Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Holowanie motocykla (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8317)

pyntront 05.01.2011 16:31

Holowanie motocykla
 
Witajcie. Czy takie rozwiązanie jak tu prezentują: http://www.hhauler.com/website.html jest prawnie dopuszczalne w Polsce?

Z góry dzięki za konsultację problemu

rArek 05.01.2011 16:47

Ja bym uważał przy naszych dziurach na drogach :vis: Przepisy zapewne podobne jak przy holowaniu pojazdu (samochodu) z uniesioną osią

Stachu 05.01.2011 16:53

Zastanawia mnie zużycie łożysk w tylnym kole i wałka w skrzyni. Chociaż ciekawie to wygląda... Na mniejsze odległości może być fajnym rozwiązaniem. Jak w polskim prawie wygląda sprawa z oświetleniem holowanego tak motocykla? Czy światła samochodu, które w końcu widać wystarczą?

Louis 05.01.2011 18:49

Światła jak światła ale motocykl zasłania tablicę rejestracyjną samochodu.

ŁukaszBIA 05.01.2011 19:04

1 Załącznik(ów)
Pracuję obecnie na holowniku L 200 PZU, ma on bardzo podobnie rozwiązany sposób holowania motocykla. Po rozłożeniu ramienia przednie koło idzie w górę i motocykl toczy się tylko na tylnym. Mam doczepiane światła, które na magnesie można postawić na dachu pojazdu holowanego ale z motocyklem byłby problem. Myślę, że takie holowanie jest jak najbardziej dozwolone, tylko pytanie o poprawne oświetlenie i uprawnienia. W moim przypadku pojazd holowany traktowany jest jako przyczepa i to już B+E. Normalnie (teoretycznie) wystarczy B jeśli potraktować motocykl jako przyczepkę do 750kg. Szczerze powiem, że jeszcze nie zdażyło mi się holować motocykla po wypadku i podejrzewam, że nie byłoby jak holować.

MOTOMYSZA 05.01.2011 20:07

Nie wiem jak to teraz w przepisach się ma, ale kolega opowiadał, że kiedyś jak trenował w latach '80 motocross w klubie w Lipnie chyba, to właśnie tak transportowali crossowe CZ'ty za autobusem "ogórkiem". Myślę, że jeśli jakieś światła by podłączy/zamontowac to chyba nie byłoby problemu. To myślę podobna sprawa jak uchwyt na hak samochodowy do przewożenia rowerów. Też rejestracja auta jest przysłonięta a jest OK i w zgodzie z przepisami. Tylko oświetlenie musi byc dodatkowe.

samul 05.01.2011 20:41

Prawo o Ruchu Drogowym :umowa:
Cytat:

Oddział 9

Holowanie

Art. 31. 1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:
1) prędkość pojazdu holującego nie przekracza 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem,
2) pojazd holujący ma włączone światła mijania również w okresie dostatecznej widoczności,
3) w pojeździe holowanym znajduje się kierujący mający uprawnienie do kierowania tym pojazdem, chyba że pojazd jest holowany w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim,
4) pojazd holowany jest połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy; nie dotyczy to holowania motocykla, który powinien być połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w sposób umożliwiający łatwe odczepienie,
5) pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu,
6) w pojeździe holowanym na połączeniu sztywnym jest sprawny co najmniej jeden układ hamulców, a w pojeździe holowanym na połączeniu giętkim - dwa układy,
7) odległość między pojazdami wynosi nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym, a od 4 do 6 m przy połączeniu giętkim, przy czym połączenie jest oznakowane na przemian pasami białymi i czerwonymi albo zaopatrzone w chorągiewkę barwy żółtej lub czerwonej; przepisu tego nie stosuje się w razie holowania pojazdów jednostek wojskowych podporządkowanych Ministrom Obrony Narodowej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji.
2. Zabrania się holowania:
1) pojazdu o niesprawnym układzie kierowniczym lub o niesprawnych hamulcach, chyba że sposób holowania wyklucza potrzebę ich użycia,
2) pojazdu za pomocą połączenia giętkiego, jeżeli w pojeździe tym działanie układu hamulcowego uzależnione jest od pracy silnika, a silnik jest unieruchomiony,
3) więcej niż jednego pojazdu, z wyjątkiem pojazdu członowego,
4) pojazdem z przyczepą (naczepą),
5) na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy przeznaczone do holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych.
3. W razie holowania pojazdu w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim lub użycia hamulców, rzeczywista masa całkowita pojazdu holowanego nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu holującego.
Co pozostawia wiele miejsca dla tzw. interpretacji :(

Np.:
- czy obowiazek posiadania zapalonych swiatel, w tym "awaryjnych", dotyczy motocykla, czy nie :confused:
- czy na lince do holowania motocykla musi byc czerwona szmatka, czy nie :confused:
- czy przepisy wykluczaja holowanie motocykla na sztywnym holu, czy tez nie :confused:

Dla mnie, świeżaka motocyklowego, mocno trąci tu (przecież nie myszką!) skórzaną podszewką kasku model orzeszek ;)

JarekAT 05.01.2011 22:48

włączone światła awaryjne nie dotyczą ani samochodu ani motocykla

Dzieju 06.01.2011 19:12

Z technicznego punktu widzenia takie holowanie może być szkodliwe dla układu przeniesienia napędu który jest skonstruowany z kierunkiem od silnika na koło a nie odwrotnie.

AmberBamber 06.01.2011 19:52

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 152189)
Z technicznego punktu widzenia takie holowanie może być szkodliwe dla układu przeniesienia napędu który jest skonstruowany z kierunkiem od silnika na koło a nie odwrotnie.

to może łańcuch zdjąć;)?

Ps. a kierownica to na sztywno czy to się tak majta? kurde... ciekawe jak to działa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.