Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   XT1200 Z Super Terefere (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31504)

Pawel_z_Jasla 20.03.2018 07:42

XT1200 Z Super Terefere
 
Ktoś coś wie ?? jakieś doświadczenia, uwagi ?? Jak awaryjność i najważniejsze KOMFORT ?? Jak to wypada w zestawie z podobnymi ?? Ma być na dwie spore osoby + bagaż więc jak w temacie max "udźwigu" tego sprzęta ?? A ten egzemplarz czy też jego własciciela ktoś zna : https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha...-ID6ztP6a.html
Miał byś Gs ale jakoś czym dłużej się zastanawiam i liczę kasę to mi ni ch... to nie wychodzi :mur:
I żeby nie było !! do szwędania solo mam średnia Terese 750 a to ma być na wakacje z żoną więc proszę nie pisać mi o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą tylko doradzić :bow:
Mam też na oku pewnego ADV ale nalot 115.000 mnie nieco krępuje - moto systematycznie serwisowane ale ...

motomax 20.03.2018 08:53

Dość twardo zestrojony zawias,niektórym przeszkadza w podróżowaniu bo boli kręgosłup,słaba ochrona przed wiatrem.

Kilka km zrobiłem i wrażenia jakieś takie dziwne.
Romans z tym motocyklem był krótki więc za wiele nie doświadzczyłem.
Znam chłopaka co tym chwile jezdził i sprzedał,kupił GS-a..
Podpytam co sądzi jak użytkownik

Sylwek_76 20.03.2018 09:39

Jak dla mnie, duży promień skrętu. Ogólnie; manewry to nie je to, czuć masę. Na szosie lepiej :). Na sportowym trybie prac przy, mocniejszych odejściach, bardzo twardo silnik pracuje-czuć dużą pojemność, jak w wielu współczesnych dużych twinach. Na przyśpieszeniach wolałem używać "deszczowego", ale znów jakiś taki mulasty. Brakowało czegoś pośrodku. Może to kwestia przyzwyczajenia. Twardawe zawieszenie. Taki suv.

zibiano 20.03.2018 09:50

Ja tylko 4 godziny na testowym spedzilem ale odczucia mam takie same. Twardo i od wiatru wydaje sie nie chronic nic. Po pobawieniu sie mapami zaplonu tylko sport wchodzi w gre przy jezdzie solo. Inne tryby wydaje sie ze strasznie zamulają. Ergonomia na moto dobra.

Emek 20.03.2018 09:59

Pogadaj z sylwestrem z advrider.pl, on tym nakulał trochę kilometrów i z tego co się orientuję to dalej ujeżdża.

bigboykr 20.03.2018 11:15

Jeździłem krótko, bo tylko testowym. Od wiatru osłona taka sobie. Prowadzenie dobre. Sztywność zawieszenia mi nie przeszkadzała, ale ja mam słuszną masę to może "aż tak sztywne nie było" ;)
To, co mi się bardzo nie podobało to odgłosy, jakie wydaje z siebie silnik. Miałem wtedy XTZ750 i odgłosy z 1200 przyprawiały mnie o zawrót głowy. Ale ponoć wszystkie tak brzmią... hmm...
A co do tego egzemplarza to widziałem go ze dwa razy "na mieście". Kierownika nie znam. Można zapytać na FB - motocykliści w Krakowie AMA (taka grupa). Tam pewnie ktoś będzie kojarzył.

FELIX 20.03.2018 11:59

ciekawostka...
Kiedyś w salonie Bmw ..była taka Tenere...jako testówka !!!
Można było pojeżdzic sobie Gs a potem Tenere l znów Tenere :)
Myślę ,że po takich testach....spadła chęć zakupu dużej Tenery...
wszystko co napisane powyżej zgadza się z moimi odczuciami...
za sztywne,za ciężkie ,nieporęczne....silnik robi wrażenie agresywniejszego od Gs.....ale po wjechaniu jakąkolwiek dziurę odechciewa się odkręcania....

PiraniaD 20.03.2018 12:05

Xt 1200 nakręciłem 40 tyś, mam 1.9m i dobrze ponad 100 kg:D. Komfort na dalszych jazdach bardzo dobry(przelot jednorazowy 1300km), manewrowanie na twardym łatwiejsze niż ktm 1290 r. Pilnować trzeba sprych bo lubią się odkręcić i robią bałagan, uszczelniacze dyfra przy kole też potrafią puścić. Spalanie od 5 do 9. Po 2013 poprawiono pare rzeczy. Tryb tylko sport bo inaczej zamula.

motif 20.03.2018 12:07

Bardzo ciężki, silnik taki nijaki, wrażliwy "brzuch" na uszkodzenia filtru oleju jak i miski nawet z fabryczną osłona. Kilka opowieści na necie o tym, np wjeżdżajac na kraweżnik gośc załatwil miskę :) Zdarzaja sie też przecieki w wale kardana. Osobiście wolałbym coś innego na podróże z pasażerem.

wolly 21.03.2018 12:17

2 Załącznik(ów)
Paweł powiem tak próbowałem NAT i wybór padł na XT mały nie jestem lekki też jak dla emeryta do turystyki uważam zajefajny czy ciężki to rzecz względna , jeździłeś 1150 to znasz temat powtarzam nie jest to motor terenowy chociaż daje radę jak Dicovery jak dla mnie będzie pan zadowolony tylko po 2014 weż jak już. a co do trybu T czy zamula no nie wiem przecież to nie R
tak na szybko z minusów
-słabe światła kaganki
-prawa noga w deszczu masz wszystko to co na drodze
-silnik jak w sieczkarnia albo jak w kacie ( osłona alu potęguje wrażenia )
-org kufry no powiedzmy że są
-org manetki grzeją tak sobie
Plusy
-Wał i jeszscze raz wał
-i kilka innych Załącznik 78988

[ATTACH]
[/ATTACH]
moto jak moto jedzie i skręca wież ze 3/4 to łącznik robi robotę
jak coś więcej to na prv


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.