Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32654)

żuk 08.08.2018 18:24

Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm
 
Gdzieś mi się obiło o uszy, że Iran zbanował motocykle powyżej 250 ccm - większe pojemności nie wjadą do kraju.
Prawda to czy ściema?

Cezarus 08.08.2018 18:36

Nie prawda ...miesiąc temu wjechała bez problemów dziewczyna na 800 GS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Novy 08.08.2018 18:37

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...14&postcount=5

Emek 08.08.2018 18:47

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 594693)
Nie prawda ...miesiąc temu wjechała bez problemów dziewczyna na 800 GS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Podobno od sierpnia to jest.

kristoch 09.08.2018 00:35

https://youtu.be/YQ6DHr-1C8k

radiolog 09.08.2018 08:28

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 594693)
Nie prawda ...miesiąc temu wjechała bez problemów dziewczyna na 800 GS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miesiąc temu był lipiec.
Moze sie okazać że cię musiała wrócić na ośle

CeloFan 09.08.2018 16:26

:Thumbs_Up:
Ta informacja wisi w ambasadzie w Warszawie od kilku lat na tablicy. (Albo wisiała). Informacja z Netu nie pochodzi z oficjalnego źródła jak mi się zdaje. Nie ma się czym martwić.

CeloFan 11.08.2018 08:46

:Thumbs_Up:

To powinno wystarczyć na dowód, że informacja o zakazie wjazdu do Iranu dużym motocyklem, to bajka.
Cytuję wpis pewnego Szwajcara na eFBe:
We are currently in Iran and entered on 6th of August 2018 with two BMW F650 gs dakar and one BMW f800 gs without any bigger issues (entering process took about 4.5 hours coming from Turkey at the boarder to bazargan).
Documents you need is the "carnet De passage" foryour bike which is kind of insurance that you will move the bike out of Iran and other countries and bring it back home. You will have to apply for it usually at your countries automobile club (adac in Germany or TCS in switzerland, don't know for france) and pay a deposit which you will get back when your home.
Don't forget to aplly for a visa at least 2-3 weeks before because it takes it's time to get it.
In addition you will have to buy an insurance at the boarder to Iran for the bike which costs 135 euro for full insurance. Other ppl told us it wouldn't be necessary but there was no way to skip it and believe me, when you drive here you know why you need it :)
Also make sure to have enough euro or dollars with you and change it at the black market as you will get double exchange rates. Getting money at atm is not possible in Iran as the country is not linked to international bank market. Only in Tehran there might be some private stores that will have a visa machine and give you money for some additional charges, but no one can tell where exactly they are... so ensure to have 135 euro for each bike (and 30 euro each for custom service at the boarder). Inofficial exchange is about 100000 rial (10000 toman) equals 1 euro.
People here are great and you should visit Bojnurd and find Mohsen Qomi 's repair shop on Google maps. He's a great guy and was very helpful and already met and hosted a lot of travelers especially bike travelers. He speaks English and that's a big plus here.
Hope you'll manage to enter as it's a crazy but very amazing country
Best regards
Patrik from Switzerland (using Mohsen account to give you the tips)

Nie żebym znał angielski. Przetłumaczyłem sobie ;)

wilq.bb 17.01.2019 09:30

Żeby nie zakładać nowego tematu i nie wdawać się w politykę (chociaż klawiatura świerzbi) - od wczoraj w ogóle nie wpuszczają Polaków do Iranu -

https://www.fly4free.pl/ambasada-iranu-wstrzymala-wizy/

Temat będę na bieżąco śledzić bo mnie osobiście mocno dotyczy - jak coś sie zmieni też wrzucę info.

chemik 17.01.2019 09:34

Wilq.bb
Nie siej paniki. Polaków do Iranu wpuszczają. Wizę otrzymasz na lotnisku. Póki co wizy przestała wydawać Polakom tylko ambasada w Warszawie i była to samowolna decyzja ambasadora, który czeka na instrukcje odgórne.
To co napisałem powyżej to info z wczoraj wieczór.
Sytuacja ma potencjał do dynamicznych zmian.

wilq.bb 17.01.2019 09:38

Dziś rano cofnęli Polkę z lotniska -więc jak widać nie otrzymasz na lotnisku - a taką wizę liczę dostać za jakiś czas. Czekam co będzie po 12 lutym (czytaj po konferencji).

