Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   ..RST Adv. 3 vs Klim Badlands (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30521)

yeuop 02.11.2017 17:16

..RST Adv. 3 vs Klim Badlands
 
Czesc, chce pod koniec roku kupic nowe ciuchy, szukam w zasadzie całego kompletu.

Co do kurtki (i spodni) to decyduje się miedzy RST Adventure 3 i Klimem Badlands. BARDZO mi zależy na tym, by była ciepla i nieprzemakalna (co roku robie pare tys. km w deszczu). Roznica w cenie jest duza, dlatego tez zastanawiam się, czy ktoś miał okazje testować obie? Gdyby chodzilo o sam wygląd, to RST prowadzi. Wiec jeśli Klim mi się jakos nie spodoba, to biore RST.

W kwestii kasku to jestem na rozdrożu i nie mogę się zdecydować - Arai X5 czy Klim Krios? Klim tanszy i nawet mi się podoba, ale mało opinii slyszalem na jego temat.

Czy istnieja jakies całkowicie nieprzemakalne rękawiczki? Pytam poważnie, bo nie znam się na tym.

No a jakie buty? To już w ogole czarna magia i naprawdę nie wiem ;-) Nieprzemakalne i wygodne również do chodzenia, cena bez roznicy.

Czy ktoś pomoze, doradzi?
Dzieki

ofca234 02.11.2017 17:35

buty istnieją:

Sidi Adv.

Rekawice: pewnie wszystkie, z długim mankietem i Gore.

Emek 02.11.2017 17:40

Ciuchy jak kasa pozwala bierz od Klima. Kask to chyba ci chodzi o X4 - też o nim myślałem ale trafił się Hornet ADV za free więc nie wybrzydzałem. Subiektywne odczucie w porównaniu SHoei do Arai jest takie że Arai wygląda jak chińska tandeta. Plastikowe wkręty mocujące daszek i szybę. Demontaż wymaga narzędzi i trudno nie uszkodzić plastikowych wkrętów.
Rękawice całkowicie nieprzemakalne są
http://www.leifheitpolska.pl/fileadm...M-001-vs01.jpg
:p
Całkiem poważnie. Stosowałem już ten patent w deszczu. Zakładasz na to co masz i jedziesz w suchych. Ważne aby miały od spodu taką perforację coby się.na manetkach nie ślizgały.

rumpel 02.11.2017 18:19

Buty Gaerne Midland na Gore

marekw 02.11.2017 19:08

Mam te ciuchy rst i napiszę tak puszczają na zamkach na rękawach u góry co daje duży dyskomfort w zimne dni ponieważ wylatuje przez te zamki na rękawach u góry zimne powietrze i szybko robi się zimno w barki a tak poza tym są ok.

strobus1 02.11.2017 19:58

Buciory do łażenia, jazdy on road i turystycznej - ja już kilka lat używam Meindl Taiga gtx. Ochrona odnóży mym skromnym zdaniem jest dobra.

Neo 02.11.2017 20:45

Rękawiczki, tak jak pisze Emek (a zdaje się korzystamy obaj z modeli Held Air-€™n-€™Dry), najlepiej zabezpieczysz czymś z marketu budowlanego. Heldy rzeczywiście są genialne ale na dłuższej trasie bazując tylko na nich i tak dłonie będą odmawiały posłuszeństwa.
Nie chcę wyjść na tego który się wymądrza ale myśląc o nieprzemakalny stroju masz w domyśle zachowanie komfortowej temperatury, co w przypadku rąk będzie wypadkową kilku elementów: suchych rękawiczek, grzanych manetek i handbarów. Moim zdaniem dopiero taki komplet da jako taką gwarancję użytecznego stanu dłoni. Przerabiałem same grzane manetki: wewnątrz ciepło, grzbiet marznie i wychładza resztę. Duże handbary zmieniły diametralnie sytuację na plus. Dodanie do kompletu gumowego „pancerza”€™ rodem z Castoramy dać powinno efekt którego szukasz.

