Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Drugi bieg na obrotach 5000+ wrzuca spowrotem na luz. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9594)

aciu 02.06.2011 16:09

Drugi bieg na obrotach 5000+ wrzuca spowrotem na luz.
 
Sprawa wygląda tak jak w temacie. Chodzi tylko o dwójkę, przy większych obrotach 5000+ CZASAMI wrzuca spowrotem na luz. Mechanik podpowiedział mi że "cóż ale trzeba pewnie wymienić drugi bieg".

Co o tym sądzicie?
Czy biegi mogą padać po 70 000km?? A może to 170 000km??:confused:

Ma może ktoś skrzynie (SPRAWNĄ) do opylenia, tanio kupię ewentualnie zamienię za paletę cementu (bez dodatków popiołowych!!):bow:
A może znacie prostsze rozwiązanie problemu? Serwis? :vis:

Transglobal 02.06.2011 16:40

1 Załącznik(ów)
...źle zapięta dwója może wyskoczyć ....jak wbijasz to zrób to "pewnie" i spróbuj przytrzymać dźwignie na górze .Ze wszystkich biegów miedzy jedynką a dwójką jest największa różnica prędkości obrotowej kuł zębatych ,dlatego dwójka zawsze wchodzi "najgłośniej" .Też tak miałem, na jedną wymianę zapodałem gęstszy olej 15W 50 skrzynia trochę ciszej ,teraz na serwisowym 15w 40 full syntetyk i spokój . Bez paniki, skrzynię pewnie masz sprawną ,a cement zostaw na cieńsze czasy

Lepi 02.06.2011 18:04

Nie można źle zapiąć biegu. Albo nie wejdzie i o razu mamy luz albo coś nie tak jest z kłami jeśli wyskakuje. Rozebrać skrzynię, sprawdzić kły i ew. podszlifować.

rambo 02.06.2011 18:11

No mi też zrzuca biegi w dół, jak dam wiecej gazu. Jest tam pod koszem taki układ zmiany biegów, może to ona za to jest odpowiedzialny.

Lepi, prucie silnika to nie zmiana dętki :D:dizzy:

Jaro-Ino 02.06.2011 18:13

Lepi, mylisz się. Pare razy zdarzyło mi się wbić bieg połowicznie. Najlepiej się to wyczuwa zmieniając biegi zgodnie z zasadą noga zaczyna noga kończy. Czasem dopiero po puszczeniu sprzęgła skrzynia kliknie i zapnie bieg prawidłowo.

Lepi 02.06.2011 18:20

Cytat:

Napisał Jaro-Ino (Post 181026)
Lepi, mylisz się. Pare razy zdarzyło mi się wbić bieg połowicznie. Najlepiej się to wyczuwa zmieniając biegi zgodnie z zasadą noga zaczyna noga kończy. Czasem dopiero po puszczeniu sprzęgła skrzynia kliknie i zapnie bieg prawidłowo.

Aleś Ty zdolny:) Jak wrzucisz "połowicznie" dwójkę to masz 1.5? :p
Gość pisze, że mu bieg wyskakuje przy danych obrotach a nie że nie umie wrzucać. Za trzymanie pod obciążeniem odpowiedzialne są odpowiednio szlifowane kły.
Rambo, pewnie, że rozbiórka silnika to nie pikuś. Ale zakładanie gumki od majtek za dzwignie biegów nie jest rozwiązaniem ;)

Jaro-Ino 02.06.2011 18:25

A ja pisze o tym samym. Jak miałem złą technike zmiany biegów to wyskakiwały biegi wrzucone nie tak jak trzeba po chwili jak silnik nabierał obrotów. Tyle, że nie za każdym razem tak się działo.

pałeł 02.06.2011 19:51

para wspólpracujaca do wymiany i oby tylko ta
lepi kłów to niema co szlifowac sa utwardzane podobnie jak całe koło zebate, przy nie dokładnym spasowaniu moza jeszcze wiecej popsuc niz naprawić , jesli ktos sie podejmie nalezało by sprawdzic stopien przylegania na tusz

Misza 02.06.2011 19:53

Jeśli wygląda to tak, że jedziesz se przyśpieszasz, zmieniasz z jedynki na dwójkę i w tym momencie wypadnie bieg to jest to często spotykane zjawisko. Elementy skrzyni masz już przyużyte lub uszkodzone ale jeździć można.
Ale jeśli...


Jedziesz sobie spokojnie dłuższy czas i powyżej 5000 wypada Ci bieg to kły zużyte są już mocno i wypadałoby wymienić.

Co robić:

po pierwsze dać się przejechać człowiekowi który ma to obcykane i wie jak Afra powinna chodzić.

Jeśli stwierdzi że coś jest nie tak to sądzę, że wypadałoby to naprawić.

U mnie padnięta dwójka się rozpadła, opiłki wleciały przez sitko smoka do pompy oleju i rozpierniczyło pompę oleju. Szczęście opiłki nie poleciały dalej bo byłoby nieciekawie. To nie cykający sworzeń który można ewentualnie olać
:).

Takie jest moje zdanie, oparte na doświadczeniach z tym silnikiem :)

Paluch 02.06.2011 20:55

Dwójka do roboty. Jeśli chciałbyś naprawiać a nie wiesz jak się do tego zabrać to mam w Kole fachowca, który specjalizuje się właśnie w temacie wypadającego drugiego biegu. Z powodzeniem reanimował parę R1, gsxr-ów i innych sprzętów właśnie w tym temacie. Zarzeka się, że zrobi z powodzeniem dwójkę w każdym moto. Jak byś chciał to do mnie na priw. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.