Emek 17.01.2019 10:02

Świetnie poprawiamy relację z całym światem włażąc w doopę prezydentowi narodu zza kałuży. Smutne to.
Jeszcze chwila i będziemy mogli podróżować co najwyżej po UE.

żuk 17.01.2019 10:12

To, że wpuszczali nie znaczy, że wpuszczają dziś. W tej sytuacji Wilq polityki nie ominiesz. Szczególnie, że jest powodem..

CeloFan 17.01.2019 10:15

:Thumbs_Up:

Pozostaje liczyć na to, że to przejściowy pokaz obojga narodów. Szkoda było by. Liczę że jeszcze będzie można pomyśleć o podróży do Iranu.

wilq.bb 17.01.2019 10:18

Sami wiecie, że na FAT i TCP z definicji unikamy politykowania - wg mnie dobrze, że tak jest, ale nóż się w kieszeni otwiera, kiedy przygotujesz wyjazd, wywalasz kasę na sprzęt, pozwolenia, bilety etc a przez takie a nie inne zachowanie może się okazać, że kurcze będę z żoną w plery na ładne parę tysia.

chemik 17.01.2019 11:05

Cytat:

Napisał wilq.bb (Post 620251)
Dziś rano cofnęli Polkę z lotniska -więc jak widać nie otrzymasz na lotnisku - a taką wizę liczę dostać za jakiś czas.

To jednostkowy przypadek, czy innych Polaków też cofnęli? Podano powód cofnięcia? Skąd takie info? Bezpośrednio od tej Polki, czy słyszał to szwagier sąsiada brata teściowej kolegi kogoś, kto napisał to w internecie?
Mój kolega już 2 razy próbował wjechać i dwa razy wizy mu nie wydano. Jest dziennikarzem. W jakimś periodyku o rowerach. ;)
Rozumiem, że się martwisz, bo jak czytam już masz coś tam zorganizowane, coś tam poustalane, poczyniłeś jakieś przygotowania.
Weź tą sytuacje na chłodno. Nie czytaj plotek w internecie. Nie sugeruj się pojedynczymi przypadkami. Patrz na całokształt.
Nie wiem kiedy jedziesz, ale jeśli nie na dniach to jest duża szansa, że sytuacja znormalnieje do tego czasu.
Powodzenia.

wilq.bb 17.01.2019 11:11

Ja czekam spokojnie, ale moja żona nie koniecznie.... Po żyjemy zobaczmy

Molek 17.01.2019 17:51

Tu śledź
https://www.fly4free.pl/forum/wiza-d...8030?start=480
Wg mnie będzie wszystko spoko. Tylko przygotuj się jak na turystę przystało, e visa wszystkie papiery, rezerwacja hotelu etc.

Lakrua 20.07.2019 17:05

I jak, wpuszczają ?

CeloFan 20.07.2019 17:39

:Thumbs_Up:

Wpuszczają zawsze tylko trzeba zapakować motocykl na ciężarówkę, żeby przewieźć go do następnej granicy. Koszt około 500 dolców wzwyż. Karnet CPD i tak musi być. Sporadycznie udaje się sztuka bezciężarówkowa na granicy z Turknenistanem. Wszystko jest jednak palcem pisane. Może się uda a może nie...
Polacy ostatnio wjechali tam na kołach 4 lipca z wizą na 20 dni. Szczegółów nie znam. Info z eFBe. Kiedyś krzywiłem się na opłaty dla Hosseinów i innych. Teraz zapłaciłbym bez wahania :)

Onufry22 20.07.2019 17:51

Nie długo będziemy wiedzieli, bo wraca nasz kolega forumowy z granicy z Iranem, więc będzie wiadomo niebawem:)

CeloFan 25.08.2019 14:50

:Thumbs_Up:

Na eFBe pojawiła się wiadomość, że od wczoraj, NORMALNY wjazd motocykli powyżej 250ccm z karnetem CPD i podróżowanie nim jest legalne i możliwe przez wszystkie granice :lc8:
Nie wiem jak się cieszyć. No tak się cieszę: :D

Cezarus 25.08.2019 17:20

Wspaniała wiadomość ...możesz dać linka do źródła ?

