Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Problem z tripmasterem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4312)

duzy79 01.10.2009 20:41

Problem z tripmasterem
 
Witam
Mam problem z moim tripmasterem, a mianowicie włącza się kiedy obroty przekraczają 5000 a gaśnie jak spadną poniżej tej wartości.
Podświetlenie działa cały czas (oczywiście po włączeniu świateł).
Po każdym włączeniu jest zrestartowany (liczniki idą od zera a zegar wymaga ustawienia). Dodam,że nigdy w nim nie grzebałem, nie przerabiałem, żeby pokazywał prędkość itp.
Sprawdziłem również prąd ładowania, ale wyglada, że wszystko jest w porządku. w całym zakresie obrotów prąd ładowania wynosi około 14,4 - 14.6 V.
Może miał ktoś podobny problem i może mi pomóc???

paku 01.10.2009 21:34

Przejrzyj schemat elektryki, musi być jakieś zasilanie tripa po wyłączeniu stacyjki.

Reset wskazuje ze tego brakuje, co do obrotów to pomyślimy później.

Sprawdź to napięcie na wtyczkach.

newrom 01.10.2009 21:50

Coś z połączeniem tripa (w samym tripie albo na kostce/kablu) ?

paku 01.10.2009 22:02

Cytat:

Napisał newrom (Post 77288)
Coś z połączeniem tripa (w samym tripie albo na kostce/kablu) ?


Tam trzeba szukać, reset to brak zasilania na postoju, brak licznika to brak + na sensorze obrotów linki. /gniazdka, bezpieczniki, przycięte kabelki/
Może też byc brak masy ale maniej prawdopodobne - z dużo mas w okolicy.

R2D2 01.10.2009 22:40

Cytat:

Napisał duzy79 (Post 77279)
Witam
Mam problem z moim tripmasterem, a mianowicie włącza się kiedy obroty przekraczają 5000 a gaśnie jak spadną poniżej tej wartości.
Podświetlenie działa cały czas (oczywiście po włączeniu świateł).
Po każdym włączeniu jest zrestartowany (liczniki idą od zera a zegar wymaga ustawienia). Dodam,że nigdy w nim nie grzebałem, nie przerabiałem, żeby pokazywał prędkość itp.
Sprawdziłem również prąd ładowania, ale wyglada, że wszystko jest w porządku. w całym zakresie obrotów prąd ładowania wynosi około 14,4 - 14.6 V.
Może miał ktoś podobny problem i może mi pomóc???

Umiera pewnie zasilanie w tripie ( zasilanie procesora ) sprawdź napięcia na kostce do tripa , jak są to trip do naprawy ...

amnonim 02.10.2009 12:38

To i ja się podłączę pod temat, choć jak wskazują eksperymenty, to u mnie chyba chodzi o problem z elektryką... Restartuje mi się tripmaster w trakcie jazdy, na postoju się nie zdarzyło. Głowy nie dam, bo zwykle patrzę przed siebie a nie na trip, ale mam wrażenie, że restartuje się zwykle podczas hamowania lub przy utrzymywaniu przez dłuższy czas stałej prędkości. Podejrzewałem właśnie tripmaster, ale pożyczony od Artuditu i zamontowany u mnie ma te same objawy. Mój zamontowany u Niego się nie restartuje. Zatem z pewnością to nie trip.
Co proponujecie sprawdzić, bo ja na elektryce za bardzo się nie znam. Gdyby ktoś był tak uprzejmy i wypisał w punktach co i w jakiej kolejności powinienem sprawdzić? Jeżeli coś trza zmierzyć miernikiem, to prosiłbym bardzo o napisanie jakie wartości są standardowe i jakich należy się spodziewać. Z tego, co potrafiłem sam organoleptycznie sprawdzić, to kostki elektryczne - jak się okazuje są w dobrym stanie. Innych elektrycznych nieprawidłowości nie zauważyłem. Akumulator naładowany. Zawsze podczas jazdy mam włączone światła.
Bardzo proszę o pomoc, bo bliski jestem depresji ;) Ja zbyt drobiazgowy jestem, żeby z takim "zepsutym" urządzeniem jeździć, no i oczywiście nie sposób na nim polegać...

paku 02.10.2009 12:45

Cytat:

Napisał amnonim (Post 77357)
To i ja się podłączę pod temat, choć jak wskazują eksperymenty, to u mnie chyba chodzi o problem z elektryką... Restartuje mi się tripmaster w trakcie jazdy, na postoju się nie zdarzyło. Głowy nie dam, bo zwykle patrzę przed siebie a nie na trip, ale mam wrażenie, że restartuje się zwykle podczas hamowania lub przy utrzymywaniu przez dłuższy czas stałej prędkości. Podejrzewałem właśnie tripmaster, ale pożyczony od Artuditu i zamontowany u mnie ma te same objawy. Mój zamontowany u Niego się nie restartuje. Zatem z pewnością to nie trip.
Co proponujecie sprawdzić, bo ja na elektryce za bardzo się nie znam. Gdyby ktoś był tak uprzejmy i wypisał w punktach co i w jakiej kolejności powinienem sprawdzić? Jeżeli coś trza zmierzyć miernikiem, to prosiłbym bardzo o napisanie jakie wartości są standardowe i jakich należy się spodziewać. Z tego, co potrafiłem sam organoleptycznie sprawdzić, to kostki elektryczne - jak się okazuje są w dobrym stanie. Innych elektrycznych nieprawidłowości nie zauważyłem. Akumulator naładowany. Zawsze podczas jazdy mam włączone światła.
Bardzo proszę o pomoc, bo bliski jestem depresji ;) Ja zbyt drobiazgowy jestem, żeby z takim "zepsutym" urządzeniem jeździć, no i oczywiście nie sposób na nim polegać...

Zanika + podtrzymujący lub główny - pewnie od drgań. Jakiś niestyk lub urwany kabelek /w środku plastiku/, trzeba latać z miernikiem po moto nie da sie tego tak po prostu = łatwo opisać.

Może byc tak że od drgań gdzies cos się pojawia.

Przejrzyj schemat, są chyba dwa plusy do tripa i masa - każdy kabelek trzeba przebadać - bardzo mozolne.

klanol 02.10.2009 14:33

przyczyn może być kilka, zważając na fakt, że trip nie ma żadnego podtrzymania napięcia nawet krótkotrwały brak napięcia powoduje reset. obadaj: klemy przy aku, skrzynkę bezpieczników, stacyjkę, ostatecznie duża kostka pod bakiem z wieloma pinami (nie pamiętam, która to, więc zobacz wszystkie) czy nie maja luzów. więcej chyba nie ma nic po drodze skoro trip jest ok. z resztą zobacz na chemat i po kolorze kabla pojedź.

chinol 02.10.2009 14:35

na bank kostka zasilająca ;)

RAFWRO 02.10.2009 20:28

Na potwierdzenie, że to kostka - ostatnio rozbierałem kilka tripów bo monowałem w nich voltomierze. Część z nich miała zaśniedziałe styki na kostce.

Cytat:

Napisał chinol (Post 77380)
na bank kostka zasilająca ;)



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.