Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Kazachstan (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33654)

chemik 25.06.2019 07:18

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 641534)
1. Ubezpieczenie , cos kiedys bylo na forum ze zaraz za granica trzeba wykupic ichniejsze - jaki koszt na miejscu zeby nie przeplacic

Już nie trzeba. Zielona Karta wystarczy.

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 641534)
2. Cena paliwa zeby nie przeplacac

Śmiesznie tania. Tak śmiesznie, że już nie pamiętam - wychodzi coś ponad złotówkę za litr bezołowiowej 92.

przemo77390 25.06.2019 07:28

Cytat:

Napisał chemik (Post 641553)
Już nie trzeba. Zielona Karta wystarczy.



Śmiesznie tania. Tak śmiesznie, że już nie pamiętam - wychodzi coś ponad złotówkę za litr bezołowiowej 92.

- Poważnie to wychodzi dużo dużo taniej niż w Rosji.


Dzięki Chemiku za treściwa odpowiedź.

Odnalazłem post Emka w którym pisze "Mam zeszłoroczną strachowkę na 30 dni. Koszt za NAT 5319 Tenge, chłopaki za Viadro i Teresę płacili podobnie. W zeszłym roku 100$ to było ok 34000 Tenge więc te 40$ za moto to zdecydowanie za dużo. Za 3 motocykle to adekwatna cena."

Chemik odgrzebałem też Twojego posta w którym piszesz "Kwiecień/maj 2017 - żadnego ubezpieczenie nie kazali wykupywać. Wystarczyła zielona karta. Ale to było już po zniesieniu wiz dla Polaków, więc może dlatego (np. obowiązek meldunkowy też się wtedy zmienił na korzyść)." - czyli potwierdzasz strachowki nie trzeba.

Jaki jest kurs wymiany waluty taki czarnorynkowy - gdzie najlepiej wymienić kasę?

Jeszcze bym zapomniał jaką kartę SIM polecacie?

chemik 25.06.2019 07:40

Przemo, "strachowkę" możesz wykupić, natomiast nie jest ona obowiązkowa.
Kurs tenge waha się od 34000 do 36000 za 100$. Kasę wymienisz w bankach, w kantorach i u bab na każdym targowisku.
Oprócz tego, co przeczytałeś to byłem w Kazachstanie w maju tego roku, dwa razy. ;)

przemo77390 25.06.2019 08:01

Cytat:

Napisał chemik (Post 641553)
Już nie trzeba. Zielona Karta wystarczy.



Śmiesznie tania. Tak śmiesznie, że już nie pamiętam - wychodzi coś ponad złotówkę za litr bezołowiowej 92.

Cytat:

Napisał chemik (Post 641557)
Przemo, "strachowkę" możesz wykupić, natomiast nie jest ona obowiązkowa.
Kurs tenge waha się od 34000 do 36000 za 100$. Kasę wymienisz w bankach, w kantorach i u bab na każdym targowisku.
Oprócz tego, co przeczytałeś to byłem w Kazachstanie w maju tego roku, dwa razy. ;)

Pozazdrościć. Czyli jak nie obowiązkowa to nie ma sensu jej kupować. Wrzuć jakieś info (może być na priv.) może coś się zmieniło od Twoich wcześniejszych informacji. Może coś na plus - cos na minus. co byś polecił z kolejnej perspektywy majowej 2019 - Jeszcze jest czas na jakieś zmiany :)

Luti 25.06.2019 10:19

Cytat:

Napisał chemik (Post 641553)
Już nie trzeba. Zielona Karta wystarczy.

Chemik proszę ja Ciebie. Nie siej dezinformacji odnośnie braku kazachskiego ubezpieczenia:confused:.
Nie pierwszy raz tutaj to robisz:Thumbs_Down:.

chemik 25.06.2019 10:22

Cytat:

Napisał Luti (Post 641573)
Chemik proszę ja Ciebie. Nie siej dezinformacji odnośnie braku kazachskiego ubezpieczenia:confused:.
Nie pierwszy raz tutaj to robisz:Thumbs_Down:.

Byłem trzykrotnie.
Jeśli masz inne info wskaż źródło.

Luti 25.06.2019 10:40

Byłem raz. Nominalnie dwa (droga do i z Kirgistanu)
W Ub.r na przedmieściu Ałmaty oprózniałem centralny kufer aby okazać ten dokument. Nie było opcji.
Kilkadziesiąt złotych nie stanowi tym bardziej, ze różnie bywa. Wjazd w Troisk.
Żródło: Obejrzyj swoją Zieloną Kartę:Sarcastic: jak znajdziesz Kazachstan to daj znać. Na moich wystawianych w ub.r nie było.
Cytat:

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne można wykupić na większości drogowych przejść granicznych. Ubezpieczenie zdrowotne nie jest wymagane, jednak z uwagi na relatywnie wysokie koszty leczenia zaleca się wykupienie stosownych ubezpieczeń pokrywających koszty leczenia, hospitalizacji i transportu medycznego.
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kazachstan

Jac 25.06.2019 10:51

Cytat:

Napisał Luti (Post 641581)
... Obejrzyj swoją Zieloną Kartę:Sarcastic: jak znajdziesz Kazachstan to daj znać. Na moich wystawianych w ub.r nie było.

Luti ma zdaje się rację, co do ZK. źródło https://www.pbuk.pl/system-zielonej-karty/mapa-systemu

chemik 25.06.2019 11:00

Dobra, wiem skąd zamieszanie.
W Kazachstanie trzeba mieć ubezpieczenie drogowe. Nie musi być kazachskie. Zielona Karta nie obejmuje Kazachstanu, ale Kazachowie o tym nie wiedzą, więc ZK wystarcza w przypadku kontroli. Gorzej jak będzie BUM, wtedy bez ubezpieczenia będzie na 99% problem, jak wszędzie.
Natomiast zamiast kazachskiej strahovki można śmiało wykupić ubezpieczenie graniczne już w Polsce obejmujące Kazachstan. Można też wykupić takie ubezpieczenie w dowolnym innym państwie regionu, niekoniecznie na granicy kazachskiej.
Teraz jest chyba jasność w temacie.

przemo77390 25.06.2019 12:00

Cytat:

Napisał chemik (Post 641587)
Dobra, wiem skąd zamieszanie.
W Kazachstanie trzeba mieć ubezpieczenie drogowe. Nie musi być kazachskie. Zielona Karta nie obejmuje Kazachstanu, ale Kazachowie o tym nie wiedzą, więc ZK wystarcza w przypadku kontroli. Gorzej jak będzie BUM, wtedy bez ubezpieczenia będzie na 99% problem, jak wszędzie.
Natomiast zamiast kazachskiej strahovki można śmiało wykupić ubezpieczenie graniczne już w Polsce obejmujące Kazachstan. Można też wykupić takie ubezpieczenie w dowolnym innym państwie regionu, niekoniecznie na granicy kazachskiej.
Teraz jest chyba jasność w temacie.

Kupował ktoś to ubezpieczenie graniczne w Polsce na Kazachstan - ile kosztuje?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.