CeloFan 25.08.2019 19:19

:Thumbs_Up:

Jak pisałem, źródło to eFBe ale od człowieka który jest w kontakcie z czymś w rodzaju PZMotu w naszym kraju.

https://www.facebook.com/groups/theh...4932607603329/

rumpel 26.10.2019 11:23

"organoleptycznie" sprawdziłem i wjechałem moto powyżej 250cm3 bez żadnego problemu ;)

Emek 26.10.2019 11:30

Cytat:

Napisał rumpel (Post 656251)
"organoleptycznie" sprawdziłem i wjechałem moto powyżej 250cm3 bez żadnego problemu ;)

Kiedy dokładnie?

rumpel 26.10.2019 11:44

wjechałem 7 października a wyjechałem coś koło 20go (wjazd z karnetem)

syncronizator 23.02.2022 19:53

Dziś dostałem maila z pozytywnym rozpatrzeniem e-vizy do Iranu.

Dear syncronizator :)
I wish to advise that a decision has been made on your application and visa has been granted to the applicant listed below.
Next step is to submit the original passport to the Embassy or Consulate (selected during online visa application form submission) in person.

Tracking Code : XXXXXXXXXX
Passport Number : XXXXXXXXXXX

Your sincerely,
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs.
Islamic Republic of IRAN



No i bjutiful.... teraz mogę składać papiery w w ambasadzie.

Mam pewną wątpliwość co do wypełnienia wniosku o wizę który składa się w ambasadzie.
A dokładnie odnośnie punktu:

25. Sposób i miejsce przekroczenia granicy irańskiej /Intended means of transport and border point of arrival to Iran

No i właśnie ... prawdziwą odpowiedzią powinno być wskazanie granicy Gürbülak(TR)/Bazargan(IR).
Nie mniej jednak oficjalne info na stronie Polskiego MSZ podaje, że granica jest otwarta tylko dla transportu kołowego.
Hossain twierdzi, że miał klienta 2 tyg temu któremu załatwił "Irański CPD" i że klient przejechał normalnie przez granicę w Bazargan.


1. Boję się, że jak wpiszę Gürbülak (TR) / Bazargan (IR) to konsul może nie wydać wizy bo stwierdzi, że granica zamknięta.

2. Jak wpiszę, że lecę samolotem a potem pojawię się na granicy z motocyklem to mogą się czegoś dopatrzeć, że ściemniałem w formularzu i dostanę "misia" w paszport.
Miś spowoduje, że już nigdy dostanę wizy do Iranu ...itd.




Czy wiza ma wpisaną granicę którą należy przekraczać?
Jest jakoś zdefiniowane w wizie że to wiza wazna tylko na lotnisku ?

Co o tym sądzicie ?

CeloFan 23.02.2022 20:23

:Thumbs_Up:

Syncronizator, co Ty we wniosku napisałeś, że jesteś syncronizator? :D
Jakie papiery jeszcze musisz składać w ambasadzie? Po złożeniu wniosku przez oficjalną stronę e-visa i pozytywnym rozpatrzeniu, idzie się do ambasady tylko po to, żeby dostarczyć dokument potwierdzający wpłatę 50Euro w PKO SA. (Można pocztą albo kurierem, aby nie DHL). Reszta przez e-mail. E-wizę dostaje się drogą elektroniczną.
W tej chwili, dla ambasady w Polsce, wszystkie granice Iranu są zamknięte.
Ja bym napisał wszystko zgodnie z prawdą. Jeśli dostałeś numer referencyjny z tamtejszego MSZ, to wydanie wizy powinno być formalnością. Czasem konsul wzywa na rozmowę tylko. Najwyżej wezwie Cię na rozmowę.
Nie wspominałbym, że jadę motocyklem, chociaż nikt nigdy o to nie pytał.
Jak wpiszesz, że lecisz samolotem, to ktoś może poprosić o numer rezerwacji, albo skan biletu i co wtedy? :)
Nie jesteś przestępcą i nie musisz knuć.
CF

