowana forma pochwały dla jakości Hondy. Użytkownicy Hond to inteligentni ludzie lubiący zabawę sarkazmem, żartem i ironią 😉.
1. Sprawdź inny egzemplarz u tego samego lub innego dealera. Jeśli będzie podobnie to tak ma być. 😉. Jeśli nie to nie wracaj do poprzedniego egzemplarza.
2. Odwiedź dealera marki, którą uznajesz z wzór jakości (ale ich moto Ci się nie podobają). Jeśli to Honda to kupuj NAT. Jeśli nie to przyjrzyj się na spokojnie wzorcowej jakości wykonania i zdecyduj co ważniejsze dla Ciebie.
3. Jeśli to wszystko nie doprowadzi Cię do decyzji to kup moto będące wzorem jakości, ale Tobie się nie podobające. Będziesz oczywiście żałował.

Możesz też pójść na skróty i od razu kupić NAT.
😎

Maraki 16.02.2020 22:14

Dziękuje za odpowiedz. Rozumiem ze rdza to już nie problem? Dotyczyła tylko roczników 2016 i później został ten problem wyeliminowany?

kristoch 16.02.2020 22:19

Jakość wykonania CRF1000
 
Ja miałem rocznik 2016 i żadnej rdzy ani przetarć lakieru na ramie nie zaobserwowałem.

Emek 16.02.2020 22:19

Poczytaj i kup Tenere jak latasz sam. Jak nie , to kup Afre 😉.

MrWaski 16.02.2020 22:22

Oglądałem dokładnie kilka NAT 2020 w salonach i nie zauważyłem żadnych śladów rudej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.