Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Suzuki Vitara krótka czy w longu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33680)

WojtekBBI 23.11.2018 10:10

Suzuki Vitara krótka czy w longu
 
Witam. Wierci mnie w du... zeby kupic se taka mniejsza
taranowkie. Sprzet raczej do spokojnej jazdy nie palowania w błocie. Raczej wolalbym wersje long bo liczę że można się wtedy kimnac na pace.
Proszę o opinię, zady I walety.

Emek 23.11.2018 10:26

Bierz długą. Krótkie telepie, skacze i różnica w komforcie jest ogromna. Do tego jak piszesz, można na kimę wykorzystać. Krótka ma bodaj 2,2 m między kołami więc nędza.

ŁukaszBIA 23.11.2018 10:31

Mam w rodzinie krótką i auto jest świetne. Kupione tutaj z przebiegiem 380k, w chwili obecnej pół bańki i jeździ bezproblemowo. Zawiecha i napędy solidne i trwałe. Krótka wersja o ile dobrze kojarzę jest 4 osobowa i niestety ciasna jak cholera. Jeśli znajdziesz długą to nie ma co się zastanawiać. Mogę tylko polecić.

strobus1 23.11.2018 10:46

Cytat:

Napisał ŁukaszBIA (Post 612736)
Mam w rodzinie krótką i auto jest świetne. Kupione tutaj z przebiegiem 380k, w chwili obecnej pół bańki i jeździ bezproblemowo. Zawiecha i napędy solidne i trwałe. Krótka wersja o ile dobrze kojarzę jest 4 osobowa i niestety ciasna jak cholera. Jeśli znajdziesz długą to nie ma co się zastanawiać. Mogę tylko polecić.

psia budka ciągle żywa ??

bigboykr 23.11.2018 11:22

Jeśli ma być do spokojnej jazdy a nie robienia jakichś mega trawersów, podjazdów, czy zjazdów to bierz długą. Miałem krótką z dystansami na tylnej osi i była mega sprawna w terenie (automacik dawał radę). Teraz tą moją byłą ma Radzikone (a właściwie jego Pani ;) ). Jeśli miałbym brać do spokojnej jazdy to na pewno długa. Krótka nie zapewnia ani grama komfortu, ani kawałka miejsca na bagaż... no chyba, że zrobisz jak ja, kiedy wywaliłem tylną kanapę. Wtedy jest kawałek miejsca na szpeje, ale nic poza tym. Komfortu nie przybywa.

CzarnyEZG 23.11.2018 11:33

Krótka to taczka z napędem na 4 koła.
Gorzej jest tylko w Samuraju.

Da się tym dojechać do Rumunii czy Słowenii ale ludzie w miejscach postoju będą mówili, że jesteś pierdolnięty.

Długa niewiele pomaga (lepszy komfort i odrobinę więcej miejsca - coś jak w Palio albo Escorcie) ale zapomnij o spaniu w środku (z Białej pamiętam, że nie wjeżdżałeś na stojąco na wrotkach pod szafę)

Jak chcesz auto ze spaniem w środku, to minimum Terano2, Pajero lub Galloper i to wszystkie tylko w wersji long.

Afro_BAU 23.11.2018 12:18

Było trzeba szybciej pisać bo sprzedałem grand vitare 2 w cenie twojej świnki KTM. Machnęli byśmy.

Marcin-BB 23.11.2018 13:55

W Bielsku- Białej jest suzuki jimny przerobiony na kampera, z wygodnym miejscem do spania. Nie piszcie więc chłopakowi głupot, że się nie da, bo się da, tym bardziej w wersji długiej.:)
Wojtku napisz do Lupusa, to Ci podeśle zdjęcia swojego wynalazku. Sprzęt sprawdzony w tegorocznej podróży w Pamir.

Mieciek 23.11.2018 14:14

Namiot na dach i spać można.
Ważne żeby zdrowa była bo walka z rudą to temat rzeka.
Ja miałem krótką i drugi raz kupił bym już długą.
Jak wycieczki może w więcej osób to bierz longa.
Jak będziesz robił upalacza żeby wygrać Bałtowskie Bezdroża to bierz krótką.
Długie mają jeszcze V6tki w ofercie.

stanley 23.11.2018 14:14

Tylko długa. W małej bardzo ciasno, podskakuje na każdej dziurze i jest taka ogólnie twarda, bagażnik symboliczny. Polecę też wspomnianego wyżej Gallopera. Nie wiem jaki masz budżet, ale za 10 kupisz długiego, w środku naprawdę dużo miejsca. Tylne siedzenia mają regulację oparcia (nie wiem czy vitara ma takie cuś), co pozwala znaleźć wygodną pozycję nawet dla osoby o 190cm wzrostu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.