Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Jakie Gogle do Szoja hornteta DSa? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11475)

Tymon 01.12.2011 16:03

Jakie Gogle do Szoja hornteta DSa?
 
Pytanie jak w temacie

Ktoś używa/używał - bądź zna kogoś kto używał??
Jeśli tak to jakie pasują najbardziej - rozmiar kasku M - jeśli to robi różnice...

Gdzieś czytałem, że można używać kask nie ściągając szybki - prawda to??

dery 01.12.2011 17:21

ja jezdze w goglach smith intake enduro. takie z podwojna szyba.
mieszcza sie na styk, nie paruja, mozna dokupic szybke jak sie porysuje.

z kasku nie musisz zdejmowac szyby, ale zastanow sie jak poprowadzic pasek od gogli przy zamykaniu szyby.

namawiam Ciebie jednak do odkrecenia moneta tych 2 srubek i sprobowania w samych goglach. moja szyba lezy i sie kurzy..

tomas011 02.07.2012 17:19

gogle
 
Wątek co prawda stary ale się wypowiem. Pewnego dnia dla funu zdjąlem szybke i przejechalem sie w goglach. Po 2 latach latania mialem okazje przejechac sie znowu w kasku z szybą...... była to krótka przygoda....jezdze w goglach nawet na nakedzie :P

Tymon 02.07.2012 17:25

Skoro odkopałeś wątek w którym jest zapytanie jakie gogle - to może napisz w jakich jeździłeś?

ex1 02.07.2012 18:07

bardzo dobrze wchodzą też zwykłe progripy

matjas 02.07.2012 23:02

Cytat:

Napisał tomas011 (Post 247918)
Kask Arai Tour 3, gogle O’neal – Blur B2, potem Scott Voltage

tomas011 - nie żebym był szczególnie upierdliwy ale wątek jest o Hornecie.

a tak już w temacie. to ja chętny byłbym zwłaszcza latem wyp.. szybkę. wczoraj naprawdę myślałem, że na A4 dostanę jakiegoś udaru.
niestety jednak moje patrzałki potrzebują wspomagania to ja spotęguję problem :D

jakie gogle do Horneta i dla okularnika???

dodatkowo mam pytanie do praktyków - nigdy nie latałem w goglach ale mając na uwadze doświadczenia z jazdy z otwartą szybą:
1. co z insektami??? /osy i inne badziewie z kolcami/;
2. czy nie jest za zimno w beret w chłodniejsze pory roku? - pytam bo mam wieczne problemy z zatokami :confused:

tomas011 02.07.2012 23:49

gogle
 
Rzeczywiście napisałem trochę nie na temat ...:P

Ale teraz już będzie na temat :) Udało mi się dostać robakiem kilka razy owszem ale jakoś nie często i to nie boli zauważalnie, z tymi co mają różne żądła nie miałem do czynienia lub ginęły w starciu...., natomiast już kamieniem z koła samochodu w polik trzyma parę godzin . Zdarzyło mi się to raz na jakies 20 tys km...
W upał jest super - chłodno (przejazdżka w szczękowcu z szybą ostatnio na zawsze wyleczyła mnie z tego rozwiązania).

W nie upał sprawę załatwia dobrze na usta zaciagnięty BUFF (taki komin)

W zimno sprawę załatwia kominiarka

Pierwsze 15 minut w deszczu co prawda było szokiem bo wydaje się że w poliki wbijają się igiełki, ale jakoś się przyzwyczaiłem i teraz nawet nie zatrzymuję się na najbliższej stacji ....Jakiś tam dyskomfort jest ale podobno nikt nie mówił że lekko będzie....

Reasumując : moja zakurzona szyba leży w garażu i raczej już nie zmieni miejsca swego pobytu... Jak DLA MNIE kask z daszkiem i gogle to jest TO!

anax 25.02.2013 00:34

Gogle do shoei hornet M
 
Hej staram sie dobrac jakies rozsadne gogle do tego kasku. Ma niestety wizjer nieco mniejszy niz inne typowo crossowe kaski. Probowalem progripa, w ogole nie przylega do twarzy. Przetestowalem scott mx hustle- jest juz lepiej ale nadal od spodu kolo nosa jestem w stanie wsunac palca czyli szpara jest. W sklepie mi powiedzieli, ze w sumie ta szpara nie przeszkadza ale jakos nie jestem przekonany. Primo po pierwsze kurz sie bedzie dostawal,a secundo po drugie podczas oddychania- mimo moim zdaniem antigoga- szybka moze parowac.
Przetestowalem tez dzieciece-juniorskie rozmiary ale niestety widocznosc pogarsza sie o 50% :)
Jestem laikiem w offie i sprzecie ale po paru jazdach wiem ze gogle by sie przydaly, a nie chcialbym zmieniac kasku.
Jak myslicie, na co zwrocic uwage? Czy rzeczywiscie to lekkie nieprzyleganie w okolicy nosa moze byc problemem? A moze ktos jezdzi w hornecie z goglami, koniecznie rozmiar M.
Pozdrawiam
Anax

matjas 25.02.2013 07:42

Cytat:

Napisał anax (Post 294960)
W sklepie mi powiedzieli, ze w sumie ta szpara nie przeszkadza ale jakos nie jestem przekonany.

i słusznie bo bzdury mówią.
musisz mierzyć sam - każdy ma inny kształt ryjka i to co jednemu pasi innemu nie musi.
jeśli masz taką szparę na dole to stawiam, że gogle obsuwają sie w tym kasku za nisko i opierają się zbyt mocno o kość nosową.

chankrymski 25.02.2013 19:13

Dołączam się do pytanie. Jakie google w hornecie, rozmiar M. Zastanawiam się czy nie kupić drugiego kasku, bo faktycznie pole widzenia trochę mniejsze niż w typowym enduraku. Chyba, że znajdę odpowiednie gogle.
Rambo chyba tak jeździł. Przynajmniej w Gruzji 2011. Do tablicy!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.