Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Usunięcie ABS tył (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33404)

Cezar3 29.10.2018 22:23

Usunięcie ABS tył
 
A po cholerę to trwałe usunięcie abs'u z tyłu?
To się wyłącza.
Czuć po planach, że zima już za rogiem :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

CzarnyEZG 30.10.2018 06:18

Mada - masz już ten zintegrowany układ hamulcowy, że jak hamujesz nożnym, to przód też hamuje? (w innej marce mam taki i zastanawiam się jak to rozpiąć)

madafakinges 30.10.2018 08:49

Dla mnie abs z tyłu to upośledzenie jazdy na moto, nie mogę sobie nadrzucić tyłu, a nie daj boże jak parę razy zapomniałem wyłączyć go na szutrach czy w terenie:vis:

Afra nie ma dual cbs. Takie heble ma np. varadero.

Prosta sprawa wywalasz wszystkie przewody i dajesz jak w normalnym moto, od pompy do zacisku i tyle.

Emek 30.10.2018 09:10

Skoro ten układ już funkcjonuje to wydaje mi się że drobna modyfikacja powinna załatwić sprawę. Podpiąć przełącznik który niezależnie od zapłonu będzie rozłączał układ ABS na tyle. Raz wyłączasz i masz stale off lub on.

Dubel 30.10.2018 09:18

Cytat:

Napisał Emek (Post 608712)
Skoro ten układ już funkcjonuje to wydaje mi się że drobna modyfikacja powinna załatwić sprawę. Podpiąć przełącznik który niezależnie od zapłonu będzie rozłączał układ ABS na tyle. Raz wyłączasz i masz stale off lub on.

To raczej nie takie proste jak by moglo sie wydawac ;)

Emek 30.10.2018 09:25

Wyłącznikiem dla tej funkcjonalności jest wyłącznik zapłonu po kluczyku bo kill switch chyba nie dezaktywuje ABSu (nie sprawdzałem). Nie znam się na elektryce ale w teorii to proste :D choć wiadomo, że w praktyce to może być różnie.

madafakinges 30.10.2018 09:26

Plan jest taki żeby zaślepić wyjście od pompy abs na tył i dać przewód pompa-zacisk bezpośredni i to w czerwonym kolorze żeby jeszcze lepiej hamował;)

Dubel 30.10.2018 09:38

No i to wydaje sie byc jedynym slusznym rozwiazaniem jesli chcesz miec na stale odciety ABS na tylnim kole. W innym przypadku by zrobic to na zasadzie wylacznika elektronicznego bylo by spore wyzwanie, mozliwe ze z koniecznoscia programowania sterownika.
Pytanie tylko co na to ubezpieczyciel powie w razie w? Po wycieciu ABS z tylnego kola lamiesz podstawy homologacji :)

madafakinges 30.10.2018 09:48

Nie będzie się świecić kontrolka... a nie wierze że będą sprawdzać którędy idzie przewód hamulcowy...

CzarnyEZG 30.10.2018 10:02

Mada - ale jaki jest sens takiej modyfikacji?
Jeżeli chciałbyś całkowicie wywalić ABS w celu zejścia z wagi - rozumiem.

Jeżeli tył jest odłączany opcjonalnie, to po co go odłączać na stałe? Boisz się zawodności układu załączania?

ps: w tym dualnym układzie pompa na tył i przód jest jak w ludzkich motocyklach?
Nie wiem, czy któraś (ta uruchamiana nogą? ) nie jest większa, żeby obsłużyć tył i przód.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.