Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Zrzutka na rehabilitację Steva (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35959)

Gilu 12.12.2019 19:56

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 661391)
Jest w tej focie nieco hucpy, ale idzie ku lepszemu...

Jeśli do zdjęcia dal radę to nie jest żle,ale wygląda tak żeby przydała mu się jakaś mamuśka aby mu rosołku ugotować

Pawel_z_Jasla 12.12.2019 22:00

Będzie dobrze:Thumbs_Up: - musi być !!

dawid8210 12.12.2019 22:49

Pionowanie po długim leżeniu to jest niezapomniane przeżycie:) Zdrowia Steve!

Komar 13.12.2019 07:36

Jak się udały operacje? Steven w pionie robi dobre wrażenie.

Mech&Ścioła 07.01.2020 10:56

Jak u Stevena?

pattryk 24.04.2020 09:08

Co tam u niego?

Niech coś chop napisze o pl służbie zdrowia...

sambor1965 24.04.2020 09:48

Hej, dzięki za zainteresowanie. Chłop włąśnie ma w tej chwili rehabilitację. Nielegalną oczywiście. Trochę się działo. W Otwocku w grudniu zaproponowali jako metodę leczenia usztywnienie nogi w kolanie. Na stałe. Wypisał się na własne żądanie.
Zrobiliśmy artroskopię w Bielsku Białej, początkowo było lepiej, ale znów ruchomość kolana zniknęła. Powolutku pojawia sie ruch w stopie, co wskazuje na to, że nerw strzałkowy zaczyna się budzić. Chcieliśmy na tę okoliczność zbadać przewodnictwo, ale w dobie pandemii nie da się. Biodro jakoś się chyba zrosło, ale boli bardzo.
Gość wstaje na nogi i jest w stanie bez kul przejść kilka metrów. Z kulami nawet 2-3 kilometry. Jakoś się powoli usamodzielnia, potrafi zejść ze schodów. W tym tygodniu mocno mnie zaskoczył i skopał kawałek ogródka. Nie pytajcie mnie w jaki sposób. Nie wiem.
Wybieramy się na jakąs konsultację wkrótce, bo najbardziej niepokoi to kolano. Nic mu nie było, nie miał żadnej kontuzji w nim. Do Otwocka przyjęto go z działąjącym kolanem, a teraz w ogóle się nie zgina. Po artroskopii uzyskano zgięcie rzędu 40 proc, ale nie dało się tego utrzymać pomimo pracy codziennej z szyną CPM.
Rehabilitant przychodzi codziennie. Koszty ponad 5k miesięcznie.
Operacja pierwsza 48, druga 15. Mam nadzieję, że przyjmiecie te liczny jako rozliczenie zbiórki na zrzutka.pl
Generalnie minęło już 8 miesięcy i jest daleko bardzo od dawnej sprawności. Słabiej też z optymizmem.

szarik 24.04.2020 16:58

Czołem , ja nie jestem lekarzem za to jestem pacjentem :) . Po wypadku w 2015 roku miałem pokiereszowaną lewą stopę i kostkę , w prawej stopie jedynie połamane paluszki, ponieważ miałem wysoki gips pod kolano to po 7 tygodniach kiedy mi go zdjęto okazało się że oba kolana się mało zginają i bolą jak diabli mimo że wcale nie ucierpiały w wypadku . Ponieważ nigdy nie przeszedłem uczciwej rehabilitacji to problem okresowo do mnie wraca , czasami mam problem np kucnąć i wstać bez użycia rąk . Mój uraz w porównaniu do Stevea to oczywiście tylko "lekkie zadrapanie" , niemniej zdrowe kolana po wypadku cały czas o sobie przypominają i tego też nie rozumiem. Pozdrowienia dla Steava i całej Waszej "opiekuńczej paczki" :Thumbs_Up:

sambor1965 18.11.2020 09:57

To znowu mały update.
W październiku zdemontowano Stevenowi większość żelastwa, które zespajało jego miednicę. Lekarze starali się jak mogli, ale nie udało się z jedną srubą i musieli odciąć jedną blaszkę i zostawić ją ze śrubką w środku.
Według nich nie ma prawa mu w niczym przeszkadzać, a zabawa z flexem byłaby ryzykowna. Operacja trwała trzy godziny i Steven stracił trochę sił i krwi.
Wczoraj byliśmy na badaniu kontrolnym. Roentgen potwierdził, że jest w porzo, badania krwi też nie wykazały żadnych niepokojących lekarza wskazań.
Zakwalifikowali go do endoprotezy stawu biodrowego.
Wygląda na to, że rzecz się wydarzy w połowie grudnia w szpitalu pod Warszawą. Prywatnym, bo w państwowej jakby bez szans teraz na cokolwiek.
Później decyzja co dalej z zablokowanym wciąż kolanem.
Tak czy inaczej wygląda, że jest bliżej motorka niż dalej...

pozdro

Pawel_z_Jasla 18.11.2020 10:23

Jak tak dalej dobrze pójdzie, będzie pierwszym zadowolonym z polskiej służby zdrowia "człowiekiem zachodu" :D. A tak poważnie to trzymamy kciuki za powodzenie dalszego leczenie i rehabilitacji :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.