Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Honda Hornet 650 z 2003r (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32913)

Mieciek 11.09.2018 06:46

Honda Hornet 650 z 2003r
 
Mam prośbę o merytoryczne wsparcie techniczne bo już ręce opadają.
Pacjent to wspomniany w temacie szerszeń.
Ma dziwną przypadłość. Po dłuższym postoju (tzn 2 dni lub dłużej) wszystko jest ok.
W przypadku jazdy z dnia na dzień, nie chce palić!
Kreci czasami zagada i zgaśnie a czasami nie chce zagadać wcale. Czasami uda się nawet ruszyć i po 5 metrach gaśnie.
Po 2-3 h przerwy od próby odpalenia zapala jak gdyby nigdy nic i jest ok.
Co było zrobione
1. Świece były zmieniane
2. Dopływ powietrza sprawdzony (nie znaleziono nieprawidłowości)
3. Gaźniki wyczyszczone plus dopływ paliwa sprawdzony wraz z ssaniem ( nie znaleziono nieprawidłowości)
4. Elektryka sprawdzona ( również nie znaleziono nieprawidłowości)

Co jeszcze można sprawdzić gdzie szukać?

bukowski 11.09.2018 06:54

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 599753)
Mam prośbę o merytoryczne wsparcie techniczne bo już ręce opadają.
Pacjent to wspomniany w temacie szerszeń.
Ma dziwną przypadłość. Po dłuższym postoju (tzn 2 dni lub dłużej) wszystko jest ok.
W przypadku jazdy z dnia na dzień, nie chce palić!
Kreci czasami zagada i zgaśnie a czasami nie chce zagadać wcale. Czasami uda się nawet ruszyć i po 5 metrach gaśnie.
Po 2-3 h przerwy od próby odpalenia zapala jak gdyby nigdy nic i jest ok.
Co było zrobione
1. Świece były zmieniane
2. Dopływ powietrza sprawdzony (nie znaleziono nieprawidłowości)
3. Gaźniki wyczyszczone plus dopływ paliwa sprawdzony wraz z ssaniem ( nie znaleziono nieprawidłowości)
4. Elektryka sprawdzona ( również nie znaleziono nieprawidłowości)

Co jeszcze można sprawdzić gdzie szukać?

Odpowietrzenie zbiornika paliwa?

Sent from my G8441 using Tapatalk

szynszyll 11.09.2018 10:59

1 Załącznik(ów)
jak wyzej. podepnij paliwo prosto do gaznikow pomijajac zbiornik, kranik, filtry itd.

Szycha 11.09.2018 13:23

Jestem użytkownikiem Horneta 900. Miałem identyczną sytuację. Paliło mi przekaźnik pompy, po prostu się przegrzewał. Dochodziłem do tego z tydzień. Wymiana pompy paliwa w baku rozwiązała sprawę. Proponuję od razu filterek paliwa nowy wrzucić.

Wychodząc naprzód: Najprawdopodobniej oprócz Hondy, nigdzie nie znajdziesz oryginału. Ja gdzieś w internecie namierzyłem sklep, który miał jakieś dużo tańsze zamienniki tych pomp. Z tego co pamiętam, to facet przez telefon nie ściemniał, że pompa to jest najprawdopodobniej chiny, ale dawał słowo, że one chodzą i nie ma telefonów zwrotnych. Pomyślałem sobie, że jeżeli to ma kosztować jakieś 500 zł taniej, to zaryzykuje i sprawdzę. Nawet wypisaną gwarancję w paczce otrzymałem. Od tamtego momentu przejechane jakieś 15000 km i lata bez problemu. W razie czego służę pomocą. Przemo.

Mieciek 11.09.2018 13:34

Dzięki Wam wszystkim za rady i sugestie. Nie jest to moje moto ale chcę pomóc koleżance bo już mówi o sprzedażny sprzęta.
Odpowietrzenie zbiornika się sprawdzi. Pompę (nauczony na Afryce) już jej wcześniej poradziłem sprawdzić. w warsztacie dostała info zwrotne ze Hornet 600 nie ma pompy paliwa. :confused:

Najmocniej przepraszam błędnie napisałem w temacie Hornet 650 oczywiście chodzi o Horneta 600.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.