Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Tajlandia - Birma - Malezja - Tajlandia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21884)

jorge 25.08.2014 11:43

Tajlandia - Birma - Malezja - Tajlandia
 
Cześć. Jakoś tak zupełnie przypadkiem wyszło, iż znaleźliśmy się ponownie w Azji...
4 członków, 4 plecaki, 4 bilety i .... reszta szyta na miejscu, z lokalnego materiału, najtańszego w zakupie :D.

O to najszybsza relacja z wyjazdu. zacytuję twórcę filmu:

"Szliśmy, szliśmy, szliśmy, skakaliśmy, tańczyliśmy. Szliśmy przez Wiedeń, Bangkok, potem całą Birmę z północy na południe. Potem Malezję przez Kuala Lumpur na północ do wysp Perhetiany i dalej przez Tajlandię na północ z powrotem do Bangkoku, aż doszliśmy do Berlina. Trwało to 32 dni i w skrócie wyglądało tak:"

(Produkcja: BSM&HH).



W ziemię być może uda mi się dopisać resztę ;).

PS

Piwo - kto pierwszy odgadnie etymologię nazwy teamu ;)

Pozdrawiam - Jorge.

7Greg 25.08.2014 12:26

Cytat:

Napisał jorge (Post 393269)
Piwo - kto pierwszy odgadnie etymologię nazwy teamu ;)

Sprawa jest prosta. Wszyscy mieliście czarne sprzęty :D


Czekam na dalszy opis i nie wymiguj się
:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

Fihu 25.08.2014 12:39

Fajnie sie ogląda - czekamy na nieco dłuższy opis ;)

jorge 25.08.2014 14:57

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 393275)
Sprawa jest prosta. Wszyscy mieliście czarne sprzęty :D


Czekam na dalszy opis i nie wymiguj się
:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

Odpowiedź nietrafiona, ale i tak masz piwo za próbę zacną ;). Szukać trzeba w telewizyjno-drobiowo-alkoholowej przyczynie :D.

lena 25.08.2014 18:13

Jerzyk :), fajnie się zapowiada. Sprężaj się, bo do zimy daleko :D.

Sub 25.08.2014 19:12

Fajny filmik, chociaż do pełni szczęścia brakuje tylko motocykli :Thumbs_Up: Co do konkursu to Black Keys jak nic maczało w tym palce...;)

jorge 25.08.2014 20:58

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał SUb (Post 393329)
Fajny filmik, chociaż do pełni szczęścia brakuje tylko motocykli :Thumbs_Up: Co do konkursu to Black Keys jak nic maczało w tym palce...;)

Lenka - póki co niestety nie mam kompa aby zdjęcia chociażby przejrzeć - tablet i telefon nie dają rady :(.

SUb - nie jednak nie zespół (chociaż w latach 70- tych był BC - ale to nie to. Jest taki Program TV - od niego się zaczęło. Moto będą i to offowe ;) (filmik z założenia miał być o chodzeniu).

Co do samej opowieści...

Wstępniak będzie.

Relację dedykuję Lenie i Wojtkowi - za Porto :bow:. Może to nie Bursztynowa Komnata - ale zawsze to jakieś rozwiązanie "tajemnicy" - tutaj: mojego małego przebiegu w Afryce :).

START.

2012. Mija kolejny rok życia... Rozpakowuję graty po powrocie z Kambodży i jak każdy z nas myślę o jednym - GDZIE, JAK i KIEDY DALEJ. Codzienne wstawanie do pracy męczy...pomysł - zmiana jej. Kilka tygodni później w nowej pracy:
...
- Czy ma Pan jeszcze jakieś oczekiwania od korporacji? - Padło kurtuazyjne pytanie.
- Tak jedno.
- twarz przyszłego pryncypała oblała się zdziwieniem...: - Jakie ?
- Potrzebuję raz w roku wolnego przez miesiąc.
- zdziwienie adwersarza wzrosło: - miesiąc ?? To sporo jak na nasze standardy, zobaczymy co się da zrobić...


Wiem jedno po Azji chcę Ameryki Południowej!! Kolumbia, Ekwador, Boliwia, Peru, Chile - Kolejność losowa.
W naszym (mało komu zrozumianym) stylu planujemy wyjazd na następny rok. Październik 2013 - impreza. Lekko oderwany od realiów świata dostaje SMS od przyjaciółki: Są tanie loty do.... Birmy, na miesiąc". Nie wiem ile Boliwii jest w Birmie, ale stępiałym od napitków ruchem dłoni piszę SMS do już zaprzyjaźnionego szefa - odpowiedź szybka: "€žJedź! Poradzimy sobie"€.

