Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Guca 2009 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3460)

Poncki 03.06.2009 11:17

Guca 2009
 
Wybieram się w tym roku ze znajomymi na Guce.
Nie jest to wyjazd motocyklowy ale ogólne informacje mogą się przydać dlatego temat wrzuciłem do podróży.
Mam kilka pytań:

-jak tanio dojechać (najchętniej pociągiem ale słyszałem, że są autokary z Wrocławia do Belgradu za 400 zeta w dwie strony)
-Czy wjazd (w rozumieniu młodzieżowym, nie motocyklowym:))na Guce jest płatny. Orientacyjnie ile.
-Kwestia noclegów. Czytałem, że bez rezerwacji kwatery ni chu chu. Jak jest z namiotami?
-Czy jeśli sobie rozłożę swoje Tipi i zostawię w nim majdan, to jest szansa że nie zmieni on właściciela? Da rade się dogadać i rozbić na czyimś podwórku?
-Jechać na cały festiwal, czy może warte uwagi są tylko 2 dni (które?)
-No i przy okazji ile kosztuje pociąg z Belgradu do Baru i czy podróż faktycznie jest taka fajna (czytałem, że tunele, góry, hulanki i swawola).

Sorki, że tyle pytań... no ale chce się przygotować:)
Z góry dzięki za pomoc.

PARYS 03.06.2009 14:06

Poncki,
A czemu nie moturem?

Jeśli chodzi o tani dojazd to najlepiej stopem a autokary to masz "przejezjde" - np jadące do grecji tu cię może wysadzić. Faktycznie gdzieś ok. 400pln bilet z tego co kojarzę.
Wjazd na Guczę jest bezpłatny.
Rezerwować "twarde" spanie jest na pewno lepiej dużo wcześniej. Masz na stronie informacje na ten temat. Namioty tam widziałem więc chyba można.
Jeśli chodzi o dni, to zależy na czym ci zależy. Powiem tak: piątek i sobota są najtłoczniejsze, najgłośniejsze, i wogóle naj. Natomiast wcześniej łatwiej obejrzeć występ, czy też konkurs.

Jeśli chodzi o podróż z BG do Baru to na pewno jest fajna, widoczki nieprzeciętne. Trasa budowana za druga Tita ma 450km, z czego 140km tuneli i 30km mostów. Miejscami z pociągu patrzysz na kotlinę 500m w dół.
Pozdro

Poncki 03.06.2009 14:26

No niestety nie mogę jechać moturem, bo znajomi są nie kumaci w tym temacie:mur:
Trzeba będzie zmienić znajomych:haha2:

Dzięki Parys za ogólne info, teraz mam pojęcie co i jak.
Orientujesz się ile może kosztować bilet z Belgradu do Baru, bo bardzo jestem chętny, żeby się przejechać:Thumbs_Up:

PARYS 03.06.2009 19:36

Izvoli:

http://www.zeleznicesrbije.com/activ...evoza_v01.html

Pozdrav

felkowski 04.06.2009 00:13

No kurcze chyba mi się to podoba, a ta droga o której mowa to która ona jest ?

hubert 04.06.2009 01:12

No ja już sobie zaklepałem urlop od początku sierpnia na 3 tygodnie więc obieram kierunek Guča :D

PARYS 04.06.2009 08:58

No widzisz Poncki? Już masz chętnych.
Wsiadaj brachu na motur i jazda.
"niech żyje, wooolność, wolność i swoboda, no i panna młoda".

Felek: pisałem o drodze kolejowej, ale np w Czarnogórze droga leci "równolegle" do tej kolei więc z dołu się patrzy na pociąg.

Poncki 04.06.2009 09:56

Dzięki Parys za linka bo sam bym się pewnie nie dokopał.
Niestety motur w tym roku nie wchodzi w grę ale byłem w ostatnie wakacje w okolicy więc jakoś przeboleje.
Ta droga w Czarnogórze faktycznie jest fajna ale pociągi wysoko wysoko:)

felkowski 04.06.2009 22:30

Cytat:

Napisał PARYS (Post 61294)
No widzisz Poncki? J

Felek: pisałem o drodze kolejowej, ale np w Czarnogórze droga leci "równolegle" do tej kolei więc z dołu się patrzy na pociąg.

a te pociągi to one często jeżdżą tą swoją drogą? Może byłoby ciekawie górą i tak adventure :haha2:

Poncki 09.07.2009 19:26

Dla zainteresowanych mam kilka mądrych zdań, które Parys popełnił w privie:

"Pociąg do Baru jeździ dwa razy dziennie z tego co wiem, jeden dzienny i drugi nocny. Miejsca siedzące to chyba można dzień wcześniej dostać ale leżące to już na bank nie. Dosyć popularna jest ta linia.
Oprócze tego pociągu masz świetnie rozwiniętą sieć połączeń autobusowych - trasa jest podobna i równie ciekawa a nie wiem czy przypadkiem nie szybciej i wygodniej.

Jeśli chodzi o BG to masz full miejsc gdzie możesz się rozerwać albo odprężyć. Wystarczy pójść na centralny deptak i park-twierdzę kalamegdan. W pobliżu full knajpek, restauracji, pełno ludzi, lasek i facetów - zależy co wolisz.
Na samym wybrzeżu Sawy i Dunaju knajp masz tyle, że w Warszawie, Krakowie i Wroclawiu razem wziętych nie ma więcej.

Dojazd z BG na Guce to chyba autobusem najlepiej."


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.