syncronizator 23.02.2022 21:53

CeloFan ... jeszcze pytanko ..
Jak to jest z tym ubezpieczeniem komunikacyjnym OC na Iran ?
Trzeba je kupować czy nie ?
Wszak nasza zielona karta ma wpisane Iran ... więc jakby już mam ubezpieczenie.
Pytam bo internety piszą ,że nie opuści się granicy bez wykupienia tego irańskiego ubezpieczenia.

CeloFan 23.02.2022 22:40

:Thumbs_Up:

Nie wiem, to się wypowiem :) Do tej pory przekraczając tę granicę motocyklem, korzystałem z usług ludzi zajmujących się tym. Być może w cenie było tez ubezpieczenie.
Jeśli Zielona Karta obejmuje Iran, a tak przecież jest, to jakieś umowy międzynarodowe musiały zostać podpisane i wszystko działa. Z drugiej strony, jeśli jakiś urzędnik, czy policjant będzie nalegał mimo to, to trzeba moim zdaniem wykupić i mieć z głowy.
CF

syncronizator 09.03.2022 11:52

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 770655)
:Thumbs_Up:
Do tej pory przekraczając tę granicę motocyklem, korzystałem z usług ludzi zajmujących się tym.
CF


Celofan gdzieś w jakimś poście czytałem że 2-krotnie korzystałeś z usługi Hosseina.

Dziś Hossein chce żeby mu wpłacić paypalem zaliczkę 200$... co nie bardzo mi się podoba.

Specjalnie wrzucam tłumaczenie z translatora aby wyszukiwarki nie proponowały tej treści:

Tymczasowa usługa Carnet de Passage kosztuje 500$ za pojazd .Musisz zapłacić zaliczkę w wysokości (200$) oraz pozostałą opłatę (300$ Akceptujemy duże banknoty) do mnie lub mojego agenta na granicy. Potrzebujemy wpłaty zaliczki, aby rozpocząć pracę i zarezerwować dla Ciebie czas w moim harmonogramie, więc upewnij się, że korzystasz z tej usługi, ponieważ zaliczka w ogóle nie podlega zwrotowi i nie będziemy za to odpowiadać w przypadku zmiany prawa, odwołania podróży lub z jakiegokolwiek innego powodu, który uniemożliwia Ci podróż do Iranu lub wjazd do Iranu. Tak więc, jeśli koszt i inne elementy są dla Ciebie w porządku, przeczytaj, wypełnij luki i podpisz załączoną umowę, a następnie wyślij ją do mnie tak szybko, jak to możliwe.


Czy od Ciebie też chciał wcześniej zaliczkę ?
Czy jest ktoś kto wpłacał Hussejnowi zaliczkę ?

CeloFan 09.03.2022 13:44

:Thumbs_Up:

Tak, korzystałem dwa razy i traktował mnie co najmniej jak kolegę. Żadnych zaliczek. Nawet za pomoc przy aplikowaniu o wizę, zapłaciłem, dopiero kiedy się spotkaliśmy u niego.
W tym roku rozmawiałem z Hossein`em i dużo się pozmieniało. Pisał do mnie te same informacje. Potrzebuje zaliczkę i cena przejazdu za jego pomocą podniosła się.
Zaliczka może być wymuszona przez jakieś procedury na granicy. Może to zabezpieczenie na okoliczność zamknięcia granic, albo zmiany planów podróżnika. Nie wiem, więc to tylko domysły.
Dlatego w tym roku wszystkie potrzebne dokumenty zorganizowałem bez pośrednika.
O wizę można aplikować przez Internet. Okazuje się, że jest szybciej niż miesiąc i nie ma dodatkowych kosztów związanych z pośredniczeniem z załatwianiu numeru referencyjnego.
Słuchy chodzą, że połowa wniosków jest odrzucana, ale uważam, że to z powodów formalnych.
Nie licząc zwrotnej kaucji, Karnet CPD jest dużo tańszy od usługi jakiegokolwiek pomocnika i oszczędza czas na granicy. (Chociaż to całodniowe czekanie też miało swój urok :) )
Należy wspomnieć, że swojego czasu, pisali na eFBe o Hosseinie, że kogoś oszukał. To był czas, kiedy obowiązywał całkowity zakaz wjazdu do Iranu. Motocykle mogły być transportowane tylko na innym pojeździe i tylko tranzytowo do innej granicy. Samochody zresztą też.
Mimo wszystko z tymi sensacjami byłbym ostrożny, bo łatwo można popsuć komuś opinię, nie znając wszystkich faktów.
CF

