Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   skład mieszanki RD 03 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14593)

next22 25.09.2012 00:30

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 259506)

czyli po naszemu - zawor air cut - przy gwaltownym zamknieciu przepustnicy przymyka kanal wolnych obrotow co zubaza mieszanke i zapobiega 'strzalom' w wydech. niektore motocykle to maja - inne nie.

Dziękuję wychowałem się bez englisz i teraz nie kumam :)

szparag 25.09.2012 10:30

Jeśli gaźnik nie reaguje na regulacje, najczęstszymi powodami są :
Zabrudzone/zatarte linki ssania powodujące jego nie domykanie.
Nieszczelne, popękane króćce ssące.
Zabrudzony gaźnik.
Nieszczelna, ośka przepustnicy.
Nieszczelne zawory.

Z tym się najczęściej spotykam.

Pozdrawiam

Cibor klv 25.09.2012 16:42

Moja RD 03 masakrycznie strzelała w wydech nawet na seryjnym wydechu, kombinowałem z ustawieniami i nic, prawdopodobnie ośki przepustnic puszczały powietrze. Założyłem gaźniki od Trampka 650 strzałów nie ma.

martinhead 25.09.2012 18:04

W mojej RD03 po rozebraniu gaźników okazało się, że jest pęknięta membrana a jedna z dysz od wolnych obrotów jest kombinowana i ma dużo mniejszą średnicę.

Widmo80 26.11.2019 22:45

Witam . Jeśli chodzi o regulację składu mieszanki, to jakie sa fabryczne wyjściowe ustawienia? Bo w jednym gaźniku miałem od wkręcenia do oporu i wykręcona na 1 pełny obrót a w drugim gaźniku na 3 .. teraz nie wiem jak to w ogóle ma być - . Po wykręceniu ich całkiem , tez nie było żadnego oringu ani sprężynki.

Mallory 27.11.2019 07:45

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 659445)
Witam . Jeśli chodzi o regulację składu mieszanki, to jakie sa fabryczne wyjściowe ustawienia? Bo w jednym gaźniku miałem od wkręcenia do oporu i wykręcona na 1 pełny obrót a w drugim gaźniku na 3 .. teraz nie wiem jak to w ogóle ma być - . Po wykręceniu ich całkiem , tez nie było żadnego oringu ani sprężynki.

W RD03 domyślnie 2 i 1/8

Dzieju 27.11.2019 16:32

A w rzeczywistości ustawiasz tak by obydwa pracowały możliwie idealnie po synchronizacji i przy odkręcaniu gazu , obroty regulacyjne fabryczne nie muszą się pokrywać z tymi po 200tyskm.

Widmo80 29.11.2019 13:27

Dzięki Mallory za konkret. Ustawię domyślnie - nawet jak miałem wykrecone na 3 obroty fuknięcia z wydechu i tak były. Air cut i uszczelki wymienione, wydech szczelny a i tak sobie fuka przy schodzeniu z obrotów i zamknięciu gazu.

Mallory 29.11.2019 19:10

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 659820)
Dzięki Mallory za konkret. Ustawię domyślnie - nawet jak miałem wykrecone na 3 obroty fuknięcia z wydechu i tak były. Air cut i uszczelki wymienione, wydech szczelny a i tak sobie fuka przy schodzeniu z obrotów i zamknięciu gazu.

To może być problem z zworami wydechowymi ... np zużyte prowadnice.

Widmo80 29.11.2019 21:49

Może być .. ale ..przed moimi regulacjami , mam wrażenie , ze strzały z wydechu i prychanie po zamknięciu gazem i hamowaniu silnikiem były mniejsze i mniej głośne. I teraz nie wiem czy regulacje tymi srubkami mają jakikolwiek wpływ na to strzeaniei czy skład mieszanki nimi regulowany , jest w całym zakresie obrotów, czy tylko na jałowych wolnych. a może inaczej - wkręcenie czy wykręcenie śrub regulacji składu może się przyczynić do powstawania tych strzałów z wydechu? Jutro wykręce je jeszcze z pół obrotu i trzeba zrobic z 30 km żeby się przekonać . Gaźniki sa raczej ok, oski przepustnic nie maja luzu, membramki zaworków air cut powymieniane na nowe - nie mam pomysłu juz a strzelanie z wydechu po zamknięciu gazu jest meczące na dłuzszą metę


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.