Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Dookoła Morza Czarnego Motorismo 2012 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=15001)

Cezary 07.10.2012 21:31

Dookoła Morza Czarnego Motorismo 2012
 
Już jakiś czas temu przyszło mi wrócić z wyprawy. Nastał jednak wyjątkowo długi czas ogarniania się, ale już jestem w miarę gotowy. Co prawda relacja jeszcze nie jest gotowa i przyjdzie jeszcze trochę na nią poczekać, ale mam już kilka ciekawych materiałów. Wyprawa trwała 39 dni podczas których przejechałem niespełna 12 tysięcy kilometrów. Była to samotna podróż i pomimo, że przejechałem przez 11 krajów to głównie skupiłem się na Gruzji i Armenii. Na dzień dzisiejszy można obejrzeć foty z wyprawy na moim wyprawowym fejsie no i wrzucam zwiastun filmiku.



karlos 08.10.2012 08:29

Piknie:Thumbs_Up:
Ogarnij się do końca i pisz bom ciekaw :drif:
Jak Teresa zniosła wyjazd- były jakieś problemy ??
Serwus:Thumbs_Up:

Cezary 08.10.2012 10:06

Cytat:

Napisał karlos (Post 262128)
Piknie:Thumbs_Up:
Ogarnij się do końca i pisz bom ciekaw :drif:
Jak Teresa zniosła wyjazd- były jakieś problemy ??
Serwus:Thumbs_Up:

Teresa jak teresa. Wyprawowy czołg, przez wszystko przejedzie. Technicznie też bez żadnych problemów. W niektórych miejscach, aż mnie onieśmielała, ja wymiękam a moto chce jechać dalej. Relacja powstaje, lecz jest dużo dni, dużo ludzi, dużo historii i dużo słów, więc trzeba jeszcze trochę poczekać.

Arkadius 08.10.2012 15:16

Super sie zapowiada filmik :Thumbs_Up:

Arkadius 25.10.2012 15:31

jak idzie montaż filmu?? kiedy bedzie do obejrzenia :)

Cezary 04.11.2012 13:59

2 Załącznik(ów)
montaż... póki co jeszcze tego nie ruszałem, tak jak pisałem najpierw relacja, która właśnie jest już skończona.

Wyjazd zaplanowałem na 1 sierpnia, lecz na kilka dni przed nim, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu otrzymuję telefon z ambasady rosyjskiej. Miła pani oznajmia, że wiza będzie gotowa dopiero na 6 sierpnia, ponieważ w tym roku został przedłużony termin wyrabiania wiz na Kaukaz do 10 dni. Odkładam słuchawkę i czuję „lekką” frustrację, gdyż pośrednik otrzymał mój paszport wraz z wnioskiem miesiąc temu. Gdy nadszedł długo wyczekiwany termin odbioru wizy, okazuje się, że w kopercie jest tylko paszport- brakuje ubezpieczenia! Dzwonię już po nocy do pośrednika i dowiaduję się, że ktoś zapomniał wsadzić ubezpieczenie do koperty… Na całe szczęście chwilę potem dostaję na maila skan mojej polisy, który powinien w zupełności wystarczyć.

Cezary 04.11.2012 18:06

Dzień później, 07.08.2012, w końcu opuszczam moje rodzinne miasto. Pierwsze dwa dni ukazują moje zmęczenie przygotowaniami i udaje mi się przejechać tylko 750 kilometrów. Po wcześniejszych doświadczeniach z ukraińską drogówką, planowałem by tym razem przejechać bez łapówek, niestety już trzeciego dnia zatrzymuje mnie policja. Szybkie ograniczenie prędkości do 50- nie wyhamowałem. Prędkość przekroczona o 36 kilometrów. Gra wstępna zaczyna się od 25 euro, lecz po kilku minutach kończy się na 10e. Jadę dalej. Wieczorem w poszukiwaniu noclegu zajeżdżam nad staw, gdzie bardzo sympatyczni Ukraińcy mnie goszczą i nawet zostawiają prowiant na następny dzień. Poranek wita mnie lekką rosą- w nocy padało, szybko zbieram się, lecz nie udaje się zajechać za daleko. Po paru kilometrach kolejne spotkanie z policją. Tym razem ignoruję znak stopu. No bo po co się zatrzymywać skoro jest również pas do włączenia się do ruchu. Dziwi mnie reakcja policjanta, ponieważ po paru minutach rozmowy bez żadnych konsekwencji puszcza mnie dalej. Na pięć kilometrów przed końcem mojej dzisiejszej jazdy prawie kończy się moja wyprawa. Jest już po zmroku. Nagle na czołówkę wyskakuje mi jadąca bez świateł Lada wyprzedzająca ciężarówkę. Mijamy się na milimetry, a mnie zalewa taka fala adrenaliny, że aż zatrzymuję się na kilka minut na poboczu. W Feodosi spotykam świeżo upieczoną młodą parę która odbywa podróż dookoła Krymu na Yamaha Ybr125.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...18449777_n.jpg

Aldo Raine 04.11.2012 18:20

Cytat:

Napisał Cezary (Post 266821)
upieczoną młodą parę która odbywa podróż dookoła Krymu na Yamaha Ybr125

We dwoje na jednym takim mastodoncie ??

Cezary 04.11.2012 18:22

Cytat:

Napisał Aldo Raine (Post 266822)
We dwoje na jednym takim mastodoncie ??

Też byłem zdziwiony, tym bardziej, że bagażu mieli więcej ode mnie.

RAVkopytko 04.11.2012 21:30

Cezary niedzielne popołudnie straciłem przec Ciebie ;)

fajna traska,super foty
no i nie Pojechałeś na Afryce :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.