syncronizator 09.03.2022 14:43

Dzięki za info ... wizę już mam... poszło bardzo łatwo i prosto....zajęło to tydzień roboczy.
Obeszło się bez wizyty w ambasadzie... dostałem po prostu PDF e-mailem.

Raczej nie pójdę na taki układ jednak że teraz mu wpłacę 200$ a potem zmienię plany.
Rozważę CPD.

Problem jest jeszcze jeden.
Hussein przysłał mi do podpisania oświadczenie w którym zabezpiecza się on co do pokrycia wszelkich kosztów celnych w Iranie w razie gdybym nie wywiózł z tamtąd motocykla.
Taka sytuacja może mieć miejsce w razie zniszczenia motocykla np w wypadku, kradzieży ..itd.
Być może Hussain sparzył się obsługując któregoś z klientów i zmienił taktykę.

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 772430)
:Thumbs_Up:
Dlatego w tym roku wszystkie potrzebne dokumenty zorganizowałem bez pośrednika.
CF

Załatwiasz CPD ?

CeloFan 09.03.2022 15:05

:Thumbs_Up:

CPD z Polski też określa, że zwrotu kaucji nie będzie, jeśli pojazd nie wróci do kraju. Jednak w razie draki, są procedury, pozwalające mimo to odzyskać kaucję. Wszystko jest napisane na stronach PZM.
To co przesłał Hossein, jest oczywiste dla mnie i bez oświadczenia. Nie on jest gwarantem, tylko pośredniczy w załatwianiu formalności.

Cyt:
Załatwiasz CPD ?

Tak. W sumie rzecz zupełnie łatwa, tylko trzeba zamrozić kasę, której nie miałem :D
Bardziej mnie ciekawi, czy szybko zapłacę zaległy mandat na granicy tureckiej i jak się będą miały obostrzenia na granicy z Iranem, dotyczące niedawnego szaleństwa zdrowotnego. W tej chwili wymagają WSZYSTKIEGO.
Tak więc, karnet to błahostka. Nie wiem czy czasem nie odbiję się od którejś granicy :)
CF

syncronizator 09.03.2022 18:52

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 772440)
:Thumbs_Up:
W tej chwili wymagają WSZYSTKIEGO.
CF


3 dawki mam ... test PCR mam nadzieję zrobię w Turcji - znasz może cenę ?
Czy jest jeszcze jakieś wymaganie o którym jeszcze nie wiem ?

Malamu 09.03.2022 21:33

Witam Wszystkich,
Chciałam się podłączyć do tematu i podpytać odnośnie wypełniania wniosku na e-visa do Iranu.
Utknęłam na pytaniu o numer telefonu w Iranie oraz adresie pobytu w Iranie.
Będziemy podróżować po Iranie i żadnego stałego miejsca pobytu nie mamy, nie mamy też irańskiego numeru telefonu.
Podpowiedzcie co powinniśmy wpisać? Czy wystarczy podać adres i nr telefonu do pierwszego hotelu, w którym planujemy nocleg?

CeloFan 10.03.2022 09:23

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 772460)
3 dawki mam ... test PCR mam nadzieję zrobię w Turcji - znasz może cenę ?
Czy jest jeszcze jakieś wymaganie o którym jeszcze nie wiem ?

