Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Miejsca piękne, dziwne, tajemnicze. Czyli kilka inspiracji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5479)

czosnek 25.01.2010 20:29

Miejsca piękne, dziwne, tajemnicze. Czyli kilka inspiracji
 
27 Załącznik(ów)
Chciałbym tutaj przedstawić wszelkiego rodzaju miejsca na ziemi, które z różnych powodów warto zobaczyć. Od miejsc dalekich i egzotycznych do miejsc, które mamy o rzut beretem. Zachęcam do dzielenia się fajnymi miejscówkami :)

Na początek kilka bez dłuższych opisów

1. Północna Rosja. Opuszczona nuklearna latarnia morska

Załącznik 9834Załącznik 9835

2. Turkmenistan - brama piekieł. Kopalnia gazu. Kiedyś pieprznęło i pali się do dziś.

Załącznik 9836
Załącznik 9837

3. Bsharri w Libanie

Załącznik 9838

4. Włochy. Opuszczone miasteczko Cracoa

Załącznik 9839

5. Japonia. Opuszczona wyspa Hashima

Załącznik 9840

6. Meksyk. Cenote Angelita. Podwodna rzeka

Załącznik 9841
Załącznik 9842

7. Etiopia. Erta Ale- Jezioro lawy

Załącznik 9843

8. Ukraina. Czarnobyl - cmentarzysko sprzętu użytego przy gaszeniu reaktora elektrowni. Prypeć. Miasto puszczone po wybuchu reaktora w Czarnobylu

Załącznik 9849
Załącznik 9850

9. USA Georgia - Jedna z najgłębszych jaskiń na świecie

Załącznik 9851

10. Rosja. Mirny. Kopalnia

Załącznik 9852

11. Hiszpania. Ronda. Miasto na skale

Załącznik 9844

12. Jemen. Al Hajjara

Załącznik 9845
Załącznik 9846

13. Ukraina. Balaklawa- Krym. Ściśle tajna baza okrętów podwodnych

Załącznik 9847
Załącznik 9848

14. Madagaskar. Kamienny las

Załącznik 9853
Załącznik 9854

15. Rosja. Republika Komi. (Pamiętacie książkę "Gruby i inni" ? Gruby powrócił do polski własnie z Republiki Komi ;) )

Załącznik 9855
Załącznik 9856

16. Mauretania. "Oko sahary"

Załącznik 9857

17. Meksyk. Podwodne muzeum

Załącznik 9858

18. Hiszpania. Andaluzja. Rio tinto. "księżycowy krajobraz"

Załącznik 9859

19. Boliwia. solna pustynia

Załącznik 9860

Misza 25.01.2010 20:34

To taka lista do "odhaczenia"? :) Piękna sprawa, właśnie dzisiaj się zorientowałem że w 2012 będę spełniał moje własne podróżnicze marzenie i od rana chodzę z bananem na ryju :D

wieczny 25.01.2010 21:49

Piękne miejsca! O kilku nawet nigdy nie słyszałem.

Ja może tak przyziemnie. Most w Tczewie. Wygląda jak bełt konstruktora :). Ciekawa rzecz, może w końcu w tym roku podjadę go obejrzeć.

http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pi...czew_Mosty.jpg

http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_kolejowy_w_Tczewie


No i jeszcze The Hand w Chile :)

http://farm1.static.flickr.com/22/34...930fffa17c.jpg

m4tth3w 25.01.2010 22:01

pikne! az slinka cieknie na takie widoki :drif:

mnie osobiście najbardziej zaciekawiły te 'wrota piekieł', chwile szperania i:

Cytat:

Wrota do piekła są w Uzbekistanie niedaleko miasteczka Darvaz. Historia tego miejsca liczy sobie już 35 lat. Pewnego razu geolodzy poszukiwali tu gazu. Robiąc próbne odwierty natrafili na podziemną jaskinię. Była tak wielka, że cały sprzęt wraz z obozowiskiem zapadł się głęboko. Nikt nie ryzykował schodzenia do gigantycznego zapadliska, gdyż jaskinia wypełniona była gazem. Aby się go pozbyć, całość podpalono. Od tego czasu płonie nieustannie. Już 35 lat, bez chwili przerwy. Nikt nie wie, ile ton doskonałej jakości gazu spłonęło przez te wszystkie lata, ale złoża w tym miejscu wydają się nieskończone.
no i jeszcze te latarnie atomowe, które okazuje sie juz nie są tak atomowe ;p
Cytat:

Sowieckie zakłady zbrojeniowe wyprodukowały kilka mini reaktorów atomowych, które zostały zamontowane w latarniach. Ich światło rozbłysło na północnych wodach.

