Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Archiwum (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=237)
-   -   BUTY FORMA ATV - jak dbać? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33798)

luźno kieta 09.12.2018 20:12

BUTY FORMA ATV - jak dbać?
 
1 Załącznik(ów)
Vážení motocyklisté!
Jako, że chwilowo sezon nieco zamarł, mam pytanie odnośnie zabezpieczenia butów, czego użyć, czego używacie, bądź czego użyć chcielibyście do ochrony obuwia?
Używam kierpców FORMA ATV w kolorze "bronz" zatem jakowego szuwaksu zapodać aby posłużyły jak najdłużej?

czosnek 09.12.2018 20:22

Stara dobra, bezbarwna pasta do butów daje rade. Moje formy adv wyzionęły ducha po prawie 10 latach, a bardzo średnio o nie dbałem.

Emek 09.12.2018 20:30

Ja zrobiłem tak. Potraktowałem moje SIDI czarną pastą do butów bo już farba z nich zlazła na czubkach. Następnie jak wyschło i nie paprało łap po dotknięciu, natarłem całe woskiem do impregnacji (takim w kostce ale może być pszczeli). Potem suszarką rozpuściłem wosk i wtarłem w skórę szmatką. Woda spływa jak po kaczce :D.

nabrU 09.12.2018 20:40

A to nie są Formy Adventure? Pierwsze słyszę o modelu ATV, ale co ja tam wiem ;-)
Dobre pytanie bo ja moich od nowości nie czyściłem/impregnowałem niczym poza obmywaniem ich z błota i kurzu. Więc też ciekaw jestem jak je impregnować.
One mają tam jakąś membranę więc nie wiem czy zapastowywanie ich nie zakończy się zapchaniem tej membrany.

Emek 09.12.2018 20:53

Moje gore oddychało jak było nowe. Teraz i tak nie oddycha a dla mnie ważniejsze coby wody nie wpuszczały.

matjas 11.12.2018 14:10

Cytat:

Napisał Radarman (Post 615084)
A to nie są Formy Adventure? Pierwsze słyszę o modelu ATV, ale co ja tam wiem ;-)
Dobre pytanie bo ja moich od nowości nie czyściłem/impregnowałem niczym poza obmywaniem ich z błota i kurzu. Więc też ciekaw jestem jak je impregnować.
One mają tam jakąś membranę więc nie wiem czy zapastowywanie ich nie zakończy się zapchaniem tej membrany.

Membrana jak coś to jest od strony giczoła. Zapycha się od brudu i potu lub jeśli do buta napuscisz góra wodę z błotem to po bułach.

Emek sposób z woskiem super.

M

Pils 11.12.2018 18:21

Na szybko przed jazda WD40 woda spływa i jeszcze się świecą:)

tadzik 11.12.2018 20:47

Plak chyba lepszy od WD40. Chyba mniej żre gumę.

Marcinnn6 11.12.2018 21:27

ja też używam czasem trochę WD40, dobrze rozpuszcza brud i syfy z plastikowych elementów (but sidi crossfire2) - staram się nie przesadzać z ilością, bo właśnie zawsze mam dylemat czy nie niszczę tak butów XD
Potem jak ogarnę większy syf, pasta bezbarwna ... i tyle

jochen 12.12.2018 13:12

Cytat:

Napisał Radarman (Post 615084)
A to nie są Formy Adventure? Pierwsze słyszę o modelu ATV, ale co ja tam wiem ;-)

Najpierw te Formy się nazywały ATV, a potem żeby odświeżyć markę nazwali je Adventure, ale to jest dokładnie ten sam kapeć. Ja mam właśnie tą oldschoolową, przedwojenną wersję ATV.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.