Jest. Wymaga się podstawowej znajomości znaczenia słowa taarof :)

Cytat:

Napisał Malamu (Post 772472)
Utknęłam na pytaniu o numer telefonu w Iranie oraz adresie pobytu w Iranie.
Będziemy podróżować po Iranie i żadnego stałego miejsca pobytu nie mamy, nie mamy też irańskiego numeru telefonu.
Podpowiedzcie co powinniśmy wpisać? Czy wystarczy podać adres i nr telefonu do pierwszego hotelu, w którym planujemy nocleg?

W poprzednich latach wpisałem większe miasta turystyczne. Teraz, w e-wiza wpisałem jeden adres i numer telefonu. Też zadziałało. Wydaje się, że nie ma to znaczenia.
CF

Malamu 10.03.2022 11:20

Dzięki za podpowiedź. Tak myślałam, ale wolałam się upewnić. Zastanawiają mnie jeszcze dwie pozycje, a właściwie załączniki Residence ID i ID Document czy to są wymagane dokumenty?

Novy 10.03.2022 12:28

Cytat:

Napisał Malamu (Post 772534)
Dzięki za podpowiedź. Tak myślałam, ale wolałam się upewnić. Zastanawiają mnie jeszcze dwie pozycje, a właściwie załączniki Residence ID i ID Document czy to są wymagane dokumenty?

Zapraszamy również do Powitalni :)

Malamu 10.03.2022 13:21

Oczywiście, za chwilę nadrobię :)

syncronizator 10.03.2022 19:52

"Taarof" ... polega na zwyczaju który polega na zapłaceniu za jakąś usługę... nawet jeśli ktoś początkowo odmawia przyjęcia należności. Gdyż odmawianie to jest właśnie "taarof"...sprzedawca udaje że nie chce kasy...... Tak o tym gdzieś czytałem.

We wniosku o promesę podałem jako nr polski mój nr tel.
Jako nr w Iranie podałem też mój polski nr.... Bo to jest zgodne z prawdą.

ID pozostawilem puste.

CeloFan 10.03.2022 20:18

:Thumbs_Up:

Znajomy podrzucił mi to. W linku poniżej jest więcej o taarof. Nie idzie w parze z tym wątkiem, ale może się przydać, jako oręż przeciwko naszej ewentualnej gafie :)

https://www.persianstepbystep.com/ho...xqLifEaJUjBZso

CF

Malamu 10.03.2022 22:29

Cytat:

We wniosku o promesę podałem jako nr polski mój nr tel.
Jako nr w Iranie podałem też mój polski nr.... Bo to jest zgodne z prawdą.

ID pozostawilem puste.
Dzięki za odpowiedź. Jutro wysyłamy wnioski. Dam znać czy udało się dostać wizy.

syncronizator 10.03.2022 23:44

Jeśli mogę coś do radzić to zrób dobrze fotkę paszportu... musi być wyraźnie i prosto.
Fotkę osób najlepiej pozyskać od fotografa a nie robić samemu.

Dokładnie przeczytaj instrukcję i zastosuj się do niej. (waga pliku i rozmiar w pix)

Teraz jest Covid więc ambasada ma w nosie przyjmować interesantów.
Jak dostaniesz promesę to zadzwoń do Ambasady ... poproś kogoś od wiz.
Pan przełączy do Pani.
I ta Pani poprosi Cię żebyś wysłała do niej mejlem tą promesę.
Ambasada zweryfikuje promesę czy nie jest fałszywa i dopiero wtedy dostaniesz odpowiedz z nr konta i wymaganiem co do ubezpieczenia na Iran.
Musi być wpisane słowo "Iran" w ubezpieczeniu.
Wpłacasz 50Euro na wskazane konto - ale uwaga .. zrób to z konta PKOBP.
Jeśli nie masz to idź do placówki PKO BP i dokonaj wpłaty podając w tytule :
Opłata wizowa Iran Nr paszp i nr z promesy.
Potwierdzenie wyślij e-mailem + kopia ubezpieczenia.
Za 2 dni dostaniesz mail z PDFem do wydrukowania.
Wot wsio

Ja właśnie zaczynam zabawę z CPD.

