Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Analogowy wskaźnik/czujnik ciśnienia oleju w RD07 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28920)

CzarnyCzarownik 07.04.2017 11:53

Analogowy wskaźnik/czujnik ciśnienia oleju w RD07
 
Chciałbym wstawić kilka czujników do afryki. O ile mam już zaplanowaną część, to nie wiem gdzie mógłbym podpiąć czujnik ciśnienia oleju. Są dostępne podkładki pod filtr oleju, które mają przewidziane miejsce na czujnik temp i ciśnienia oleju, ale średnio mi się to podoba. Jest w afryce jakieś miejsce do pomiaru ciśnienia oleju, gdzie mógłbym wkręcić taki czujnik albo ktoś ma inny pomysł?

sluza 07.04.2017 13:22

A na ch...uj to? Że tak się zapytam

szynszyll 07.04.2017 13:35

Zaskocze Cie! W afryce jest juz... czujnik cisnienia !!!

Po co Ci inny?

pincet 07.04.2017 15:02

Może niebiesko ledowy indygo podświetlany wskaźnik ciśnienia oleju? Lub doładowania:]

szynszyll 07.04.2017 15:24

najmadrzej rozwiazala to yamaha w swoich starych modelach. po przekreceniu kluczyka zapalala sie na sekunde lampka OIL LEVEL by pokazac kierowcy ze nie jest spalona. nastepnie jezeli poziom oleju w misce byl prawidlowy lampka gasla. zapalala sie podczas pracy silnika ponownie gdy poziom oleju byl zbyt niski ale nie beznadziejny dla silnika. w dwusuwach taka lampka informowala o braku oleju do mieszanki.

kontrolka cisnienia oleju - a wlasciwie jego braku - informuje nas zasadniczo o tym, ze jestesmy w czarnej dupie i wlasciwie nic juz nie poradzimy. zadne dolewanie czy inne gusla nie naprawia sytuacji :( magistrala stracila czemus tam cisnienie i pozostaje dzwonic po lawete...

bicio 07.04.2017 15:32

W AT jak miga kontrolka od ciśnienia to znaczy że trzeba dolać 1,5L oleju - sprawdzone :D

edyta: kurde a może to były 2L, nie pamiętam :D

zbys 07.04.2017 15:34

Jesli analog, to w miejsce czujnika wkrecasz przejściówke na przewód, na koncu dajesz wskaznik i gotowe :)
W mojej ktos tak kiedys zrobił ale jak wyje....m i urwałem to juz nie mam ani wskaznika:mur: ani kontrolki

CzarnyCzarownik 07.04.2017 15:50

Byłem ciekaw czy poza oryginalnym czujnikiem nie ma innego miejsca połączonego z magistralą olejową. Czujnik oryginalny jest ok, daje nam informację czy ciśnienie przekracza pewien próg (jest olej, pompa działa). Chciałbym dołożyć analogowy aby móc w jakiś sposób przeliczyć i otrzymać wartość ciśnienia i wyświetlić sobie na interfejsie użytkownika. Wkręcanie w miejsce oryginalnego czujnika rozdzielaczy i ciągnięcie kabli jest jeszcze gorszym rozwiązaniem niż podkładka pod filtr oleju.

jorge 07.04.2017 16:00

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 526234)
Zaskocze Cie! W afryce jest juz... czujnik cisnienia !!!

Po co Ci inny?

Szynszyl a nie jest czasem tk, że jak w Afrze się zapali czujnik to już jest za późno ... było o tym na forum mowa kilka razy.

szynszyll 07.04.2017 16:09

Dokladnie to napisalem wyzej Jorge :) czerwona kontrolka powinna miec dodatkowo ksztalt krzyzyka :)

Analogowy to znaczy jaki? Taki na miedzianej rurce ze wskazowka? Bo nie lapie. Czy elektroniczny analogowy? Gdzie w afrze jest 'interfejs uzytkownika'?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.