Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Tanie paliwo? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11351)

AmberBamber 14.11.2011 11:09

A to nie jest tak że problem polega też na tym że w skład ceny paliwa za 1 litr wchodzi akcyza i inne podatki, które przewyższają cenę samego paliwa? Może tu jest problem? Ale chyba nie da się go rozwiązać buntem przeciw losowo wybranym koncernom... To kwestia ustaw i polityki. Ale że się na tym nie znam, się nie wtrącam i tankuję na najbliższej stacji albo w trasie kiedy jest potrzeba.


Ps. hans o właśnie...

wd60 14.11.2011 11:22

Rząd rządzi i ustala podatki, a to one głównie wpływają na ceny paliw. Akcje, bojkoty czy inne bełkoty nam konsumentom nic nie przyniosą. Przecież większość z nas kupuje tam gdzie taniej. Skoro u mnie w mieście dwie wymienione wyżej stacje oferują najdroższe paliwo (dziwnym trafem zawsze obie stacje mają jednakową cenę), to naturalną koleją rzeczy idę tam gdzie taniej. Niestety z benzyną tak, jak z jedzeniem - muszę kupić.
Cytat:

Napisał Wojtek_K (Post 205787)
AfricaPetroleum jest The Best

To jest dobry pomysł i nazwa też na poziomie.

Agent 14.11.2011 11:37

To bzdura, że cena paliwa zależy od ceny ropy, kursu dolara etc. Koncerny paliwowe mają długoterminowe kontrakty z dostawcami.
Za to jest świetny argument do podnoszenia cen gdy ropa drożeje i nie obniżanie cen na stacjach gdy 'ceny ropy na światowych rynkach' maleją.
Generalnie (pomijając podatki) cena którą my płacimy za paliwo w większości zależy od tego jaki zysk zaplanował sobie koncern naftowy w danym roku...

maryjan 14.11.2011 20:12

Ale Panowie to nie cena benzyny jest problemem niestety :/
Właśnie wróciłem z małej wycieczki do naszych zachodnich sąsiadów - Pb95 - 1,56-8 ojro, a zarobki? Już dawno nie tankowałem po 1,6 zł/litr... Dlaczego ceny mamy jak w UE a zarobki dzielone przez 4 ? Niech wprowadzą ojro i najniższa krajowa będzie 300 euro :/
Płakać się chce kruca...

A koncern koncernem - nie zmienimy polityki firmy.


PS. Ostatnio słyszałem w PR3 o planowanych podwyżkach akcyzy na paliwo, około 15 groszy do litra nam zafundują jako łatanie dziury budżetowej.

graphia 14.11.2011 20:34

Łatanie dziury budżetowej naszą kasą to jak łatanie dziurawej skarpety łatą - metodą odprucia łaty z tej drugiej skarpety :)

rubin 14.11.2011 21:07

rower.... rower...

to jest myśl ... a africa od święta ;)
at: 5-7ltr pb /100km
rower: max 2ltr wody/piwa na 50km (tyle ze piwko wyjdzie drożej na 100km od wody i od PB)

albo afri na gaz ;)

Pawel 14.11.2011 21:14

a ja tankuję za 1,39

Dzieju 14.11.2011 21:23

Nie wiem kto tworzy takie akcje ale powtarzają sie systematycznie i co ciekawe nawet tekstu nie zmieniają..... jedynie wstawiają aktualniejsze ceny.
Generalnie to bzdura.
To Orlen jest głównym dystrybutorem paliw , zarówno BP jak i Statoil czy Lukoil itp muszą sprzedawać część paliw dostarczanych przez nich a tylko część swoich.
Nie zdziwił bym się jesli to cwaniaczki z Orlenu rozsyłają tą bzdurną propagandę.
Nie ma takiej możliwości żeby w jakikolwiek choć minimalny procent uszczuplić dochody koncernów oni nawet jak opuszczą po takim bojkocie z 5 gr na litrze to i tak na tym zarobią a za chwilę wyrównają ceny.
sprzedaż paliw jest tak duża że nawet gdyby część społeczeństwa zrezygnowała na miesiąc czy dwa z tankowania to i tak spłynie to po nich jak po kaczce.
Jestem za obniżeniem cen , ale niech ktoś mi przedstawi realny plan działania i od razu w to wchodzę.
Póki co nikt nic nie wymyslił.
Póki się unnia nie rozpadnie a "nasz rząd" będzie robił z nami co chce chyba niewiele da się zrobić.
No może jedynie pospolite narodowe ruszenie z wyjściem na ulice i obaleniem obecnych struktur które nam robią coraz gorzej.
Za dużo ludzi ma na tyle dobrze że się nie ruszą a pozostali w większości są zmanipulowani czyli tez posiedzą w domu i będą sobie narzekać ale nic nie zrobią.
Cóż to taka nasza narodowa przypadłość że nie ma żadnej solidarności jak to ma miejsce w innych narodach.
A tych co by chcieli coś zmienić i oparli się manipulacji rządowym jest za mało.

ocoloko 14.11.2011 21:39

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 205873)
To Orlen jest głównym dystrybutorem paliw , zarówno BP jak i Statoil czy Lukoil itp muszą sprzedawać część paliw dostarczanych przez nich a tylko część swoich.

Tak właśnie, powiedziałbym nawet, że lwia część jest dostarczana z Orlenu.
Cytat:

Napisał Dzieju (Post 205873)
No może jedynie pospolite narodowe ruszenie z wyjściem na ulice i obaleniem obecnych struktur które nam robią coraz gorzej.

Tego wychodzenia na ulice, to chyba na chwilę starczy.
Cytat:

Napisał Dzieju (Post 205873)
Cóż to taka nasza narodowa przypadłość że nie ma żadnej solidarności jak to ma miejsce w innych narodach.

Eee tam, jakoś nie widzę tej solidarności wśród innych narodów:)

zdrowia

graphia 14.11.2011 21:52

Ktoś spija śmietankę.. tylko kurwa kto?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.