Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Serwis Africa Twin - pomoc w nauce od podstaw :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31665)

vanik 08.04.2018 12:51

Serwis Africa Twin - pomoc w nauce od podstaw :)
 
Witam!

Jestem posiadaczem Afryki od tego roku i z racji tego, że wcześniej nie miałem za dużo styczności z naprawą motocykli - jestem laikiem w sprawach technicznych. W tym roku wybieram się na 6 tygodni do Azji Centralnej, więc wypada zdobyć podstawową wiedzę w zakresie naprawy motocykla na trasie w razie jakiejś naprawialnej awarii. Chodzi mi tutaj o podstawowe rzeczy w stylu: naprawa pompy paliwa, regulatora napięcia, wymiana linek itd.

Czy ktoś z okolic Śląska lub Małopolski miałby ochotę spotkać się na kilka godzin i wytłumaczyć mi podstawową obsługę? Rozebrać wszystkie owiewki, powiedzieć co gdzie się znajduje. Poradniki na internecie nigdy nie przekażą tak dobrze wiedzy jak doświadczona osoba.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)


Pozdrawiam
Piotrek

Futrzak 08.04.2018 18:11

Napisz nam śląskiej grupie napewno ktoś pomoże

Emek 08.04.2018 18:34

Serwisowke kup lub ściągnij.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krakus 08.04.2018 18:56

Są organizowane kursy z podstawy obsługi technicznej motocykli. Może warto się wybrać jeśli jesteś zielony?

Adampio 08.04.2018 21:19

@vanik: ale Ty jest w ogóle nietechniczny czy tylko w motórach nigdy nie grzebałeś?

bukowski 08.04.2018 21:33

Cytat:

Napisał Adampio (Post 578455)
@vanik: ale Ty jest w ogóle nietechniczny czy tylko w motórach nigdy nie grzebałeś?

RD07 da się za ludzki piniondz przygotować tak, żeby nie trzeba było nic naprawiać. Regulator, pompa, solidny przegląd przed wyjazdem i don't worry.
Naucz się zmieniać opony, zabierz łyżki, łatki i trochę szpeju typu silberbanda, dętka, poxipol, klucze i trochę śrubek i wkrętów - bo na tych wyjebach zawsze coś się odkręci.


Sent from my G8441 using Tapatalk

vanik 08.04.2018 22:06

Cytat:

Napisał Adampio (Post 578455)
@vanik: ale Ty jest w ogóle nietechniczny czy tylko w motórach nigdy nie grzebałeś?

Hmm, rower potrafię rozebrać do najmniejszej śrubki, motocyklem jeździłem sporo, ale zawsze były to wypożyczone maszyny i nigdy nie zaglądałem do środka. Chciałbym nauczyć się regulować gaźniki i ogarnąć podstawowe sprawdzanie rzeczy. Najlepiej uczy się tego od drugiej osoby, która już ma o tym pojęcie :)

Adampio 08.04.2018 22:43

W takim razie zciagnij sobie na smartfon czy inny latop (w zależności co bierzesz) serwisówkę w PDF-ie. Np. Haynesa, ktory jest dla domorosłych mechaników. Skompletuj klucze i przestestuj gdzies na łące wymiamy dętek bo jak złapiesz gumę to utkniesz na dłużej. Gazniki ot tak sie nie rozregulowywują wiec jak Ci dobry spec zrobi przed wyjazdem to co najwyżej zacznie prychac albo wiecej palić ale nie zatrzyma Cię. Co się w Afryce psuje to niech powiedza właściciele. Ja w moim Trampku 600 wożę na stałe zapasowy moduł zapłonowy i pociagnietą równolegle druga linkę sprzegła z zabezpieczonymi oboma końcami.
No i warto brać zapasowe klamki chyba żę sa zamkniete handlenbary.
Pod okiem kogoś kumatego zdejmij sam wszystkie owiewki i sam załóż.

gerard36856 08.04.2018 22:53

opony to horror. Ja przestałem wozic łyżki. Bo nie jestem w stanie ich zdjąć na szosie. k60 Heidenauy, mialem zgniecione w imadle i tak nei odskoczyła. mając 3 łyżki te dlugie nie udało mi się z tyłu zdjąć.
Inna sprawa ze miałem 0.2 atm i dało się jechac, takie twarde są te gumy :D
W traktorze zmieniam dętkę sam ponizej 20minut :D ale tu wymiękłem.

Adampio 08.04.2018 22:59

Wszystko pięknie tylko wyobraź sobie step, w każdą stronę po 500 km pustkowia a Ty właśnie złapałeś gumę.
Znane mi opony TT latwiej schodzą niż TL no i koniecznie coś poślizgowego, np płyn do mycia naczyń


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.