Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kierunek opon anake (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1898)

felkowski 04.11.2008 00:15

Kierunek opon anake
 
Może się to jeszcze komuś przyda. Jak zmieniałem opony to mi się wulkanizator upierał, że strzałka pokazuje kierunek obrotu opony i tak je założył. Może tak jest w większości opon. Tylko, że na tylnym anaku na strzałce jest napisane rear. Sugeruje to, że należało by ją założyć w odwrotnym kierunku. Teraz oglądałem inne opony na których na obu strzałkach jest napisane direction. I jak patrzy się na jodełkę to są w przeciwnych kierunkach na tyle i przodzie mimo, że kręcą się w te samą stronę. Wygląda na to, że nie można wierzyć gumiarzom i przy anakach zakładac strzałką do tyłu czyli tak jak jest na niej napisane. Poprostu jest inaczej niż w autach.

e200g_ 04.11.2008 00:36

Zakładaj tak, jak jest napisane na oponie, strzałka powinna pokazywać rotacje. Przy Anakach, o ile się nie mylę - przód zgodnie z kierunkiem bieżnika, tył pod wiatr:dizzy:,czy jakość tak. W każdym bądź razie ma to być odwrotnie niż by sugerował kierunek bieżnika. Ogólnie to idę po piwo. Wasze zdrowie:zdrufko:.

Mecia 04.11.2008 01:42

Latam na Anakee i założone mam strzałą w kierunku toczenia sie , mój wulkanizator upierał sie ze odwrotnie bo bierznik sie zle układa, ale olałem to i kazałem ustawić tak jak wyzej pisałem. 12 tys km na tych oponach i miodzio, są swietne .

MaRP 07.11.2008 08:21

1 Załącznik(ów)
Żeby rozwiać wątpliwości:
Załącznik 1993

bigos 08.11.2008 18:03

Wydaje mi się, że taki "odwrotny" kierunek pracy przodu jest dlatego, że taki układ bieżnika poprawia wydajność hamowania, co jest odwrotnością przeznaczenia tyłu - napędu. I tej logiki się trzymam ;D

Mroq 08.11.2008 19:34

zakładaj zgodnie ze strzałą kierunu rotacji, pierwszy raz jak założyłem anake to pytałem facia, czy mi przodu odwrotnie nie założył, pokazał mi strzałkę i łyso mi się zrobiło,tak ma być!

Dzieju 08.11.2008 22:51

ja się tam na angielskim nie znam ale słowo rear kojarzy się z "tylna/tył"
a strzałki pokazują kierunek obrotów i to nie podlega negocjacjom.
eh Felkowski taki duży i nie wie do czego strzałki ......

Zoltan 15.11.2008 19:34

Moim zdaniem Rear oznacza, że opona przeznaczona na tył (jakby ktoś miał wątpliwości) a kręcić się opona musi zgodnie ze strzałką

BartekJ 16.11.2008 16:18

I ma być jak szczałki pokazują. A dlaczego? Tylna opona pracuje "ciągnąc", przednia podczas hamowania jest "pchana". Zatem, siły działające na przednią i tylną gumę mają przeciwne zwroty. I bieżniki mają również odwrotne, niby nielogiczne, ukierunkowanie.

Arecki007 20.12.2008 17:57

ja w mojej afri miałem odwrotnie założoną oponę z przodu jak kupowałem...no i mam pytanie Panowie...bo mam z tyłu założoną Anakee w bardzo przyzwoitym stanie natomiast wspomniany przód należy wymienić czym prędzej...i nie wiem czy powinienem wymieniać też na Anakee czy może na jakąś inna oponę?? Będę jeździł głównie bo asfalcie...narazie będę się uczył jazdy na afryce więc nie ma co szaleć w terenie :)
z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.