Mam też RST Adventure i do dziś nie umiem zapiąć się porządnie i wygodnie wraz z wpiętą przeciwdeszczówką i ślicznym, przeszywanym ociepleniem które dają w komplecie. Dopiero wsparcie ze strony Emka i jego wątku na temat bluzy z Polarteca uratowało sytuację.

Mój rozmiar RST, czyli L, jest na mnie dobry ale bez podpinki. Z kolei wersja XL z podpinką leży dobrze ale bez podpinki wyglądam jak w ubraniu po bracie... Na szczęście >>bluza Emkowa<< pasuje bardzo dobrze, trzyma ciepło aż miło. Fakt, wierzchnia warstwa RST puszcza na zamkach przy silnych ulewach ale dopinana przeciwdeszczówka jeszcze mi nie puściła nic do środka ale możliwe że za wolno jeżdżę w deszczu;) Co nie zmienia faktu, że gdy zimna woda płynie pomiędzy warstwami, to też wychłodzi. Stąd konieczność podłożenia na spód czegoś jeszcze. I tak można sobie latać nawet przy takiej pogodzie jak widzę teraz za oknem w Łodzi.

Butów nie proponuję, bo mam je zawsze suche ale nie nadają się poza asfalt (TCX Air Tech).
PS
A pojutrze ma być ciepło i sucho w całej Polsce... :)

Geolog 02.11.2017 21:10

Mam Klima co prawda Latitude - model niżej od Badlanda i jedno co mogę powiedzieć to na pewno Klim wymiata jeżeli chodzi o wodoszczelność.
W zeszłym roku obleciałem Norwegię po obrzeżach w temperaturach ok. 10stopni i poniżej w ulewnym deszczu całymi dniami i suchuteńko,i wygodnie.
Dwóch moich kolesi na tym samym wyjeździe jechało w Badlandach i te same doświadczenia. Jeżeli chodzi o ciepłotę to w samym Klimie możesz zapomnieć, oprócz protektorów, kieszeni, i membrany nie ma w nim grama ocieplenia. Ja to rozwiązałem w prosty sposób: bielizna merynosa extreme plus cienka kurtka puchowa bez kaptura pod kurtkę na zimne i długie przeloty. Kupiłem Latitude bo zimą znalazłem komplet za 2,5tysia z dostawą i płatnością za pobraniem.
Badland ma 1 protektor więcej z przodu i lepszy laminat podobno chociaż mój nic nigdzie nie puścił - tylko cena sporo większa - zapoluj np. na FC moto.

myku 02.11.2017 22:16

Ja kupuje wlasnie buty do chodzenia i jezdzenia i beda to HAIX

https://www.haix.de/haix-black-eagle-safety-50-high

Bedzie to na Mikolaja hehe.Kurtki i spodnie jak kto woli.Preferuje Polo i Reuscha.Co do kasku to tylko Arai :)

Mallory 02.11.2017 22:54

Mam też kurtkę Polo co mi nie puściła jeszcze deszczu, ale doszedłem do wniosku, że zawsze na moto będę w kufrze woził zwykły dwuczęściowy kombinezon PCV - taki porządny, gruby... i tak też zrobiłem.... i po dwóch miesiącach wożenia go na próżno dopadła mnie ulewa... więc sobie szybko przypomniałem o zawartości kufra i skręt w las i nakładam.. specjalnie 2 numery za duży, żeby łatwo założyć oraz żeby móc mieć kilka warstw pod spodem.... i pięknie... ciepło, sucho... ani kropelka nie przeszła przez gumę... do tej pory nawet jak nie przepuściła kurtka to i tak nieprzyjemnie wilgna była... a teraz po prostu sucha... a dawało nieźle...
Taki kombinezon awaryjny: https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/akcesoria/akcesoria/odziez-przeciwdeszczowa/komplet-przeciwdeszczowy-902475/#tab01

Chociaż Tobie chyba nie o to chodzi:::))))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.