Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   [Porada] myszy - jak (zdalnie) zwalczyć (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45138)

wojtekk 16.11.2023 07:07

[Porada] myszy - jak (zdalnie) zwalczyć
 
Czołem,

moja córka wyjechała na studia do Holandii i ogromnym problemem są (m.in.) myszy w domach.

Co kupić i wysłać? Jak skutecznie mogę jej pomóc?

bigboykr 16.11.2023 07:25

Kot nie wchodzi w grę? ;)
A na poważnie to tak. Trutek nie używam. Używam żywołapek z allegro (kilka, kilkanaście złotych takie plastikowe, zielone). Na wabika do środka daję kawałek wafla ryżowego Sonko. To jedyna rzecz, która intensywnym zapachem je przyciąga. Potem trzeba wywieźć daleko od domu.
Natomiast jeśli populacja myszy jest duża w okolicy i jest powszechnym problemem to pozostaje tylko trwałe odstraszanie.. dla mnie tylko kot. Wszelkie ultradźwięki itp to nic nie działa.

--
pozdrawiam
Radek BigBoy

Komar 16.11.2023 07:32

Kup jej zwykłą trutkę na myszy Brosa.

Należy ją rozsypać na maleńkich talerzykach/ zakrętkach od słoików i umieścić pod szafką.

Nie wolno za dużo rozsypywać ponieważ myszy wtedy nie zjedzą trutki tylko ją zabiorą i będą ją gromadzić w rożnych miejscach na zapas. Jak trutka zniknie, dosypać kolejną porcję.

Trutki dostępne na rynku, np BROSa, mumifikują myszy.

Ronin78 16.11.2023 08:32

1 Załącznik(ów)
Mieszkanie ze zmumifikowanymi myszami pod szafami jakoś do mnie nie przemawia. Próbowałem w tym roku być "tym dobrym" i narozstawiałem żywołapek, o ile na początku działały, o tyle później myszy znalazły na to sposób, w blaszaku wlazła mi jedna do samochodu i to było przegięcie. Plastikowe łapki to terminatory, zabijają bezkrwawo (szerokie pole nacisku) i skutecznie.

cyryl 16.11.2023 08:52

1 Załącznik(ów)
Lep z brosa jest super skuteczny.

Komar 16.11.2023 08:52

Z racji miejsca zamieszkania mam dużo myszy i wiem co piszę.

mygosia 16.11.2023 19:17

Lepy - skuteczne. Ale trzeba co kilka godzin przeglądać - i jeśli mysz się przyklei, to trzeba ją humanitarnie zabić. Inaczej potrafi długie godziny umierać w męczarniach. Nie polecam

Trutki - myszy się mumifikują, ale nie od razu. Czasem jakaś mucha zdąży znieść w trupku jaja - i po kilkunastu dniach mamy inwazję much. Nie polecam.

Żywołapki i inne bajery z internetu [butelki, wiadra, miski]- niestety mało skuteczne.

Moim zdaniem najbardziej skuteczne i humanitarne są klasyczne łapki, naciągane. Mi się sprawdzają plastikowe - łatwo je można naciągnąć. Natomiast takie starego typu, z drucikiem - czasem ciężko wyregulować. Śmierć zazwyczaj następuje szybko. Co do przynęt - są różne preferencje - wędzona skórka, kawałek kiełbaski, karma kocia....

magneto 16.11.2023 19:48

Też skłaniam się ku klasycznym "myszołapkom" ze sprężyną. (Miałem dawno temu myszy w mieszkaniu - nowy blok, mało zamieszkały, jesień i wyjazd na 2-3 tygodnie). Myszka się nie męczy, nie ucieka i nie ..... potem w innym miejscu. Pytanie, czy TAM to jest legalne ? Bo wiadomo - Europa przez duże E...
P.S. Ja jako przynętę najczęściej stosowałem żółty ser (ale te 30 lat temu to mógł być inny ser, niż dostępne teraz).

Szpilon 16.11.2023 20:38

Od lat stosuję tradycyjne łapki. Szybko i skutecznie. Jako przynęta kawałek suchej kiełbasy.
Na temat innych sposobów nie wypowiem się, nie stosowałem.

DwaMariany 16.11.2023 20:46

Opalony nad palnikiem chleb na przynętę. Tradycyjna łapka drewniana stuningowana tekturką żeby mysz musiała na nią nadepnąć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.