Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32654)

Onufry22 20.07.2019 17:51

Nie długo będziemy wiedzieli, bo wraca nasz kolega forumowy z granicy z Iranem, więc będzie wiadomo niebawem:)

CeloFan 25.08.2019 14:50

:Thumbs_Up:

Na eFBe pojawiła się wiadomość, że od wczoraj, NORMALNY wjazd motocykli powyżej 250ccm z karnetem CPD i podróżowanie nim jest legalne i możliwe przez wszystkie granice :lc8:
Nie wiem jak się cieszyć. No tak się cieszę: :D

Cezarus 25.08.2019 17:20

Wspaniała wiadomość ...możesz dać linka do źródła ?

CeloFan 25.08.2019 19:19

:Thumbs_Up:

Jak pisałem, źródło to eFBe ale od człowieka który jest w kontakcie z czymś w rodzaju PZMotu w naszym kraju.

https://www.facebook.com/groups/theh...4932607603329/

rumpel 26.10.2019 11:23

"organoleptycznie" sprawdziłem i wjechałem moto powyżej 250cm3 bez żadnego problemu ;)

Emek 26.10.2019 11:30

Cytat:

Napisał rumpel (Post 656251)
"organoleptycznie" sprawdziłem i wjechałem moto powyżej 250cm3 bez żadnego problemu ;)

Kiedy dokładnie?

rumpel 26.10.2019 11:44

wjechałem 7 października a wyjechałem coś koło 20go (wjazd z karnetem)

syncronizator 23.02.2022 19:53

Dziś dostałem maila z pozytywnym rozpatrzeniem e-vizy do Iranu.

Dear syncronizator :)
I wish to advise that a decision has been made on your application and visa has been granted to the applicant listed below.
Next step is to submit the original passport to the Embassy or Consulate (selected during online visa application form submission) in person.

Tracking Code : XXXXXXXXXX
Passport Number : XXXXXXXXXXX

Your sincerely,
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs.
Islamic Republic of IRAN



No i bjutiful.... teraz mogę składać papiery w w ambasadzie.

Mam pewną wątpliwość co do wypełnienia wniosku o wizę który składa się w ambasadzie.
A dokładnie odnośnie punktu:

25. Sposób i miejsce przekroczenia granicy irańskiej /Intended means of transport and border point of arrival to Iran

No i właśnie ... prawdziwą odpowiedzią powinno być wskazanie granicy Gürbülak(TR)/Bazargan(IR).
Nie mniej jednak oficjalne info na stronie Polskiego MSZ podaje, że granica jest otwarta tylko dla transportu kołowego.
Hossain twierdzi, że miał klienta 2 tyg temu któremu załatwił "Irański CPD" i że klient przejechał normalnie przez granicę w Bazargan.


1. Boję się, że jak wpiszę Gürbülak (TR) / Bazargan (IR) to konsul może nie wydać wizy bo stwierdzi, że granica zamknięta.

2. Jak wpiszę, że lecę samolotem a potem pojawię się na granicy z motocyklem to mogą się czegoś dopatrzeć, że ściemniałem w formularzu i dostanę "misia" w paszport.
Miś spowoduje, że już nigdy dostanę wizy do Iranu ...itd.




Czy wiza ma wpisaną granicę którą należy przekraczać?
Jest jakoś zdefiniowane w wizie że to wiza wazna tylko na lotnisku ?

Co o tym sądzicie ?

CeloFan 23.02.2022 20:23

:Thumbs_Up:

Syncronizator, co Ty we wniosku napisałeś, że jesteś syncronizator? :D
Jakie papiery jeszcze musisz składać w ambasadzie? Po złożeniu wniosku przez oficjalną stronę e-visa i pozytywnym rozpatrzeniu, idzie się do ambasady tylko po to, żeby dostarczyć dokument potwierdzający wpłatę 50Euro w PKO SA. (Można pocztą albo kurierem, aby nie DHL). Reszta przez e-mail. E-wizę dostaje się drogą elektroniczną.
W tej chwili, dla ambasady w Polsce, wszystkie granice Iranu są zamknięte.
Ja bym napisał wszystko zgodnie z prawdą. Jeśli dostałeś numer referencyjny z tamtejszego MSZ, to wydanie wizy powinno być formalnością. Czasem konsul wzywa na rozmowę tylko. Najwyżej wezwie Cię na rozmowę.
Nie wspominałbym, że jadę motocyklem, chociaż nikt nigdy o to nie pytał.
Jak wpiszesz, że lecisz samolotem, to ktoś może poprosić o numer rezerwacji, albo skan biletu i co wtedy? :)
Nie jesteś przestępcą i nie musisz knuć.
CF

syncronizator 23.02.2022 21:53

CeloFan ... jeszcze pytanko ..
Jak to jest z tym ubezpieczeniem komunikacyjnym OC na Iran ?
Trzeba je kupować czy nie ?
Wszak nasza zielona karta ma wpisane Iran ... więc jakby już mam ubezpieczenie.
Pytam bo internety piszą ,że nie opuści się granicy bez wykupienia tego irańskiego ubezpieczenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.