Kupujemy bilety... dowiaduję się, że wylot w kwietniu 2014... Powrót w Czerwcu! Poczekamy sobie :D. Jak się okazało była to najłatwiejsza z czynności przed wyjazdem... Bo teraz rozpoczyna się przygoda z ...wizami...

wojtekm72 26.08.2014 07:47

Wreszcie jakaś relacja :brawo:.
Ale rozgrzeszenie dostaniesz dopiero jak skończysz swą opowieść :).
I się nie oszczędzaj :drif:.
Sprawdź ile zdjęć i słów w swojej relacji zamieściła Lena.
Także się nie oszczędzaj. Na pewno masz dostęp do aparatu i komputera :).

jorge 15.09.2014 17:22

Party dwa.
 
2 Załącznik(ów)
Po walce z pytaniem „jak?” nadajemy paszport, na odzew w FAT Fazzika . Jak się później wielokrotnie okaże nieoceniona jest pomoc tej zacnej postaci. "€žPacz Pan z€“ Niemiec, a dobry !"€“ chciałoby się rzec.

Birma zaczęła występ w "Mam talent"€ -€“ wydanie "€žreal"€ od procesu uzyskania wlepki, zwanej wizą.

Tu relacja Fazika, po długim oczekiwaniu na uzyskanie paszportów (może długie ale warto ;) ):
Dzień Dobry. Uprzejmie donoszę. Dzwoniłem do Faziego. Przebieg nagrania:
Ja. Część - dzwoniłeś do mnie, nie mogłem gadać oddzwaniam...
Fazzi: Cześć. No jest problem .... (cisza dość długa...)...
J: co się stało ????!!!
F. No jest kłopot...
J: Z papierami ???!!
F: Problem jest...Afryka mi dopiero za drugim razem odpaliła ...
J: Fazzzzzziiii bo Ci jebnę !!!!!!!!!!!!!!!!
F: [śmiech]
F; spoko stary. mam papiery w ręku, właśnie wychodzę z ambasady. jest jedna sprawa...
J: Co tam ?
F: Potwierdź mi nazwiska.
J: co ?
F: no potwierdź mi nazwiska, bo nie wiem czy to wasze paszporty.
J: co kurwa ?? jak to ??
F: no normalnie. fajna ambasada. wchodzę - dzień dobry (spotkanej pani). -Dzień dobry. -Przyszedłem po paszporty -jakie ? - no te co składałem -skąd? -jak to? (nie ma kwitu do odbioru) - no z jakiego kraju? - z Polski - aaaa to pan pójdzie za mną....
F; pani idzie do kanciapy ze szczotami i kiblem, wyjmuje kartonik - pan se wybierze....wybieram i znajduje 4 z RP. - to te ? - tak te., po chwili jednak dzwonie do Ciebie, jorg podaj mi nazwiska bo tylko twoje pamiętam.
J; no co ty ale jaja
F: no mam 4 sztuki - czytam:
- Marek ...
J : co ?? (miał być Krzysztof)
F:
- Marek Krzysztof..
- Hanna S.
- Jerzy S.- jorg
- no i 4 ale tego nie pamiętam.... Beata Edyta ....
J: hahah "Edyta"
F; no Edyta m-s.
F: Pani wydała papiery bez żadnego kwitu ode mnie !
J: super
F: jutro / w poniedziałek wsadzam do paczki i ślę pocztą jako paczka 1/2 ceny listu to kosztuje
J: aby dotarło...."

Mamy więc nadane z dość oryginalnego domku, zwanego ambasadą Birmy w Berlinie, przesyłkę. DHL,€“ jak to w "€žFazzikowie"€ przesyła do PL w ciągu dwóch dni.
WER (Węzeł Ewidencyjno - Rozliczeniowy) Wyry odbiera 17.04 i przekazuje do WER Warszawa, tego samego dnia.
I tu się zaczyna nasza opowieść:
Czekam do 22.04. Dzwonię. Dostaje pierwsze 6 numerów. Dodzwoniłem się na 6. Zostałem przekierowany na 3 następne. Po 4 godzinach kręcenia na 2 komórki i stacjonarny dostaje 4 nowe numery
Wykonałem około 30 prób połączeń. Maile.

Zaczynam dostawać nerwicowego skurczu prawej dłoni ...

Jadę do WER Warszawa (po pracy, na głodniaka, mało tolerancyjny).

W tzw. Międzyczasie odczytuje w sieci:

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,nikt...categoryId=496

Bareja miałby gotowy scenariusz.

