Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Poszukiwana ekipa do postawienia domu - technologia szkieletowa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37850)

Fihu 01.08.2020 18:03

Poszukiwana ekipa do postawienia domu - technologia szkieletowa
 
Cześć wszystkim,

Poszukuję ekipy która w miare sprawnie postawi dom ok 120m2 w technologii szkieletowej. Bryła prosta, piętrowy, dwuspadowy dach. Technologia nie jest przypadkowa, terminy "za parę lat" nie bardzo mnie interesują.
Fundament i materiał leży po mojej stronie. Interesuje mnie jedynie stan surowy, najlepiej zamknięty. Bez dodatkowych udziwnień ... :D Dokładny zakres prac do ustalenia, jestem elastyczny pod tym względem.

Gdyby ktokolwiek miał jakieś informację odnośnie sprawdzonej ekipy - będę wdzięczny. Wiem, że na forum jest wielu ludzi z różnych branż i ... gdzie lepiej szukać jak nie u swoich? :)

radiolog 01.08.2020 18:10

Ooo nadstawiam uszu, bo tez szukam

wilq.bb 01.08.2020 18:56

Technologia fińska czy kanadyjska Cię interesuje?

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Misza 01.08.2020 19:42

Ohopie. Miałem w ciągu roku bezpośrednią styczność jako wykończeniowiec z trzema chałupami w technologii szkieletowej, bardzo mi się to podoba ale ekipa musi być top a takie to terminów "na już" nie mają. Jest tam kilka szczegółów które trzeba dopilnować na 100%...

wilq.bb 01.08.2020 20:08

Popatrz na PW. Chyba nie dopisałem - technologii fiñskiej to dotyczy.

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Fihu 01.08.2020 22:14

Wilq - skłaniam się do wersji Kanadyjskiej ale ... chętnie porozmawiam z kimś mądrym ;) Czytanie w necie opinii przypadkowych osób, konkretne porównywanie, to strzelanie na oślep ... . Dzięki za cenne info.
Misza, wiem, szukam ekipy właśnie top - stąd piszę tu a nie na fb lub w innych miejscach. Liczę, żę niektóre terminy z zagranicy się pozwalniały i wskocze w nie idealnie ;) Nic nie zrobię, sytuacja wyklarowała się dosyć szybko więc działąm dalej. Ogólnie w ekipach jest niezły rozrzut z tego co widzę, jakościowo również. Sam z tego co czytam jesteś w temacie więc pewnie wiesz ;)

muszel72 01.08.2020 22:17

Mi stawiał Domekidom. Zresztą poleceni z foruma.

Neo 01.08.2020 22:26

Cytat:

Napisał wilq.bb (Post 691471)
Technologia fińska czy kanadyjska Cię interesuje?

A możesz w skrócie (lub nie) opisać wg Ciebie różnice? Nie chcę kraść wątku za bardzo, jedynie ciekawość mnie gryzie bo gdzieś tam w przyszłości poszedłbym w szkieletowe rozwiązanie z cyklu domek na emeryturę ;)

Mirek Swirek 01.08.2020 22:35

Grzesiu, pokadaj z Maxem.

wilq.bb 02.08.2020 11:27

Neo najprościej mówiąc:
-kanadyjski system polega na tym że zwozisz belki na plac budowy i robisz szkielet domu na miejscu.
-system fiński - prefabrykaty ścian w oparciu o system szkieletowy montowane są w zakładzie, potem wszystko na tira i montaż puzzli u klienta. Zwykle 48 h i chata stoi (oczywiście mówimy o konstrukcji bez jakiś udziwnień)
Prościej nie umiem wytłumaczyć.


Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.