Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hardware (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Nawigacja do 800zł. Garmin 64? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37110)

Ciaman 19.04.2020 11:37

Nawigacja do 800zł. Garmin 64?
 
Witajcie, szukam nawigacji do moto do 800zł. Wymagania to pancerność i niezawodność oraz obsługa kierownika na trasach typu TET i rejonach Wschodu czy Afryki. Ciężki OFF mnie nie interesuje.

Z tego co widzę to od paru lat Garmin 64 jest polecany i chyba przez wielu wciąż używany. Ale mamy 2020 rok - czy nadal warto je kupić? Jeśli tak to czy duże są różnice między wersjami (s, st, x, itp) i która powinna mnie interesować? Jak wygląda temat wgrywania, dostępności, obsługi map krajów wschodnich i Afryki?

Jeśli nie używane 64, to co?

Afro_BAU 19.04.2020 12:59

Mapy masz dostępne płatne i bezpłatne na open street map. Jak się uprzesz i poszukasz to te płatne też można znaleźć "bezpłatnie", ale nie namawiam do złego ;) garmina posiadam i chwalę na wszystkich odpustach. Obsługa guzików w rękawicach jest bezproblemowa jeśli nie jeździsz w zimowych spawalniczych. Co do różnic to sprawdź po prostu na stronie garmina. Wyświetlacz chodź mały to dla mnie wystarcza i jest dobrze widoczny w słońcu. Po połączeniu z komputerem szykujesz sobie tracki lub wrzucaj gotowe. Sama opcja "najkrotszy dystans" w połączeniu z "jazda motocyklem" daje świetne trasy i bardzo często tak jeżdżę.

rumpel 19.04.2020 13:12

Doluz troche i kup uzywke monterre, jestem zachwycony i do tego mapy osmand

Neo 19.04.2020 13:19

Poczytaj tu:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33810

Tomas_XRV 19.04.2020 13:20

A taki android w monterrze potrafi zamulić/zawiesić się?

Neo 19.04.2020 13:22

Dokleję jeszcze jeden temat do poczytania:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36415

tadzik 19.04.2020 13:24

Cytat:

Napisał Afro_BAU (Post 677968)
Sama opcja "najkrotszy dystans" w połączeniu z "jazda motocyklem" daje świetne trasy i bardzo często tak jeżdżę.

W jakim programie? Open street map? Możesz rozwinąć?

rumpel 19.04.2020 13:25

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 677974)
A taki android w monterrze potrafi zamulić/zawiesić się?

Na garminie jak masz za duzo map to pierwsze odpaleni troche trwa, mam go za krotko jeszcze aby cos wiecej napisac. Osmand na tym smiga az milo.

Neo 19.04.2020 13:37

Cytat:

Napisał tadzik (Post 677976)
W jakim programie? Open street map? Możesz rozwinąć?

OSM to baza, mapa, a nie program. Chodzi o wbudowany w niektóre Garminy algorytm układania drogi pod motocykle. To cecha nie tylko typowo motocyklowych nawigacji tego producenta ale ciężko znaleźć informacje w których modelach ta funkcja jest w systemie...

Nie jest to rozbudowana funkcja, jedynie wskazujesz że poruszasz się motocyklem. Algorytm dobiera drogi kręte (nie ma możliwości stopniowania), boczne, stara się omijać autostrady czy ekspresówki i krajowe, zależy od jakości mapy którą wykorzystamy - można trafić głęboko w las, nie zawsze zgodnie z intencjami. Ale to nie wina urządzenia, a twórców danej mapy i dokładności zakodowanych w niej informacji.

Sama obecność danej drogi na mapie to tylko część sukcesu. Istotne są kwestie związane z jej prawidłową klasyfikacją. Często drogi szutrowe, między polami dostają taką samą kategorię jak podobne odcinki pokryte asfaltem. A to tylko jeden przykład.

Ale funkcja motocyklowa Garmina jest rzeczywiście bardzo fajna, w rejonach gdzie jest sporo dróg bocznych potrafi bardzo ciekawie poukładać przejazd.

Ciaman 19.04.2020 15:01

Cytat:

Napisał Afro_BAU (Post 677968)
Mapy masz dostępne płatne i bezpłatne na open street map. Jak się uprzesz i poszukasz to te płatne też można znaleźć "bezpłatnie", ale nie namawiam do złego ;) garmina posiadam i chwalę na wszystkich odpustach. Obsługa guzików w rękawicach jest bezproblemowa jeśli nie jeździsz w zimowych spawalniczych. Co do różnic to sprawdź po prostu na stronie garmina. Wyświetlacz chodź mały to dla mnie wystarcza i jest dobrze widoczny w słońcu. Po połączeniu z komputerem szykujesz sobie tracki lub wrzucaj gotowe. Sama opcja "najkrotszy dystans" w połączeniu z "jazda motocyklem" daje świetne trasy i bardzo często tak jeżdżę.

Co do różnic, których można się doczytać w internecie to jedyne czego jestem pewny to cena, natomiast różnice w danych technicznych nie były takie łatwe do wyłapania, a jak już znalazłem to nie mam pojęcia jakie mają dla mnie - laika znaczenie :mur:, więc zapytam: czy sensory (S) są przydatne/niezbędne? Czy wersja T posiada jakieś mapy które będą przydatne, a nie będę ich w stanie samodzielnie wgrać? O wersję X to nawet nie pytam, bo z tego co widzę to nie istnieje na rynku wtórnym, chyba kiepsko u nich z marketingiem, bo też nie wiem za co te pare stówek trzeba dopłacić... Za dodatkowe 4Gb pamięci i Galileo...?

Czy da się tracki zrzucić z telefonu? BT albo kablem? Domyślam się, że układanie trasy na 64 to :mur:

Cytat:

Napisał rumpel (Post 677971)
Doluz troche i kup uzywke monterre, jestem zachwycony i do tego mapy osmand


Jak narazie wydanie czterocyfrowej kwoty za urządzenia które będzie mi pokazywało strzałkę mocno wykracza poza granice mojego psychicznego komfortu...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.