Wchodzę do środka. Cieć (bo na miano ochroniarza nie zasłużył) leje z obecnych zebranych. Zorientowałem się, że nie jestem sam. Wysyła ludzi do słupa "€ždzwońcie sobie tam"€ . Oczywiście nie ma to sensu - mam ten nr. To jeden z 20...

Kolejka się wydłuża, nerwowość rośnie. Idziemy z zapoznanym już Patrykiem do biura... obchodzimy je w poszukiwaniu kogoś władnego. On drogą oficjalną,€“ ja w gajerze €žna "wydrę"€. Obchodzimy pół biurowca. Zachodzimy do gabinetu dyrektora (bez dyrektora, ale na wypasie). W końcu udaje się znaleźć szefową kadr. Po 20 minutach negocjacji godzi się obdzwonić linię przesyłową i wymienić tego barana z bramki śmiejącego się z ludzi.

Chwilę potem w WER, recepcja.

- ludzie idzie jakaś baba z paczką€ !!!!!

20 osób razem: "€žmoże to moja!€"
Pani o wyrysowanej obojętnością twarzy: €žPani Kowalska to...€ Szczęściara wylosowała numerek ...

Przepchnięty i nieugięty, przyklejony do lady pytam:
- a z Niemiec paczki Pani nie ma ?
- co ?? Z Niemiec ??!!€
- no z Niemiec - taka z naklejkami DHL.
- DHL€“ a Panie z Niemiec ...z Niemiec - to nie mamy. Jakby z Austrii to co innego, z Austrii to mamy jedną, ale z Niemiec, z Niemiec to niema...€
- ale musi być (powołuje się, na numer i dyrektorkę oraz fakt, że mi potwierdzono, że jest -€“ oczywiście lekko naciągam fakty.
- pójdę sprawdzę, ale Panie nieliczyłabym ...."

Znika. Przychodzi po chwili inna.

Taki sam wstęp. Odpowiedź: Pani zamyślonym wzrokiem patrzy w lewo i odpowiada:

"€ž- z Niemiec ? Z Niemiec tam jest jedna...€ I tu ruchem strzelistym wskazuję lewą stronę sobie wiadomego celu. Po czym szybko odchodzi...

Po ok 40 minutach przychodzi Pani nr 1 (*po drodze były jeszcze 2 inne i jeden Pan, w ciągu bagatela 5 godzin).
Niesie paczkę z naklejką DHL!!! Szczęście moje nie zna granic, tylko paczka nie do mnie należała. Po następnych 30 min. ponownie €- tym razem moją ! :)

Załącznik 50004


Paczka była ciężka, aby nie spadła z linii rozdzielczej. Nie pomogło to...€“ odszkodowanie za zaginioną to tylko 100 zł, więc moja paczka znalazła się w sekcji "zaginione". Po chwili dotarło do mnie, że jest rozerwana w całym boku sięgam ręką do środka -“ nic nie ma!! Po nerwowej machninie dłoń i przy latających wokół mnie resztach kartonu, odnajduję niewidoczną czarną teczkę na dnie, w teczce paszporty, a w nich wizy! Same wizy wyglądają jak kopie ostatniej strony paszportu, wiec w pierwszej chwili myślałem, że ich nie ma :D.

Ciekawostka jak puenta:
"€žMail z poczty po tygodniu od wyrwania paszportów:

Szanowny Panie,
Jak wynika z systemu śledzenia wskazana przesyłka w dniu 22.04.2014r. została przygotowana do doręczenia. Więcej informacji na chwilę obecną nie posiadamy.
W zaistniałej sytuacji losy przesyłki można wyjaśnić na drodze reklamacji. Prawo wniesienia reklamacji przysługuje nadawcy w kraju nadania.
Z poważaniem,
Magdalena K.
Prosimy o zachowanie ciągłości korespondencji ( RE, Odpowiedz nadawcy ). Pozwoli nam to prawidłowo odnieść się do Państwa problemu i udzielić tym samym wyczerpujących odpowiedzi.
Uwaga: dane osobowe pracowników udzielających odpowiedzi podlegają ochronie zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych - (tekst jednolity Dz.U z 2002 r. Nr 101 poz. 926)
Poczta Polska S.A.
Centrum Obsługi Finansowej

Wydział Koordynacji i Wsparcia Operacyjnego
Dział Contact Center"

End of Party dwa.

Reszta będzie szybsza :D.

Rojek 15.09.2014 20:54

O żesz... ciekawie będzie :) :lukacz:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.