Tak informacyjnie ... w PZM Travel skończyły się Karnety 5 kartkowe :)
.... są tylko 10 kartkowe.

Malamu 11.03.2022 11:43

Super. Dziękuję za wyczerpujące informację.
Zdjęcia robiliśmy w profesjonalnym zakładzie, zawsze robimy tam zdjęcia do wiz i zawsze było ok, więc im ufam. :)
Fajnie, że nie trzeba jechać do ambasady, my jesteśmy z Gdańska, więc dla nas to duże ułatwienie szczególnie jeśli chodzi o dodatkowe koszty.

Cytat:

Tak informacyjnie ... w PZM Travel skończyły się Karnety 5 kartkowe
.... są tylko 10 kartkowe.
No tak, jak zwykle wszystko pod górę :mur:

syncronizator 11.03.2022 12:11

Cytat:

Napisał Malamu (Post 772672)
Super. Dziękuję za wyczerpujące informację.
Zdjęcia robiliśmy w profesjonalnym zakładzie, zawsze robimy tam zdjęcia do wiz i zawsze było ok, więc im ufam. :)
Fajnie, że nie trzeba jechać do ambasady, my jesteśmy z Gdańska, więc dla nas to duże ułatwienie szczególnie jeśli chodzi o dodatkowe koszty.

No tak, jak zwykle wszystko pod górę :mur:

Tak więc jak dla mnie wychodzi 900zł za wydanie karnetu. (nie mam karty PZM)

No i jeszcze jedna informacja z pierwszej ręki:

Przy wyrabianiu CPD:
W rubryce Trasa (wymień wszystkie kraje):
Należy wpisać nie tylko pełną trasę.... ale i kraje które ewentualnie chcielibyśmy zaliczyć w ramach karnetu.

Karnet jest do użycia tylko w tych krajach które wskażemy.
Nie ma tak, że możemy zamówić karnet 10 kartkowy i sobie jeździć gdzie chcemy.

PZM Travel wystawia CPD na konkretne wskazane przez zamawiającego państwa.
Jeśli ktoś ma pomysł, że teraz pojedzie na karnecie do Iranu a za pół roku do Afryki .. bo mu zostało 9 kartek (a karnet ma ważność 1 rok) to niestety to nie przejdzie.
Trzeba zamawiając karnet zaplanować oba wyjazdy i wskazać wszystkie Państwa które się chce odwiedzić.

Emek 11.03.2022 12:43

Na tym ich świstku (wniosek) zaznaczyli grupy krajów w pakietach i to chyba tylko u nas bo jak widziałem wnioski w innych krajach to pakietów nie było. Iran jest razem z Pakistanem, Indiami i czymś tam jeszcze. Byc może się mylę ale nie przypominam sobie żebym w CDP miał wpisane kraje do jakich się wybierałem jak lecieliśmy na Iran. Równie dobrze możesz wpisać w trasę Iran i tyle. To tylko rubryczka w formularzu przeca do granicy z Iranem pojazd może dotrzeć spedycją której trasy nie znasz.

syncronizator 11.03.2022 12:58

Cytat:

Napisał Emek (Post 772681)
Na tym ich świstku (wniosek) zaznaczyli grupy krajów w pakietach i to chyba tylko u nas bo jak widziałem wnioski w innych krajach to pakietów nie było. Iran jest razem z Pakistanem, Indiami i czymś tam jeszcze. .

Być może jest tak jak piszesz ... no tak czy inaczej ja bym chętnie na jednym karnecie ogarnął i Bliski Wschód i w następnym roku kawałek Afryki

Emek 11.03.2022 13:06

Nie wiem jak teraz ale wiem że kiedyś były opcje wyrobić ten karnet poza PL i nie dość że było taniej to kaucje tez były niższe. Nie wiem jak obecnie ale może Sambor wie bo widzę że się szwęda właśnie po RPA i innych Botswanach a tam CDP jest potrzebny. Bym zweryfikował tą opcję jeszcze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.