Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Zapisywanie wytyczonej trasy w OsmAnd+ (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38058)

kdf 07.09.2020 22:27

Zapisywanie wytyczonej trasy w OsmAnd+
 
Zainstalowałem OsmAnd+ w wersji 3.7.4 i jedyny sposób jaki do tej pory znalazłem na zapisanie trasy to zapis w pliku GPX. Niby wszystko OK ale każde zboczenie z trasy (np. zjazd na stację benzynową) skutkuje tym że nawigacja kieruje mnie na początek trasy. Sytuacji nie zmienia nawet przejazd przez kolejny punkt pośredni. Czy jest inna metoda zapisu wyznaczonej wcześniej trasy? Może da się tak skonfigurować by widząc że zbliżam się do następnego zdefiniowanego punktu, po prostu kierowała mnie dalej zamiast zawracać.

Ciaman 08.09.2020 15:17

Na pewno się da. Jeszcze nie jestem biegły w odmętach opcji tej apki ale spróbuj może pogrzebać nawigacja>opcje>nawigacja>mapa podczas nawigacji>przyciąganie do drogi albo

Parametry trasy> minimalna odległość do ponownego wyznaczenia trasy

Mam oba ustawienia fabryczne i pierwsze jest włączone, drugie 120m i jest git aczkolwiek szkopuł może tkwić gdzie indziej...

redrobo 08.09.2020 16:32

Zastanawiam sie czy wogole warto zapisywac wyznaczona trase... skoro nie trzymasz sie jej to pozwol nawigacji przeliczyc trase po zjechaniu z wczesniej ibranej.

kdf 08.09.2020 21:30

Cytat:

Napisał redrobo (Post 696487)
Zastanawiam sie czy wogole warto zapisywac wyznaczona trase... skoro nie trzymasz sie jej to pozwol nawigacji przeliczyc trase po zjechaniu z wczesniej ibranej.

Niby tak. Ale jeżeli chcę sobie polatać po szutrach, wyznaczę trasę (generalnie bez konkretnego celu) by się nie zgubić na jakimś zadupiu i zrobię to wcześniej, to muszę ją zapisać, albo nie wyłączać programu aż do zrealizowania planu.

concer 10.09.2020 09:15

osmand na telefonie
 
Mam pytanko czy da się zainstalować osmand na komputer, chodzi mi o zaplanowane trasy i przerzucenie jej na telefon . Do tej pory korzystam z google mapy zapisuje ją w maps to.gpx i przerzucam ją na telefon tylko że mapy google jeżeli chodzi o drogi leśne są ubogie na moje oko jest najwyżej 10% dróg . Może jakaś podpowiedz o jakimś innym programie do planowania trasy na kompie z możliwością przerzucenia na androida.Z góry dziękuje za podpowiedz

Emek 10.09.2020 09:19

Alltrails będzie pomocne.

redrobo 10.09.2020 10:02

Cytat:

Napisał kdf (Post 696521)
Niby tak. Ale jeżeli chcę sobie polatać po szutrach, wyznaczę trasę (generalnie bez konkretnego celu) by się nie zgubić na jakimś zadupiu i zrobię to wcześniej, to muszę ją zapisać, albo nie wyłączać programu aż do zrealizowania planu.

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Ukladasz sobie traka np rano w namiocie z pomoca telefonu lub tabletu... ja uzywam do tego narzedzia "mierzenie odleglosci" z przyciaganiem do sciezek... robie tracka i zapisuje go jako GPX. Nawigacja - gdzies tam do jakiegos celu moze odbywac sie z przyciagnieciem do otwartego GPX lub bez jego uzycia. To dwie odrebne sprawy.

kdf 13.09.2020 20:15

Dzięki za nowe informacje. Sorry za tak późną odpowiedź, ale właśnie wróciłem ze zlotu forum VTX. Wygląda bardzo obiecująco i pewnie jutro wypróbuję w trasie. Wytyczanie jest bardzo fajne (nie miałem pojęcia o takim sposobie). Zobaczymy jak się będzie zachowywać jak zjadę z wytyczonej ścieżki. Czy będzie się starał mnie wrócić do miejsca gdzie z niej zjechałem, czy pokieruje mnie do najbliższego miejsca by na nią wrócić (nawet jeżeli pewnego odcinka bym tą trasą nie przejechał).

Dzisiaj wytyczyłem małą traskę po mieście i nadal kicha. Trasa wytyczona (za pomocą "zmierz odległość"), zapisana jako plik GPX i jak tylko zjechałem z trasy próbowała mnie pokierować do miejsca z którego zjechałem. W momencie wjechania na trasę w innym miejscu pokazywała na zmianę kolorową strzałkę wskazującą następny manewr wzdłuż trasy i szarą która kierowała do miejsca w którym zjechałem z trasy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.