Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Kończy się prąd, ładowanie jest - RD07 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6625)

jackhammer 24.05.2010 11:55

Kończy się prąd, ładowanie jest - RD07
 
Niedawno kupiłem RD07kę (ma instalację na 2 światła przednie równocześnie, poza tym żadnej dodatkowej elektryki), przejechałem 10km, poszedłem na kawę, wracam i nie mogę odpalić. Sprawdziłem miernikiem, pół akumulatora. Podładowałem prostownikiem, odpalił bez problemu. Wracam do domu, po jakichś 9km prąd się skończył, moto zgasł w czasie jazdy. Dotoczyłem go do domu, podładowałem godzinkę, pali bez problemu. Sprawdziłem ładowanie - jest, utrzymuje się na jałowych obrotach i na 4-5krpm tak samo około 14V. Akumulator jest stary, ale wygląda na sprawny, Afryka po kilku dniach stania w garażu odpala spokojnie.
Mieliście coś takiego? Gdzie może być problem?

jorge 24.05.2010 12:07

Cytat:

Napisał jackhammer (Post 116573)
Niedawno kupiłem RD07kę (ma instalację na 2 światła przednie równocześnie, poza tym żadnej dodatkowej elektryki), przejechałem 10km, poszedłem na kawę, wracam i nie mogę odpalić. Sprawdziłem miernikiem, pół akumulatora. Podładowałem prostownikiem, odpalił bez problemu. Wracam do domu, po jakichś 9km prąd się skończył, moto zgasł w czasie jazdy. Dotoczyłem go do domu, podładowałem godzinkę, pali bez problemu. Sprawdziłem ładowanie - jest, utrzymuje się na jałowych obrotach i na 4-5krpm tak samo około 14V. Akumulator jest stary, ale wygląda na sprawny, Afryka po kilku dniach stania w garażu odpala spokojnie.
Mieliście coś takiego? Gdzie może być problem?

Witaj w klubie.
Ja to mam - teraz Dandy walczy - najpewniej aku szlag trafił - dam znać co i jak. Z tym, że u mnie nawet po pchaniu nic nie dawało - jak powiedział Dandy zapewne w środku aku jest zwarcie.

Inne propozycje:
- alternator - uzwojenie zjarało się
- regler
- zwarcie w instalacji (niewielkie)

Uprzedzam na elektryce znam się jak na transplantacji, więc tylko powtarzam za magikami.

pałeł 24.05.2010 12:16

kup aku :)

jackhammer 24.05.2010 12:28

chyba kupię bo co innego mi pozostało :)

jorge 24.05.2010 12:32

Cytat:

Napisał jackhammer (Post 116581)
chyba kupię bo co innego mi pozostało :)

Możesz pożyczyć od kogoś do sprawdzenia, lub oddać do kogoś kto się zna. Ale jak musisz co chwilę ładować (a jest ładowanie), to dla mnie laika - rada Pałeła - jedyna słuszna.

Roberth71 24.05.2010 12:38

Przerabiałem to w kulki motorach, tak jak piszą wyżej:umowa::Thumbs_Up:, nowe aku zakup

diverek 24.05.2010 12:44

Trochę to dziwne. Skoro prostownikiem owy akumulator da się naładować i można z niego rozrusznikiem odpalić motocykl. To ładowanie podczas jazdy także powinno powodować dodawanie energii do niego a nie ubytek. A powiedz ładowanie masz także z włączonymi odbiornikami? Miałem tak w swojej Afri. Bez odbiorników ładowanie było. Ale wraz ze wzrostem poboru prądu, napięcie w układzie elektrycznym spadało. Wymiana regulatora rozwiązało problem.
Wczoraj, natomiast moja żona pożyczyła od mojego brata Suzuki Maroudera. I nie wiem czy to pod nią padł regler czy trochę wcześniej. W tym przypadku przyczyną był beznadziejnie podłączony akumulator. Przewód masowy był ledwie dokręcony, Czasami stykał, czasami nie. Efektem tego jest spieprzony regulator. I także bez włączonych odbiorników ładuje i daje ok 13,5 V. Ale wystarczy włączyć światła i spada w okolice 12 V. Więc niekoniecznie to zły akumulator jest problemem Twojej Africi. Może być regulator jak i jakaś przerwa, lub słaby styk w instalacji.

pałeł 24.05.2010 13:08

wyjmij aku naładuj
zostaw na 24 godziny
zmierz po tym upływie napięcie na klemach na 100% poszło w dól jak sporo kupujesz aku, bo pewnie jest zasiarczony albo ma zwarcie na celach
a w te 24 godziny przeglądasz wszystkie złączki czyścisz i smarujesz jak zaniedbasz to do aku dokupisz regler jeszcze

podos 24.05.2010 13:59

Podjedz do elektryka niech Ci pomierzy aku takim wielkim miernikiem co jednoczesnie mierzy pojemność (chyba) zwykym miernikie sie nie da. Przerabiałem w Arfi i Aucie - wiek aku. Niby sie ładuje niby prąd ma a pod obciązeniem nieżywy.

jorge 24.05.2010 14:09

Sprawa u mnie się wyjaśniła. Dandiego ocena pierwotna - zwarcie w celach aku (raz zwierały, a raz nie). Nowy aku w drodze :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.