Po upadku Związku Radzieckiego, pozostawione same sobie, latarnie działały przez krótki czas. Pewnego dnia zgasły. Oficjalnie większość sprzętu (w tym reaktory), padło łupem złodziei, którzy podnieśli rękę na zdobycze techniczne sowieckiego imperium i nie przestraszyli się znaku promieniowania na wejściu do latarni. Prawdopodobnie byli to „złomiarze”, którzy nieświadomie otworzyli reaktory, powodując napromieniowanie całej okolicy.

Na całym terenie latarni licznik geigera wskazuje niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia wartości. Mimo to, amatorzy przygód odwiedzają napromieniowane latarnie. Zdjęci w galerii pochodzą z jednej z takich wypraw
A ja sobie i Wam zycze aby było nam dane zobaczenie choć jednego z tych miejsc powyzej :D

grabsztyk 25.01.2010 22:10

A jak wygląda sprawa z Czarnobylem? Można tam normalnie sobie to obejrzeć? Czy później może trzecia noga urosnąć? Kiedyś czytałem gdzieś na forum o kobiecie która była tam na moto, komentarze były różne..

m4tth3w 25.01.2010 22:20

moj kumpel był kiedyś na 'wyprawie' do prypeci, generalnie to turystyka w te rejony kwitnie i to dość pręznie ;p
Opowieści o radioaktywności tych terenów są mocno przesadzone, aczkolwiek wprost do reaktora bym nie radził wchodzić ;p [chociaz i tak juz zalany betonem jest]
Najtrudniejsza sprawa to zdobyć pozwolenia od rosjan, bo tutaj ciekawostka - ten teren jest nadal pilnowany przez rusków!
Skołowanie przewodnika to podobno juz prosta sprawa.
Generalnie kumpel opowiadał ze Prypeć robi niesamowite wrazenie - jakby czas sie tam zatrzymał. Grał np. na pianinie w jakimś mieszkaniu. Niesamowite wrazenie podobno robi wielka brzoza która wyrosła w samym środku basenu ;p
Licznik Geigera wariował podobno rzadko i w bardzo róznych miejscach - np. w wesołym miasteczku.
Jeszcze kwestia tego ze jesteś tam tylko pare godzin, przez ten czas nie napromieniujesz sie tak szybko ;p

ludzie w tamtych rejonach normalnie zyją [choć nielegalnie], bez 3cich nóg itp. - nie kazdy potrafił z dnia na dzień zostawić cały dobytek [mówie oczywiscie o terenach poza 'strefą zero']
Kiedyś oglądałem taki program w którym jakiś zacny profesor fizyki opowiadał o tym całym czarnobylu i ze generalnie zrobiono z igły widły - sytuacja nie była tak tragiczna, a ta cała akcja z podawaniem jodu, kompletnie chybiona.
Mówi sie ze było duzo więcej przypadków nowotworu tarczycy, ale nie mówi się o tym ze po wybuchu zorganizowano akcje badań itp. i po protu wykrywalność była większa...

czosnek 25.01.2010 22:29

6 Załącznik(ów)
No to jeszcze z własnego podwórka :)

1. Kozubnik (Porąbka) . Opuszczony wielki kompleks wypoczynkowy w okolicach Bielska Białej. Mini miasteczko widmo zatopione w lesie. Świetne miejsce na paintballa ;)

Załącznik 9865
Załącznik 9870

2. Stępina k. Strzyżowa (Podkarpacie) Schron kolejowy dł. 380m Wybudowany podczas II wojny światowej przez niemców dla pociągu "Amerika" Hitlera. Tutaj spotkał się Adolf z Mussolinim.

Załącznik 9866
Załącznik 9867
Załącznik 9868

3. Rzut beretem od Stępiny, w Strzyżowie znajduje się drugi schron kolejowy wybudowany przez niemców. Tym razem jest to tunel ukryty wewnątrz góry

Załącznik 9869

myku 26.01.2010 11:49

Ja ogladalem fajny program o jeziorze ognia w Etiopii.Bardzo interesujace bylo wejscie na ten wulkan na ekipy,ktora robila 3D mape calego wulkanu.Przy okazji dowiedzialem sie,ze caly teren wokol wulkanu poprzecinany jest rowami,ktore to w dalekiej przyszlosci podziela kontynent afrykanski i powstanie tam morze.Swoja droga,bardzo ciekawy watek:Thumbs_Up:

Babel 26.01.2010 16:13

To ja też - bunkier kolejowy koło Spały w Konewce.
http://www.bunkierkonewka.eu/dojazd.html

wieczny 26.01.2010 18:47

Podoba mi się konwencja: "foto i jedno zdanie".

Resztę można sobie wyguglać, a tu zostawić esencję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.